Party Stories
Magdalena Narożna w zielonej sukience
Ewa Sałacka
East News
Newsy

Ewa Sałacka zmarła prawie 15 lat temu. Jej szczęśliwe życie przerwała nagła, tragiczna śmierć...

Ewa Sałacka - na co zmarła wielka gwiazda polskiego kina?

Była piękna, zdolna, miała szczęśliwą rodzinę. Mężczyźni szaleli na jej widok - jej uroda po prostu zwalała z nóg. Często grała rolę namiętnych kochanek czy femme fatale. Zawsze profesjonalna i zaangażowana w pracę, a do tego kochająca matka i żona. Ale 23 lipca 2006 roku wydarzyła się tragedia. Ewa Sałacka zmarła tragicznie, pozostawiając w żałobie rodzinę, fanów i przyjaciół. Jej śmierć do dziś jest przestrogą dla wszystkich...

Zobacz także: Uczestniczka programu "Druga twarz" nie żyje. Kilka dni przed śmiercią opublikowała dramatyczne wpisy 

"Gdyby nie to, że czas odejść niedługo" Pyrkosz nie żyje. Tak jeszcze bawił się w swoje 90. urodziny

Ewa Sałacka zmarła w 2006 roku. Jej szczęśliwe życie przerwała nagła, tragiczna śmierć...

Chociaż od jej śmierci minęło już prawie 15 lat, to Ewy Sałackiej nie sposób nie pamiętać. Polacy pokochali ją za udział w takich filmach jak "Och, Karol", "Sztuka kochania" czy "Ciemna strona Wenus". Często grała odważne role, które rozpalały mężczyzn do czerwoności. Sama w pewnym momencie zaczęła obawiać się, że zostanie zaszufladkowana tylko do roli kusicielki i femme fatale.

Ewa Sałacka
East News

Za Ewą Sałacką oczywiście szaleli nie tylko filmowi bohaterowie. W życiu prywatnym nigdy nie mogła narzekać na brak zainteresowania. Podobno nie było mężczyzny, który na ulicy nie obejrzałby się za tą uroczą, piękną aktorką. 

Gdy szła ulicą, wszyscy zatrzymywali się, by na nią popatrzeć. Była najpiękniejszą dziewczyną na uczelni. I wspaniałym człowiekiem - wspominała Ewę Sałacką w jednym z wywiadów jej koleżanka ze studiów, Małgorzata Potocka. 

Ewa Sałacka
East News

Jej serce w końcu zostało zdobyte przez Krzysztofa Krauzego. Para zakochała się w sobie tak bardzo, że w 1979 roku zdecydowała się wziąć ślub. Znajomi podobno byli przekonani, że stworzą zgrany duet na całe życie. I początkowo wiele wskazywało na to, że tak właśnie będzie - obydwoje zdolni, piękni, z szansą na ogromną karierę zawodową. Ale wszystko zaczęło się komplikować od 1981 roku. Wtedy nie wiedzieli, że wyjazd na wakacje do mamy Krauzego do Wiednia, tak naprawdę zmieni całe ich życie. 

Początkowo ich pobyt przedłużył się z powodu problemów w Teatrze, w którym aktorka była wówczas zatrudniona.

Ewa po szkole została zaangażowana do Teatru Rozmaitości u Andrzeja Jareckiego. Mieli wrócić we wrześniu, bo zaczynał się sezon. Ale Jarecki zadzwonił do mnie, że jest jakiś konflikt, nie można się dogadać w sprawie nowego repertuaru, więc Ewa, jeśli chce, może przedłużyć pobyt o miesiąc czy dwa - mówiła w jednym z wywiadów mama aktorki, Barbara Sałacka. 

Decyzja o przedłużeniu pobytu za granicą niestety okazała się być  fatalna. W grudniu wprowadzony został stan wojenny, a para nie mogła wrócić do kraju. Ewa Sałacka tęskniła za rodziną, którą zostawiła w Polsce.  Nie wiedziała, co się u nich dzieje. Później razem z mężem przeniosła się do Paryża, a pomiędzy małżonkami po prostu przestało się układać i każde poszło w swoją stronę. I tak w 1983 roku ich związek był już tylko wspomnieniem. 

Ewa Sałacka
East News

Miłością życia Ewy Sałackiej okazał się być ktoś inny - Witold Kirstein, uznany stomatolog i chirurg szczękowy. Podobno Kirstein na kilka lat przed rozpoczęciem związku z Sałacką, uważnie śledził artystyczną działalność aktorki. Mało tego - był także jej sąsiadem! Na początku nic nie wskazywało, że połączy ich uczucie - miłość przyszła do nich nagle i niespodziewanie. W końcu para postanowiła sformalizować swój związek w 1994 roku. Kilka miesięcy później, na świat przyszła ich upragniona córeczka Matylda. 

Ewa Sałacka
East News

Po urodzeniu córki, to rodzina była dla niej na pierwszym miejscu. Aktorka kochała również zwierzęta - oprócz psa i kota, w jej domu znalazło się miejsce także dla papugi. Można powiedzieć, że wszystko szło zgodnie z planem - szczęśliwa rodzina, udana kariera zawodowa... Ale tragedie przychodzą do ludzi niespodziewanie i tak też było w przypadku Ewy Sałackiej...

Ewa Sałacka
East News

23 lipca 2006 roku, Ewa Sałacka razem z mężem, mamą aktorki i kuzynem, wypoczywali w Arciechowie. To był bardzo upalny dzień, dlatego aktorka w pewnym momencie postanowiła sięgnąć po coś do picia. Niestety, gwiazda biorąc do ust kubek z napojem nie zauważyła, że jest w nim osa. Co najgorsze, Sałacka była uczulona na jad właśnie tych owadów. Osa ugryzła ją w usta, a gwiazda dostała wstrząsu anafilaktycznego. Oczywiście aktorka otrzymała natychmiastową pomoc - mąż wezwał pogotowie i podał zastrzyki antyuczuleniowe. Niestety, pomimo reanimacji i podjętych wszelkich prób ratowania życia przez służby medyczne i najbliższych, Ewa Sałacka zmarła na oczach rodziny. 

Ta tragiczna śmierć aktorki nagle stała się dla wszystkich przestrogą, aby zawsze przed spożyciem posiłku lub napoju sprawdzać, czy aby na pewno nie ma w nim owadów, które mogą nas użądlić. Ukąszenie osy w okolicach jamy ustnej może być śmiertelnie niebezpiecznie dla każdego, nie tylko dla osoby uczulonej na jej jad.

Pogrzeb Ewy Sałackiej odbył się po kilku dniach od jej śmierci. Została pochowana na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Znajomi z branży, przyjaciele i najbliżsi nie mogli uwierzyć, że tak pięknej, radosnej i pełnej życiowej energii naprawdę już nie ma na świecie. Aktorka miała tylko 49 lat. 

Ewa Sałacka
East News

Córka Ewy Sałackiej miała zaledwie 12 lat, kiedy jej ukochana mama zmarła... 

Ewa Sałacka
East News

Dziś Matylda ma już 25 lat i jest dorosłą kobietą. 

 

 

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Ewa Sałacka z córką
East News
Newsy
Córka Ewy Sałackiej ma już 25 lat i jest piękną kobietą! Bardzo przypomina mamę

Jak dziś wygląda córka Ewy Sałackiej ? Matylda Kirstein skończyła już 25 lat i bardzo przypomina swoją sławną mamę. Ewa Sałacka była jedną z największych gwiazd polskiego show-biznesu. Aktorka miała na swoim koncie role w takich hitach jak: "07 zgłoś się", "Och, Karol", "Tygrysy Europy" czy "Czterdziestolatek. 20 lat później". Niestety, tragiczna śmierć przerwała karierę Ewy Sałackiej. Aktorka zmarła w 2006 roku, w wyniku wstrząsu anafilaktycznego - Ewa Sałacka spędzała wakacje na działce i to właśnie tam użądliła ją osa. Aktorka doznała silnej reakcji alergicznej i pomimo szybkiej akcji reanimacyjnej nie udało się jej uratować. Ewa Sałacka miała zaledwie 49 lat. Gwiazda osierociła 12-letnią wówczas córkę Matyldę. Jak dziś wygląda córka Ewy Sałackiej? Córka Ewy Sałackiej skończyła już 25 lat Matylda Kirstein w dzieciństwie dość towarzyszyła Ewie Sałackiej  na oficjalnych imprezach. Matylda miała zaledwie 12 lat, kiedy zmarła jej ukochana mama. Dopiero sześć lat po śmierci aktorki Matylda Kirstein po raz pierwszy opowiedziała o tragedii w książce "Być dzieckiem legendy" Małgorzaty Puczyłowskiej. Jestem pogodzona z tym, co się stało. W dużej mierze dzięki tacie i babci - w 2016 roku magazyn "Rewia" cytował Matyldę Kirstein. Dziś córka Ewy Sałackiej ma 25 lat. Matylda Kirstein chętnie publikuje w sieci swoje zdjęcia, dzięki czemu fani Ewy Sałackiej mogą zobaczyć, jak po latach wygląda ukochana córka aktorki. Przypomina swoją sławną mamę? Zobacz także:   Nie żyje uczestnik "Mam Talent". Miał tylko 30 lat! Matylda Kirstein miała 12 lat kiedy zmarła jej mama. Dziś córka Ewy Sałackiej jest dorosłą kobietą.        ...

Ewa Milde
East News
Newsy
Ewa Milde nie żyje. Gwiazda serialu "Czterdziestolatek" zmarła w wieku 76 lat

Ewa Milde zmarła 24 lipca w Chicago. Polska aktorka miała 76 lat, a ostatnie lata spędziła w Stanach Zjednoczonych. Informację o śmierć gwiazdy kina podał Bogdan Łańko, mąż artystki. Wpis na temat śmierci Ewy Milde pojawił się również w mediach społecznościowych polskiego magazynu "Polish Weekly Program in Chicago": Zmarła Ewa Milde, aktorka filmowa i teatralna, która od dłuższego czasu związana była z Polonią z Chicago, gdzie założyła z mężem Bogdanem Łańko kabaret Bocian. Miała 76 lat. Spoczywaj w pokoju!” – czytamy na fanpage’u magazynu. Przyczyny śmierci polskiej aktorki nie są jeszcze znane. Ewa Milde zasłynęła jako gwiazda seriali "Czterdziestolatek", "Alternatywy 4", "Królowej Bonie" czy kultowym już filmie "Miś".  Kim była Ewa Milde? Ewa Milde urodziła się 7 marca 1944 r. w Skierniewicach. Studiowała na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Na początku swojej kariery związana była z teatrem, ale szybko trafiła do kultowych produkcji, które przyniosły jej ogromną sławę. W latach 80. Ewa Milde zdecydowała się na przeprowadzkę do Stanów Zjednoczonych, gdzie razem z mężem Bogdanem Łańką założyła kabaret Bocian. Ewa Milde w serialu "Alternawywy 4" Ewa Milde znana jest też ze swojej roli w "Misiu".    

Hanna Stankówna nie żyje
Newsy
Hanna Stankówna nie żyje. Matylda Damięcka oddała hołd wielkiej aktorce, ale pisze również: "Absolutny brak taktu"
Hanna Stankówna nie żyje. Gdzie grała poza "Na wspólnej"?

Matylda Damięcka postanowiła uczcić pamięć wybitnej aktorki Hanny Stankówny i opublikowała na Instagramie autorską grafikę. W komentarzach pod postem pojawiła się dyskusja dotycząca tego, że aktorka tak wielu wybitnych ról jest podsumowywana jako  znana z "Na Wspólnej".  Okazuje się, że krytycznych głosów jest więcej i Internauci pamiętają gwiazdę z innych ról niż serialowe... Matylda Damięcka oddała część Hannie Stankównej wymowną grafiką 14 grudnia zmarła Hanna Stankówna, ta smutna wiadomość obiegła kraj zaledwie dzień po informacji o śmierci Piotra Machalicy. Odeszły dwie wielkie postacie polskiego kina, a środowisko artystów pożegnało ich we wzruszających wpisach. Do tego grona dołączyła Matylda Damięcka, która oddała hołd Hannie Stankównie wymowną grafiką. W ten sposób aktorka na Instagramie komentuje ważne dla siebie wydarzenia.  Okazuje się, że jedną z Internautek oburzył fakt, że niektóre media, pisząc o śmierci wybitnej aktorki przypisywały jej głównie rolę w serialu "Na Wspólnej". Jak wiadomo Hanna Stankówna miała na koncie mnóstwo ról teatralnych, filmowych i serialowych. Zagrała m.in. w "Karierze Nikodema Dyzmy", "Seksmisji", "Trędowatej" czy "Tygrysy Europy".  Jak poczytałam, że jest znana z "Na Wspólnej" to zamarłam. Czy ja jestem już tak stara, że znam aktorkę z innych, bardziej ambitnych dzieł? - spytała jedna z internautek. To również nie spodobało się Matyldzie Damięckiej, która w mocnych słowach napisała, że to "absolutny brak taktu": Nie, jest to absolutny brak taktu i badziewiarstwo redakcji. Nawet w takich przypadkach obowiązującą walutą jest szybkość, nie jakość - w...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner