Doda o problemach ze słuchem
Newsy

Doda nadal walczy z ogromnym bólem: "Moja decyzja była błędem! Ja już odwrotu nie mam, ale wy zastanówcie się 100 razy!"

Doda wciąż cierpi z powodu problemów z piskami w uszach po założeniu aparatu ortodontycznego. Jak się teraz czuje? Wokalistka apeluje do fanów w sprawie leczenia ortodontycznego.

Doda od grudnia zmaga się z problemami ze słuchem. W zeszłym roku założyła aparat ortodontyczny, który zamiast jej pomóc, spowodował problemy zdrowotne. W wyniku naruszenia stawu żuchwowo-skroniowego odczuwa piski, które uniemożliwiają jej funkcjonowanie. Mija miesiąc odkąd Doda zaczęła odczuwać nasilające się objawy. Na swoim Instastory zdradziła, że powoli zaczyna się przyzwyczajać do tego objawu, ponieważ nie jest wstanie zrobić nic, aby temu zapobiec. Podziękowała specjalistom z dziedziny ortodoncji, którzy zaoferowali jej bezinteresowną pomoc, po tym jak usłyszeli o jej problemie. 
Doda ma również rady dla osób, które dopiero zdecydują się na założenie aparatu, bazując na swoim doświadczeniu.

Zobacz także: Doda boi się, że straci słuch! Dramatyczny apel wokalistki 

Doda zdradza szczegóły koncertu "Artyści przeciw nienawiści". Dlaczego tylu wokalistów odpadło?

Doda o problemach ze słuchem 

Doda przez problemy z nasilającym się piskiem w uszach, zmuszona była do chwilowego wycofania się z aktywności zawodowych. Wyprowadziła się z Warszawy, nie brała udziału w imprezach branżowych a także musiała odwołać swoje koncerty. Jak zdradziła, problemy z uszami nie ustały: 

Jak wiecie, przez kilkanaście dni nie było mnie tutaj w ogóle. Starałam się jakoś wyciszyć z dala od Warszawy, od mojego życia, zgiełku i znaleźć jakieś porozumienie z tymi moimi piskami, które totalnie mnie wykluczyły z ostatnich aktywności zawodowych i nie tylko. Chyba się do nich powoli nawet przyzwyczajam.

Wokalistka bardzo żałuje decyzji o założeniu aparatu i doceniła fakt, że wcześniej miała idealny zgryz, który de facto nie wymagał korekty. Apeluje do ortodontów aby uświadamiali swoich pacjentów, kiedy założenie aparatu ortodontycznego nie jest konieczne. 

Gdybym miała jeszcze raz zakładać aparat, to nigdy w życiu bym go nie założyła. Aparaty ortodontyczne są dla ludzi, którzy na serio mają problemy, a nie kaprys. Ja miałam totalnie zdrowy zgryz, nie miałam problemów ze stawami żuchwowo-skroniowymi. Wszystko to pojawiło się wraz z moją decyzją, która jednak była błędem. Chciałabym, żeby więcej ortodontów mówiło o plusach i minusach zakładania aparatów dla urody jedynie. Ale cóż... po mięsiącu latania po wszystkich lekarzach... osteopatach i fizjoterapeutach powiem Wam jedno: ja już odwrotu nie mam, ale wy zastanówcie się 100 razy.

Doda ostatni miesiąc spędziła na wizytach u lekarzy, którzy próbowali pomóc jej w zniwelowaniu pisku, który utrudnia jej codzienne funkcjonowanie i wykonywanie zawodowych zobowiązań. Specjaliści służyli jej radami, o każdej porze: 

Chciałabym podziękować tym lekarzom, którzy zupełnie bezinteresownie próbowali mi pomóc. Emma Kiworkowa - wielkie dzięki. Dziękuję profesorowi Skarżyńskiemu, serdeczne dzięki. Dziękuję doktorowi Tomkowi za nawet nocne rozmowy i podtrzymywanie mnie na duchu no i wielkie dzięki dla dr Kasi  - wiele razy uratowała mi życie podczas tego ostatniego miesiąca i oczywiście wielkie dzięki wszystkim tym, którzy pomogli mi przejść przez ten miesiąc, bo dokładnie mija miesiąc. Wszystkim moim fanom, jak zawsze mogę na Was liczyć. Dziękuję, że jesteście.

Dodatkowo ma radę dla wszystkich, którzy dopiero zaczną swoją przygodę z aparatem. Pragnie, aby zwracali uwagę na to, co mówi do nich ich ortodonta i jeżeli czują się niepewnie w związku z jego radami, zmienili specjalistę lub skonsultowali to gdzieś jeszcze. 

Jeżeli Wasz ortodonta po tym jak mówicie, że bardzo boli Was szczęka mówi, pijcie melisę, bo to Wasza wina, to zmieńcie ortodontę. 

Doda powoli wraca do aktywności zawodowych. Pierwszy jej koncert po zdrowotnej przerwie odbędzie się w dniu jej urodzin. Zapowiedziała, że na pewno będzie ciszej niż zazwyczaj, ale równie ekscytująco. 

Zobacz także: Doda z nagrodą za walkę z hejtem! Mocne słowa gwiazdy: "Ludzie to nie śmieci. Nie będziemy się segregować..."

Doda ma problemy z nasilającymi się piskami w uszach. To efekt uboczny założenia aparatu ortodontycznego. Wokalistka żałuje tej decyzji. 

Doda pod studiem

Specjaliści nie pozostali obojętni na problem Dody i zaoferowali jej bezinteresowną pomoc. Wokalistka podziękowała na swoim Instagramie za wszelkie porady oraz wsparcie jakie dostała. 

Doda na Flesz Fashion Night 2019
AKPA

 

Doda straci słuch?
Newsy
Doda boi się, że straci słuch! Dramatyczny apel wokalistki
Doda boi się, że straci słuch! Dramatyczny apel wokalistki

Dramat Dody powrócił. Wokalistka dwa lata temu przyznała, że przez odsłuchy w uszach, które nosi podczas swoich występów, straciła słuch już w 40 procentach. Już wtedy zmagała się z piskiem w uszach, który nie pozwalał jej normalnie funkcjonować. Niestety w ostatnich dniach koszmar powrócił. Doda niezwłocznie udała się na badania słuchu jednak objawy się nasilają.  Zobacz także:  Zaskakujące wyznanie Dody! Piosenkarka zmaga się z poważnym problemem: "Mam 40 proc. utraty słuchu" Doda ma problemy ze słuchem Doda bardzo dba o swoje zdrowie fizyczne. Jednak z powodu wykonywanego zawodu dopadły ją problemy ze słuchem. W 2017 roku wokalistka zmagała się z piskiem w uszach, niestety objawy powróciły. Początkowo szum pojawił się tylko w jednym uchu. Artystka zareagowała od razu i poprosiła o porady na Instastory. Kiedy te nie zadziałały, a drażniący dźwięk przedostał się również do drugiego ucha, postanowiła niezwłocznie udać się do lekarza: Jutro mam kolejne badania słuchu i ucha wewnętrznego. Najważniejsze jest to, żeby zadziałać w ciągu 24 godz., gdyby to była głuchota. Dostałam lek sterydowy. Zaraz oszaleję. Zaczęło mi piszczeć w obu uszach. I to coraz głośniej! Nie bagatelizujcie takich rzeczy, od razu idźcie do lekarza Artystka niedawno założyła aparat na zęby. To on może być powodem nasilającego się pisku w uszach:  Kolejny dzień bez nakładek invisilign na zębach, kolejny steryd, komora hibernetyczna i było lepiej. Założyłam więc godzinę temu nakładki i znowu to samo. Doszedł jeszcze szum jak z muszli przy uchu. 3 doba wariacji. Jutro badanie słuchu i wszystko będzie jasne. Jesus!! Help me.  Niestety Doda nie może zrezygnować z leczenia ortodontycznego, ponieważ aparat, który aktualnie nosi już przemieścił jej...

Mały chłopiec siedzi na fotelu u dentysty.
©Imagepocket/Fotolia.com
Styl życia
Aparat ortodontyczny dla dzieci: cena, rodzaje, wskazania
Koszt założenia aparatu ortodontycznego dla dzieci waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Z wizytą u specjalisty nie wolno zwlekać, bo nieleczona wada zgryzu może przyczynić się do powstania próchnicy, kruszenia się zębów, bruksizmu, seplenienia i trudności z przeżuwaniem pokarmu.

Koszt założenia aparatu ortodontycznego dla dzieci waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Z wizytą u specjalisty nie wolno zwlekać, bo nieleczona wada zgryzu może przyczynić się do powstania próchnicy, kruszenia się zębów, bruksizmu, seplenienia i trudności z przeżuwaniem pokarmu.   Najczęstszą przyczyną noszenia aparatu ortodontycznego przez dzieci jest tyłozgryz, czyli nadmierne cofnięcie żuchwy . Problem dotyczy przede wszystkim tych maluchów, które długo nie mogły rozstać się ze smoczkiem.   Aparat ortodontyczny dla dzieci – kiedy trzeba go założyć?   Dziecko powinno nosić aparat ortodontyczny , jeżeli ma wadę zgryzu. Jej pierwsze oznaki widać po wyrośnięciu pierwszych mleczaków. Tego rodzaju nieprawidłowość wpływa nie tylko na estetykę uśmiechu, ale również na zdrowie zębów i przyzębia oraz na prawidłową wymowę. Do czynników wywołujących wady zgryzu u dzieci należą m.in. niewłaściwe układanie do snu i karmienia (główka powinna być pod kątem 45°), oddychanie przez usta z powodu przerośniętego trzeciego migdała czy ssanie palców i smoczka. Wykrycie problemu zależy przede wszystkim od czujności rodziców, którzy powinni natychmiast reagować, jeśli dziecko: ma kłopoty z domykaniem ust, rani sobie od wewnętrznej strony policzki, ma szpary pomiędzy zębami lub zęby nachodzące na siebie, ma nadmiernie cofniętą albo wysuniętą żuchwę, ma szparę niedogryzową (prześwit) między górnymi a dolnymi zębami, zakrywa całe dolne zęby górnymi, kiedy zamyka usta.   Do ortodonty można się wybrać z dzieckiem w wieku około 7 lat. Im wcześniej zostanie założony aparat ortodontyczny, tym krócej będzie trwało i mniej kosztowało leczenie, ponieważ w fazie intensywnego wzrostu...

Doda w szarym kaszkiecie
Newsy
Doda niechcący wydała wszystkie tajemnice dotyczące operacji twarzy. Jak bardzo ingerowała?
Doda niechcący wydała wszystkie tajemnice dotyczące operacji twarzy. Jak bardzo ingerowała?

Kłopoty Dody z nasilającym się piskiem w uszach niestety nie ustały. Problem piosenkarki ciągnie się już trzeci tydzień a lekarze rozkładają ręce. Przeszła już szereg badań, a ich wynikami dzieli się ze swoimi obserwatorami na Instagramie. Artystka opublikowała zdjęcie z rentgenu czaszki, które przy okazji ostatecznie ale też przypadkowo rozwiało wątpliwości w innej sprawie. Dodzie zarzuca się, że ingerowała w swój wygląd, a dokładniej żuchwę zęby i nos. Dzięki temu prześwietleniu widać wszystko jak na dłoni. Teraz już nie ma po co się tłumaczyć. Jaka jest prawda? Zobacz także:  Doda boi się, że straci słuch! Dramatyczny apel wokalistki Czy Doda ingerowała w wygląd twarzy? Problemy Dody ze słuchem wróciły niczym bumerang. Pierwszy raz skarżyła się na piski w uszach w 2017 roku. W wywiadzie dla Super Expressu przyznała wówczas, że straciła już 40 % słuchu z racji wykonywanego zawodu. Teraz problemy wróciły. Początkowo artystka myślała, że to chwilowe i poprosiła o porady fanów na Instagramie. Kiedy piski pojawiły się również w drugim uchu, a później zaczęły się nasilać, niezwłocznie udała się do lekarza. Okazuje się, że słuch Dody ma się dobrze: Laryngologicznie i audiologicznie jestem zdrowa i słuch mam świetny jak się okazało. Szukam dalej. – powiedziała zmartwionym Fanom. Jednak to nie zmieniło faktu, że uciążliwa dolegliwość wciąż daje się we znaki. Dodę czeka rezonans mózgu, który da ostateczne diagnozy. Przy okazji aktualizowania informacji o swoim zdrowiu na Instagramie Dody pojawiło się zdjęcie z rezonansu głowy, które zupełnie przypadkowo obaliło wszelkie teorie o licówkach oraz ingerowaniu w kształt żuchwy oraz nosa piosenkarki. Na rezonansie dokładnie widać wszystkie naturalne korzenie zębów Dody oraz brak...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner