Szkoły zamknięte do 26 czerwca

Dzieci nie wrócą do szkoły przed wakacjami. Oficjalne stanowisko resortu edukacji 

Szkoły zamknięte do 26 czerwca

Od 18 maja rusza trzeci etap odmrażania gospodarki. Zgodnie z informacjami przekazanymi podczas ostatniej konferencji prasowej od 25 maja w szkołach będą świadczone zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne dla uczniów z klas 1-3. Jednak ogólnie zamknięcie szkół zostało przedłużone do 26 czerwca. 

Zobacz także: Już 25 maja pierwsi uczniowie wrócą do szkół! Którzy i na jakich zasadach?

Dzieci nie wrócą do szkoły przed wakacjami 

Z najświeższych informacji przekazanych przez resort edukacji wynika, że normalna nauka w szkołach rozpocznie się najwcześniej we wrześniu 2020. Dzieci nie pójdą do szkół przed wakacjami:

Przedłużymy zamknięcie szkół do 26 czerwca, czyli końca roku szkolnego. Będzie rozporządzenie w tej sprawie - zapowiedział resort edukacji

Natomiast od 25 maja będzie możliwa jedynie opieka nad dziećmi klas 1-3 szkoły podstawowej. Jednak posyłanie dzieci na te zajęcie nie będzie obowiązkowe. Ruszy również nauka w szkołach policealnych oraz praktyki w technikach i indywidualne zajęcia w ośrodkach rehabilitacyjno-dydaktycznych. 

Od 18 maja rząd wprowadza także konsultacje w szkołach z nauczycielami dla uczniów z najstarszych klas. Od 1 czerwca tego typu konsultacje mają być dostępne dla wszystkich uczniów np. w celu poprawienia ocen. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce: Szczyt epidemii dopiero przed nami? Jest komentarz ministra zdrowia!

Dzieci nie wrócą do nauki w szkołach przed wakacjami. Resort edukacji poinformował o zamknięciu szkół do 26 czerwca. 

Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Kaczorowska, Krupa, Przybysz... Dla tych gwiazd to pierwszy Dzień Matki! Kto jeszcze został mamą w ostatnich miesiącach?

zobacz 01:58