Dorota Chotecka i Radosław Pazura
ONS.pl
Newsy

Dorota Chotecka i Radosław Pazura o tajemnicach swojego związku! Padło też pytanie o "Ranczo" 

Razem od 33 lat. Bez kryzys w i skandali. Mieli do siebie szczęście? – Nad związkiem trzeba pracować – mówią Dorota Chotecka i Radosław Pazura. W wywiadzie dla magazynu "Party" padło też pytanie o powrót serialu "Ranczo"!

Wierzą, że wszystko w życiu dzieje się po coś. Dorota Chotecka (55) i Radosław Pazura (52) poznali się w łódzkiej Filmówce. Ona schodziła ze schodów w czerwonych legginsach, a on, gdy ją zobaczył, postanowił: „Będę zabiegał o tę kobietę do końca moich i jej dni”. Oświadczał się kilka razy, ale ona przeciągała sprawę. Przyznawała potem, że była w niej „duża rezerwa do małżeństwa”. O losach tej pary zadecydowała tragedia. W 2003 roku Radosław miał wypadek samochodowy. Spędził cztery miesiące w szpitalu, rehabilitacja trwała pół roku. Dorota miała czas, by wszystko przemyśleć. Kiedy się zaręczali, jej przyszły mąż jeździł jeszcze na wózku i miał rękę na temblaku. Dziś Radosław nie ukrywa, że dzieli swoje życie na okres przed wypadkiem i po nim. 

Zobacz także: Najdłuższe małżeństwa w show-biznesie! Te staże zaskakują...

Wraca "Czar par, a czy będzie wielki powrót serialu "Ranczo"? Zobaczcie, co zdradziła nam Dorota Chotecka!

W nowym serialu Polsatu „Mecenas Porada” gra pan ojca głównej bohaterki, który ulega wypadkowi samochodowemu. Po nim jeździ na wózku, traci pracę. Nie bał się pan, że trudne wspomnienia i emocje powrócą?

Radosław: Zależy, jak na to spojrzeć. Mogło mi się coś przypomnieć i wtedy byłoby mi trudno. Z drugiej strony, kiedy miało się podobne doświadczenia, to łatwiej je odtworzyć. Atmosfera na planie była taka, że nie miałem szans, by wracać myślami do wypadku. Poza tym minęło od niego dużo czasu, już prawie wszystko się pozacierało. Ważne, by pamiętać wyciągnięte w wczas wnioski. Przykre zdarzenia spotykają wszystkich. Grzegorz Porada nie jest złym człowiekiem, ale życie brutalnie go doświadczyło. Jest zgryźliwy, nieuprzejmy, trochę za dużo pije. 

Polubimy go z czasem? Radosław: Jego postać jest bardzo barwna, to artysta. Ma porysowaną osobowość i…

Dorota: Nie mów, nie mów! Zepsujesz niespodziankę! Widzowie na pewno wolą przekonać się sami (śmiech). Wiele aktorskich związków nie wytrzymuje próby czasu. Wy od 33 lat tworzycie wyjątkowo zgodną parę.

Radosław: Ale na okładki nas nie biorą! (śmiech)

Dorota: Bardziej rozchwytywani są rozwodnicy. Na okładki trafia ktoś, kto ma czwartą żonę. Pozostawanie w małżeństwie tak długo jak my nie jest dziś popularne. Marzymy o rodzinie, niby każdy dąży do tego, by ją mieć, ale mam wrażenie, że tak naprawdę uważamy to dziś za nudne. Gdybyśmy z Radkiem zrobili jakiś skandal, to zapewne od razu trafilibyśmy na pierwsze strony.

W waszym przypadku skandal to byłoby naprawdę coś.

Dorota: Pisaliby: „A jednak nie ma prawdziwej miłości!”.

Radosław: A przecież tylko miłość jest prawdziwa. I trzeba się jej uczyć.

Dorota: I pracować zarówno nad miłością, jak i nad swoją relacją. Jedna z naszych koleżanek powiedziała, że pracuje w pracy, więc nie będzie jeszcze pracować nad związkiem. Uważam, że to najgłupsza rzecz, jaką mogła z siebie wydobyć. Kiedy się nie pracuje nad związkiem, on się prawdopodobnie rozleci. 

ONS

Zdradźcie, jak wy to robicie.

Radosław: Każdy musi wypracować swoją metodę. Wszystko, co jest ważne, dojrzałe i piękne, wymaga trudu. Wiemy o tym jako aktorzy.

Dorota: Jeżeli nie przebywamy ze sobą wystarczająco długo na co dzień, nie rozmawiamy, nie poznajemy siebie i swoich wad, nie wiemy, jak nad nimi pracować, to nic ze związku nie będzie. Musimy mieć czas, by w pełni zrozumieć, że mężczyzna lubi słuchać, a kobieta mówić. Ja bardzo lubię mówić, ale nie muszę spotykać się z koleżankami na kawie, żeby się wygadać, bo mam przyjaciela w domu, Radka. Tyle ze sobą rozmawiamy, że nie potrzebuję innych spotkań. Czuję się „wygadana”. A Radek lubi słuchać. 

Idealny układ.

Na początku aż tak dobrze nie było. Na szczęście Radek zauważył, czego potrzebuję, czego mi brakuje, co bym od niego chciała. A ja musiałam się nauczyć, czego jemu potrzeba, co jemu nie odpowiada. Podstawą udanego związku jest bycie razem. Nie przez 20 minut dziennie. Chodzi o czas, który pozwala na prawdziwe skupienie się na drugiej osobie, jak wtedy, kiedy było się bardzo zakochanym. To wcale nie jest łatwe.

Radosław: Moja definicja miłości to wzajemne dawanie i branie. Związek wymaga równowagi. Problemy zaczynają się wtedy, kiedy ona jest zachwiana. 

Zobacz także: Tajemnica udanego związku według Doroty Choteckiej i Radka Pazury? „Staramy się podgrzewać ciągle ten garnek”

Stworzyliście piękny dom w Podkowie Leśnej, w którym mieszkacie z 15-letnią Klarą.

Radosław: Mamy cudowną córkę, która nie daje nam okazji, by na nią narzekać. Nasz dom jest wypieszczony, ale najważniejsi w nim jesteśmy my, bo to my ten dom tworzymy. Jeszcze raz wrócę do tego, że w rodzinie trzeba mocno pracować nad relacjami, bo mam wrażenie, że ludzie to sobie odpuszczają. A potem łapią się za głowy, kiedy po latach dociera do nich, że zostali sami. My z Dorotą nie osiedliśmy na laurach. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty i to wcale nie kosztem kariery. A traktujemy ją bardzo poważnie, bo jest gwarantem tego, żeby w naszym domu było dobrze. I być może zabrzmi to kabotyńsko, ale chyba nam się coś w tej materii udało.

Mówi pan, że nie musieliście rezygnować z kariery. Czy to znaczy, że gdy Klara była mała, mogliście liczyć na pomoc babć i dziadków?

Dorota: To się samo ułożyło. Kiedy Klara przyszła na świat, byliśmy koło czterdziestki, babcie i dziadkowie byli więc już starsi. Ale wszystko nam jakoś sprzyjało. Radek miał wtedy bardzo dużo propozycji zawodowych, ja byłam częściej w domu. Potem, kiedy córka miała kilka miesięcy, zaczęłam więcej pracować i Radek przywoził mi ją na plan na karmienie. Grałam wtedy Cygankę Pimpuszę w serialu „Halo Hans! Czyli nie ze mną te numery!”.

Radosław: Ja również miałem w nim grać, ale nie przyjąłem propozycji. Dorota: Mąż chciał, żebym wróciła do pracy. To było bardzo piękne. Gdyby Radek przyjął tę rolę – ostatecznie zagrał ją Bartek Kasprzykowski, który na planie poznał Tamarę Arciuch, bo wszystko dzieje się po coś – przez kilka miesięcy nie byłoby go w domu. Byłabym sama z dzieckiem. Pewnie bym podołała, bo rodzina by pomogła, ale Radek chciał widywać Klarę. To było bardzo ważne, by był dla niej obecnym tatą. Ona tego nie pamięta, ale na pewno to czuła. Całe nasze życie polega na wyborach. 

Pan Radosław był gotów poświęcić karierę dla pani i dziecka?

Dorota: Zdolność do poświęceń to cecha Radka, którą odkryłam, kiedy go poznałam. Dla niego kariera nie jest najważniejsza. 

radoslaw_pazura_dorota_chotecka
EastNews

Dlaczego pobraliście się w Rzymie?

Dorota: By uciec od paparazzich. Chcieliśmy, by nasz ślub był dla nas duchowym przeżyciem. Zaproponowali to nam nasi przyjaciele. Opowiedzieli nam o Frascati, o wzgórzu, Rzymie, pięknym kościele, gdzie jest 700 ślubów rocznie. Kiedy tam przyjechaliśmy, od razu wiedzieliśmy, dlaczego tam, a nie gdzieś indziej.

Radosław: Zbliża się 30-lecie sakramentu, więc może znowu pojedziemy do Włoch. 

Dorota: Każdy powód do celebrowania jest dobry. Celebrujmy miłość, bo bez niej co by nam z tego życia zostało? Radujmy się!

Radosław: Radość jest częścią miłości. Jedno bez drugiego nie istnieje.

Zobacz także: 14 lat żyli „na kocią łapę”, czy ślub kościelny coś daje? Posłuchajcie, co powiedzieli nam Chotecka i Pazura!

Macie do niej powody. Spodziewaliście się 33 lata temu, że zostaniecie gwiazdami, a wszystko w życiu tak pięknie się ułoży?

Dorota: Poznaliśmy się w czasach studenckich. Nic wtedy nie mieliśmy i bałam się, że gdzieś utkniemy, dorabiając się. Byłam pesymistką. Natomiast optymistyczny Radek roztaczał przede mną wizję bogactwa i wielkiej kariery.

Radosław: Do tej pory mam przed oczami żonę pukającą się w czoło, kiedy jej to mówiłem.

Dorota: Wszystko, co wtedy mówił, sprawdziło się, i to z nawiązką. To mężczyzna wyrocznia.

Czyli dobraliście się na zasadzie przyciągania przeciwieństw.

Dorota: Radek ma bardzo silną osobowość i przez lata bycia z nim stałam się optymistką. Nie spodziewałam się tego. 

Radosław: A ja zauważyłem, że czasem nachodzą mnie pesymistyczne myśli. To pokazuje, że jako małżeństwo dążymy do tego, by stać się jednością. Kiedy myślę o nas, to mam przed oczami znak nieskończoności.

Pani Doroto, nie mogę nie zapytać o „Ranczo”, w którym grała pani sklepową Krystynę Więcławską. Będzie kontynuacja?

Dorota: Tamto „Ranczo” było wspaniałe, a odgrzewane kotlety nie są dla nas. Zostawmy to tak, jak jest. Niech obrośnie legendą.

Radosław: „Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym”.

Zobacz także: "Ranczo": Powstanie film i miniserial na podstawie hitowego serialu? Co z postacią Kusego?

Miodowe lata kontra Ranczo
EastNews/AKPA

Rozmawiała Anna Kilian

Dorota Chotecka na premierze spektaklu "Między łóżkami"
ONS
Newsy
Dlaczego Dorota Chotecka wystąpi w „Tańcu z gwiazdami”? Znamy prawdziwy powód jej decyzji!
Dlaczego Dorota Chotecka wystąpi w „Tańcu z gwiazdami”? Znamy prawdziwy powód jej decyzji!

Przygotowania do kolejnej edycji show „Taniec z gwiazdami” ruszyły pełną parą! Na parkiecie zobaczymy, m.in. Dorotę Chotecką , która w programie zatańczy u boku Roberta Kochanka . Aktorka znana m.in. z serialu „Ranczo” w rozmowie z „Party” zdradziła dlaczego tak naprawdę zgodziła się wystąpić !   Sama nie wiem, dlaczego przyjęłam propozycję udziału w tym show. Chyba zwariowałam – śmieje się Chotecka. – Ale pomyślałam, że mam 50 lat i to jest ostatni moment, by widzowie zobaczyli mnie w zupełnie nowym, nie aktorskim wcieleniu. Nie będę rywalizować z młodymi, pięknymi dziewczynami. Chcę pokazać, że kobiety dojrzałe też mogą coś dla siebie zrobić. Że nie ma się czego wstydzić, bo, wbrew powszechnej opinii, wszystko nam wypada – dodaje aktorka. Co ciekawe, gwiazdą wiosennej ramówki telewizji Polsat, oprócz Choteckiej, miał być także jej mąż, Radosław Pazura, ale w ostatniej chwili zrezygnował z udziału w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Plotkowano, że aktor podjął taką decyzję, bo po rodzinnej naradzie uznał, że nie będzie robił żonie konkurencji. Czy to prawda?   Dlaczego Radosław Pazura zrezygnował z udziału w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”? Rzeczywiście Radek miał wystąpić w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, ale nagrania tego show kolidowały z jego kontraktami w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Próbował przesunąć te zagraniczne zobowiązania, jednak okazało się to niemożliwe. Ale nie ma tego złego! Dla naszej rodziny to lepiej, gdy tylko jedno z nas pracuje – zdradziła Dorota Chotecka. Chcesz się dowiedzieć, dlaczego Dorota Chotecka i Radosław Pazura zdecydowali się wziąć ślub i jak rodzinna tragedia zmieniła ich życie? Sięgnij po nowe „Party”. Już jutro!  ...

Dorota Chotecka z "Rancza" zachwyca na premierze
Seriale
Więcławska z "Rancza" zachwyciła na premierze sztuki! Co za kreacja!
Dorota Chotecka z mężem na premierze sztuki w Teatrze Kamienica w Warszawie.

Wczoraj w Teatrze Kamienica odbyła się oficjalna premiera sztuki „Upiór w kuchni”. Wśród gwiazd pojawiła się Dorota Chotecka i jej mąż, Radosław Pazura! Jak prezentowała się słynna Krysia Więcławska z „Rancza”? Zobaczcie sami!  Dorota Chotecka zachwyca na premierze! Dorota Chotecka w serialu "Ranczo" stworzyła jedną z najbardziej charakterystycznych ról! Więcławska z prostej kierowniczki sklepu stała się silną i odważną wójtową oraz bizneswoman, która inspirowała kolejne kobiety o poprawę bytu w Wilkowyjach! Choć "Rancza" nie ma już na antenie od kilku lat, widzowie mają ogromny sentyment do aktorów! Zobaczcie, jak Dorota Chotecka prezentowała się na premierze spektaklu! Za kilkanaście dni aktorka kończy 54 lata! Co dalej z "Ranczem"? Niestety, informacje o powrocie serialu to tylko marzenie widzów! Po dramatycznej śmierci Pawła Królikowskiego, czyli serialowego Kusego, reżyser "Rancza" zaznaczył, że nie ma praktycznie żadnej możliwości na powrót: W tej sytuacji jest to niemożliwe, żebyśmy ruszyli ze zdjęciami. Ta smutna wiadomość, która nami wszystkimi wstrząsnęła, spowodowała, że możliwość nakręcenia filmu praktycznie upadła na zawsze - powiedział Wojciech Adamczyk w rozmowie z Onetem. Dorota Chotecka na planie "Rancza"  

Newsy
Radosław Pazura będzie reklamował bieliznę? Aktor dostał nietypową propozycję
To będzie spore zaskoczenie

Radosław Pazura dostał propozycję - jak się wydaje -  nie do odrzucenia! :) Podczas pobytu z ukochaną żoną, Dorotą Chotecką w Mediolanie dostał ofertę pracy jako... model. Na ulicy podszedł do nas jakiś pan i zachwycony Radkiem zapytał czy nie zechciałby zostać modelem... Calvina Kleina! - relacjinuje Dorota Chotecka w „Rewii”. Radek Pazura od lat podoba się kobietom i uchodzi za jednego z przystojniejszych polskich aktorów. Sprawdziłby się w roli  modela?

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik