Jerzy Janeczek, Witia z "Samych swoich" nie żyje
East News
Newsy

Dramatyczne kulisy śmierci Jerzego Janeczka. Witia z "Samych swoich" zmarł przez pszczołę!

Wczoraj dotarła do nas tragiczna wiadomość o śmierci popularnego aktora Jerzego Janeczka. Teraz tabloid ujawnił okoliczności tego dramatu.

Wiadomość o śmierci Jerzego Janeczka wstrząsnęła polskimi wielbicielami filmu. Niezapomniany odtwórca roli "Witii" w kultowej trylogii Sylwestra Chęcińskiego zmarł w wieku 77 lat, o czym poinformował na swoim profilu Związek Artystów Scen Polskich. 

Z żalem żegnamy zmarłego nagle JERZEGO JANECZKA, aktora, któremu największą popularność przyniosła rola Witi Pawlaka w trylogii Sylwestra Chęcińskiego „Sami swoi”, „Nie ma mocnych” i „Kochaj, albo rzuć” - napisał ZASP.

Teraz "Super Express" podaje dramatyczne okoliczności śmierci Jerzego Janeczka. Jak się okazuje, aktor był uczulony na pszczoły, a zmarł w wyniku ukąszenia przez jedną z nich. Jak do tego doszło? Zobaczcie, co napisał tabloid. 

Zobacz także: Jerzy Janeczek nie żyje. Niezapomniany Witia z „Samych swoich” miał 77 lat

Dziewczyna Psikuty z "Chłopaki nie płaczą" rozpalała zmysły! Jak wygląda dziś 45-letnia Magda Mazur?

Jerzy Janeczek zmarł przez pszczołę, był uczulony

Jerzy Janeczek miał na koncie liczne role teatralne, filmowe i telewizyjne. Jednak to postać Witii Pawlaka w powtarzanej przez telewizje do dziś kultowej trylogii Chęcińskiego przyniosła mu wielką sławę. Niestety, we wtorkowy poranek fanów jego talentu zmroziła wiadomość o śmierci aktora. "Super Express" dotarł do okoliczności śmierci Janeczka. Co ustalili dziennikarze tabloidu?

Jak się okazuje, aktor zmarł w niedzielę. Według rozmówcy gazety, Janeczek był uczulony na jad pszczół i już wcześniej trafiał do szpitala po ukąszeniu przez te owady. Feralnego dnia stanął na pszczole, a ta ukąsiła go w stopę.

Próbował się ratować. Miał przy sobie adrenalinę, którą sobie natychmiast podał - mówi informator tabloidu.

Żona aktora - pani Emilia zadzwoniła na pogotowie. Jednak ratownicy, gdy zobaczyli, że sytuacja jest opanowana, odjechali. Niedługo potem stan Janeczka zaczął się pogarszać. Żona znów zadzwoniła po pomoc, ale było już za późno. Aktor zmarł.

Jerzy Janeczek na festiwalu filmowym w 2019 roku
East News

W podobnych okolicznościach zmarła inna aktorka Ewa Sałacka

Podobne były kulisy śmierci 15 lat temu innej popularnej aktorki - Ewy Sałackiej. 23 lipca 2006 roku aktorka, razem z rodziną wypoczywała w Arciechowie nad Zalewem Zegrzyńskim. W pewnym momencie gwiazda sięgnęła po coś do picia. Biorąc do ust kubek z napojem nie zauważyła, że jest w nim osa, która ugryzła ją w usta. Gwiazda była uczulona na jej jad i doznała wstrząsu anafilaktycznego. Mimo natychmiastowej pomocy, reanimacji i prób ratowania życia zmarła na oczach rodziny. 

Ewa Sałacka
East News

Nie żyje filmowy Witia z Sami swoi
East News
Newsy
Nie żyje filmowy Witia z "Sami swoi". Jerzy Janeczek miał 77 lat
Znany z kultowej trylogii Sylwestra Chęcińskiego Jerzy Janeczek nie żyje. Czy są znane przyczyny śmierci? Związek Artystów Scen Polskich podał, że aktor odszedł nagle...

Nie żyje Jerzy Janeczek, polski aktor filmowy i teatralny, znany widzom głównie z roli Witii w trylogii Sylwestra Chęcińskiego - "Sami swoi", „Nie ma mocnych” i „Kochaj, albo rzuć”. Aktor zmarł nagle w wieku 77 lat. O jego śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich: Z żalem żegnamy zmarłego nagle JERZEGO JANECZKA, aktora, któremu największą popularność przyniosła rola Witi Pawlaka w trylogii Sylwestra Chęcińskiego „Sami swoi”, „Nie ma mocnych” i „Kochaj, albo rzuć”. Był absolwentem Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSTiF, którą ukończył w 1968 roku. Zadebiutował na deskach Teatru Współczesnego im. Wiercińskiego rolą Robotnika i Pana wykształconego w „Róży” Stefana Żeromskiego, w reżyserii Andrzeja Witkowskiego - czytamy na Facebooku.  Nie żyje Jerzy Janeczek, filmowy Witia z "Sami swoi" W dalszej części wpisu czytamy o zawodowej karierze Jerzego Janeczki oraz jego wybranej filmografii:  Po zakończeniu współpracy z tą sceną związał się z teatrami w Kaliszu, Koszalinie oraz warszawskimi: Popularnym, Na Woli i Dramatycznym. Wśród postaci, w które się wcielił był m.in.: Archanioł Michał, Ryczywół i Osioł w „Pastorałce” Schillera, Gustaw w „Ślubach panieńskich” Fredry, Jan, Książę Finlandii w „Eryku XIV” Strindberga, Alfred w „Mężu i żonie” Fredry, tytułowy „Irydion” Krasińskiego, Karol w „Mężczyźnie” Zapolskiej, Natan-Ksiądz w „Sędziach. Klątwie” Wyspiańskiego, czy Jaksa Zakapiorek w „Okapi” Grochowiaka. Grał w filmach i serialach, m.in.: „Stawka większa niż życie”, „Uciec jak najbliżej”, „Sanatorium pod Klepsydrą”, „Trzecia...

Jak dziś wygląda Jadźka z filmu "Sami swoi"
Newsy
Jak wygląda dziś Witia z filmu "Sami swoi"? Ciężko uwierzyć, ale Jerzy Janeczek skończył 76 lat!
Jak wygląda dziś Witia z filmu "Sami swoi"? Ciężko uwierzyć, ale Jerzy Janeczek skończył 76 lat!

"Sami swoi" to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych polskich filmów w historii. Pokolenia naszych rodaków uwielbiają kultową produkcję, która miała swoją premierę 1967 roku. Film opowiada o losach dwóch, skłóconych ze sobą rodzin: Kargulów i Pawlaków. Wśród gwiazd, które wystąpiły w "Samych swoich" jest Jerzy Janeczek, czyli filmowy syn Kazimierza Pawlaka. Jak dziś wygląda Jerzy Janeczek i jak wspomina pracę na planie kultowej produkcji? Jerzy Janeczek szczerze o pracy na planie "Samych swoich" Jerzy Janeczek urodził się 22 marca 1944 roku. Aktor w 1968 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową w Łodzi. Rok wcześniej Jerzy Janeczek zadebiutował w "Samych swoich" w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego. Aktor zdobył wówczas ogromną popularność, z której nie był zachwycony.  (...) po tym filmie stałem się rozpoznawalny. Przy mojej naturze, człowieka raczej nieśmiałego, ta popularność i rozpoznawalność uwierała mnie. Bo jak tylko gdzieś się pojawiłem, słyszałem czasami szydercze: - Witia, podejdź no do płota i inne cytaty. Nie było to przyjemne. Zamykałem się więc w domu. Na szczęście dużo częściej słyszałem od fanów podziękowania za ten film - portal dziennikbaltycki.pl cytuje Jerzego Janeczka. Niestety, ogromna popularność nie przełożyła się na dalszą karierę aktora. Jerzy Janeczek wyjechał do Stanów Zjednoczonych i tam - jak donoszą media - pracował m.in. przy remontach domów. W USA wystawiał również sztuki dla Polonii.  (...) Stałem się promotorem naszej kultury. Polonia jest ubogo traktowana w przypadku wysokiej kultury. Jeśli się jej coś z kraju serwuje, to rozrywkę kabaretową i koncerty. Ale ludzie potrzebują też teatru i poezji. Mieliśmy grupę zapaleńców,...

Jan Pęczek, aktor "Barw szczęścia" nie żyje
East News
Newsy
Jan Pęczek nie żyje. Gwiazdor serialu "Barwy szczęścia" miał 71 lat.
Jan Pęczek zmarł po długiej chorobie w wieku 71 lat. Informację o śmierci aktora przekazał Maciej Englert.

Nie żyje Jan Pęczek. Aktor zmarł 27 lipca, o śmierci gwiazdora znanego z serialu "Barwy szczęścia" poinformował Maciej Englert na stronie warszawskiego Teatru Współczesnego, z którym Jan Pęczek był związany od wielu lat: Dziś po długiej chorobie zmarł JAN PĘCZEK. Od blisko czterdziestu lat wierny Teatrowi Współczesnemu i ważna postać naszego zespołu. - napisał w pożegnaniu Maciej Englert. Jan Pęczek nie żyje, przyczyny śmierci Jan Pęczek zagrał role w wielu polskich serialach m.in "Na dobre i na złe", "Samym życiu" czy "Prawie Agaty",  ale ogromną popularność zawdzięczał roli Zenka Grzelaka w serialu "Barwy szczęścia" . Od 1982 był związany z Teatrem Powszechnym w Warszawie, gdzie nie tylko grał w spektaklach, ale tworzył też choreografie: Aktor, autor choreografii i ruchu scenicznego w wielu przedstawieniach m. in.  „Mistrz i Małgorzata”, „Martwe dusze”, „Wniebowstąpienie”, „To idzie młodość”.  Był osobą spolegliwą, w prawdziwym znaczeniu tego słowa, można było na nim polegać i jednocześnie ufać, zarówno jako człowiekowi jak i artyście. Skromny, lojalny i ciepły, mimo swojej hardej i dumnej „góralskiej duszy”. - napisał Maciej Englert na oficjalnej stronie Teatru Powszechnego. Ostatnie miesiące życia Jana Pęczka były naprawdę trudne. Aktor zmagał się z nieuleczalną chorobą, a w maju pożegnał żonę Jadwigę Bargielowską-Pęczek. Podobnie jak w ostatnich miesiącach zmagań z, jak się okazało nieuleczalną chorobą, potem z niespodziewaną śmiercią żony, jego siła budziła najwyższy podziw i szacunek. Trudno przyjąć wiadomość o śmierci Przyjaciela, nawet jeśli była spodziewana i była wybawieniem, a Jasiek nie miał wrogów....

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik