Działalność charyatywna Jana Kulczyka
ONS
Newsy

Jan Kulczyk wspierał hospicjum w tajemnicy przed mediami. Kazał zasłonić nazwisko darczyńcy!

Komu jeszcze pomagał?

Pogrzeb Jana Kulczyka odbędzie się w środę 5 sierpnia 2015 roku o godzinie 11:30 w Poznaniu. Na ceremonii pojawi się ponad tysiąc osób. Kościół będzie zamknięty od rana, podobnie jak Wzgórze Św. Wojciecha, które zostanie wykluczone z ruchu na czas uroczystości. Zobacz: Rodzina zaprosiła ponad tysiąc osób na pogrzeb Jana Kulczyka. Znamy szczegóły

W związku z dużym zainteresowaniem biznesmenem i jego rodziną media opisują coraz więcej faktów z życia Jana Kulczyka. „Super Express” poinformował, że Kulczyk w tajemnicy wspierał poznańskie hospicjum Palium, przekazując pieniądze na 20 telewizorów LCD dla chorych! Kulczyk zaznaczył jednak, że jego imię jako darczyńcy, ma być niewidoczne dla chorych.

Widzimy, ile to znaczy dla naszych pacjentów. Mogą oglądać ulubione programy i choć przez chwilę nie myśleć o swoich chorobach - mówią pielęgniarki hospicjum.

Oczywiście wspieranie hospicjum nie jest jedyną działalnością charytatywną Jana Kulczyka. Miliarder chętnie inwestował w sport i sztukę. Jego spółki przeznaczyły ponad 30 milionów złotych na wsparcie sportowców przygotowujących się do olimpiady w 2016 roku. W 2012 roku przekazał aż 20 mln złotych na dokończenie prac nad Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

Jan Kulczyk dysponował ogromnym majątkiem. Jego dzieci na pewno będą kontynuować działalność ojca.

Zobacz: Pogrzeb Jana Kulczyka  - szczegóły.

Zobacz: Wyszła za księcia, pracowała dla taty. Dominika Kulczyk - ukochana córka Jana Kulczyka


 

Jan Kulczyk na prezentacji wiosennej ramówki TVN


Jan Kulczyk na prezentacji ramówki TVN

Jan Kulczyk
ONS
Newsy
Dziś pogrzeb Jana Kulczyka. Ponad tysiąc osób będzie żegnać biznesmena
Znamy szczegóły

W Poznaniu, odbędzie się dziś pogrzeb Jana Kulczyka . Ceremonia rozpocznie się o godzinie 11:30 w kościele św. Józefa w Poznaniu, a od rana do 13.30 wierni nie będą mogli wejść do świątyni. Biznesem spocznie na Cmentarzu Jeżyckim. Całe wzgórze św. Wojciecha zostanie wtedy zamknięte dla ruchu. Zobacz: Pogrzeb Jana Kulczyka tylko dla najbliższych. Kościół będzie zamknięty „Super Express” donosi o nowych szczegółach dotyczących pogrzebu Jana Kulczyka. Okazuje się, że w seremonii weżmie udział minimum 1000 osób - Kulczyk miał przecież mnóstwo znajomych na całym świecie. W organizację zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób, a wszytsko koordynuje Grażyna Kulczyk , była żona biznesmena. Kilka dni temu pojechała do Wiednia, aby przywieźć ciało przedsiębiorcy do Polski. Mszę odprawi ojciec Ryszard, przyjaciel rodziny. Rodzina zmarłego biznesmena prosi o uszanowanie prywatności podczas pogrzebu. Zobacz: Jan Kulczyk był jej mężem przez 33 lata. Kim jest Grażyna Kulczyk?                  

Joanna Przetakiewicz na pogrzebie Jana Kulczyka
ONS
Newsy
Joanna Przetakiewicz na pogrzebie Jana Kulczyka z synami ZDJĘCIA
To dla niej bardzo trudny dzień

Wczoraj w Poznaniu odbył się pogrzeb Jana Kulczyka . Na uroczystości pojawiło się ponad 5 tysięcy osób, a wśród nich najbliżsi zmarłego oraz rodzina. Podczas mszy żałobnej bardzo wzruszające przemówienie wygłosiła Dominika Kulczyk , córka przedsiębiorcy. Zobacz: Dominika Kulczyk pożegnała swojego tatę: „Tatko, gdzie jesteś? Jesteś tu? Bo płaczemy…” Na pogrzebie nie mogło zabraknąć Joanny Przetakiewicz . Dyrektor domu mody La Mania była związana z przedsiębiorcą przez kilka lat. Przetakiewicz jako jedna z pierwszych skomentowała odejście Jana Kulczyka : Jestem w wielkim szoku. To była najcudowniejsza osoba, jaką znałam, i mój najlepszy przyjaciel - powiedziała. W skupieniu i modlitwie towarzyszyła zmarłemu Janowi Kulczykowi w ostatniej ziemskiej drodze. Wspierali ją synowie. Zobacz: Tłumy żegnają Jana Kulczyka. Kto pojawił się na pogrzebie biznesmena? ZDJĘCIA                                  

Jan Kulczyk na okładce Vivy!
Newsy
Jan Kulczyk na okładce "Vivy!". Najbogatszy Polak we wspomnieniach przyjaciół
Co jeszcze w numerze?

Już jutro w sprzedaży pojawi się nowy numer magazynu "Viva!". Na okładce - Jan Kulczyk - najbogatszy Polak, przedsiębiorca, filantrop, znawca sztuki, we wspomnieniach swoich bliskich i przyjaciół. Wyjątkowa historia życia geniusza biznesu, który zmienił myślenie w polskiej gospodarce. A jakim człowiekiem był prywatnie pan Jan? Zobacz: Dominika Kulczyk pożegnała swojego tatę: „Tatko, gdzie jesteś? Jesteś tu? Bo płaczemy…” Od śmierci Jana Kulczyka mija dwa tygodnie. Pogrzeb przedsiębiorcy odbył się zaś 5 sierpnia. Nie zabrakło przedstawicieli rządu, elity polskiego środowiska i wielu zaprzyjaźnionych z nim gwiazd sztuki, filmu i muzyki. W środku VIVY! - fotorelacja z uroczystości. Zobacz: Tłumy żegnały Jana Kulczyka. Kto pojawił się na pogrzebie biznesmena? Co jeszcze w numerze? Wywiad z Beatą Pawlikowską , która zaczyna nowe życie w nowym domu. Ponadto - śladami gwiazd - krakowskie powroty Ryszarda Horowitza. A także 37 stron o modzie, urodzie, podróżach i... skandalach! Nowa "Viva" z Janem Kulczykiem na okładce od czwartku w sprzedaży! Zobacz: Jan Kulczyk wspierał hospicjum w tajemnicy przed mediami. Kazał zasłonić nazwisko darczyńcy!    

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner