Znani wspominają Danutę Szaflarską Anna Dymna wspomina Danutę Szaflarską Andrzej Duda wspomina Danutę Szaflarską Jan Nowicki Danuta Szaflarska
Znani wspominają Danutę Szaflarską
ONS/East News
1/10
Znani wspominają Danutę Szaflarską
ONS/East News

Anna Dymna, Jan Nowicki i prezydent Andrzej Duda wspominają Danutę Szaflarską. Legenda polskiego kina i teatru zmarła dziś, 19 lutego w Warszawie. Słynna aktorka zmarła w wieku 102 lat pozostawiając po sobie piękne wspomnienia i niezapomniane role. Anna Dymna w rozmowie z TVN24 opowiedziała o pierwszym spotkaniu z Danutą Szaflarską. Jak wspomina wybitną aktorkę?

Danusię poznałam w "Dolinie Issy" Tadeusza Konwickiego, gdzie grała moją babcię. Potem widywałyśmy się prywatnie, ale w pracy spotkałam ją po kilkudziesięciu latach i to było coś zdumiewającego, ponieważ Danusia była tak samo młoda - opowiadała Anna Dymna. 

Co jeszcze o Danucie Szaflarskiej powiedziała aktorka? Jak legendę polskiego kina i teatru wspomina Jan Nowicki i Andrzej Duda? Zapraszamy do naszej fotogalerii.

 

Polecamy: "W każdej roli błyszczała jak kryształ" - zmarła Danuta Szaflarska. Legenda polskiego kina i teatru

2/10
Anna Dymna wspomina Danutę Szaflarską
ONS

Anna Dymna na antenie TVN24 przyznała, że stawia Danutę Szaflarską za wzór swoim studentom. Aktorka opowiedziała o niezwykłej energii jaką miała legenda kina.

Była taka ludzka, ale była zawsze młoda. Mówię to moim studentom: słuchajcie, macie czasem po 19 lat, a zachowujecie się jak znudzeni starcy. A Danusia? Jeszcze jaką ona miała pamięć- mówiła Anna Dymna.

 

Zobacz także: Śmierć w rodzinie – jak poradzić sobie ze stratą i żałobą?

 

 

 

3/10
Andrzej Duda wspomina Danutę Szaflarską
East News

Śmierć Danuty Szaflarskiej poruszyła również Andrzeja Dudę. Prezydent zamieścił wpis na oficjalnej stronie internetowej urzędu, w którym wspomina niezwykłą aktorkę. 

Legendarna aktorka, którą będziemy pamiętać ze znakomitych ról teatralnych i filmowych. Była symbolem odradzającej się po wojnie polskiej kinematografii. Uznanie wzbudzała różnorodność Jej aktorskich kreacji. Zachwycała doskonałym warsztatem, otwartością zarówno na klasyczny, jak i współczesny repertuar.

Uczestniczyła w Powstaniu Warszawskim, łączyła misję artystyczną z głębokim pojmowaniem patriotyzmu. Ujmowała niepowtarzalnym wdziękiem, naturalnością, radością. Do końca pozostawała osobą aktywną zawodowo, pełną pasji i nowych pomysłów.

Zapamiętamy Danutę Szaflarską jako wspaniałą aktorkę, która przysłużyła się polskiej kulturze- napisał Andrzej Duda.

4/10
Jan Nowicki
AKPA

W pięknych i wzruszających słowach Jan Nowicki wspominał Danutę Szaflarską w rozmowie z TVN24. Jak aktor zapamiętał zmarłą gwiazdę?

Zmarła szczęśliwa kobieta, która miała czterysta kapeluszy i do końca życia była uśmiechnięta, wesoła. Odszedł kwiat, odfrunął szczególny anioł - powiedział w rozmowie z TVN24. W tym drobnym, ślicznym ciele tej wspaniałej kobiety, była zaklęta nieprawdopodobna, jakaś ogromna siła.

5/10
Danuta Szaflarska
East News

Przypominamy, że 6 lutego 2017 roku Danuta Szaflarska skończyła 102 lata. 

6/10
Danuta Szaflarska
East News
7/10
Danuta Szaflarska
East News
8/10
Danuta Szaflarska
East News
9/10
Danuta Szaflarska
East News
10/10
Danuta Szaflarska
East News