Donald Trump i Melania Trump odwiedzili królową Elżbietę II
East News

Donald Trump odbył oficjalną wizytę w Wielkiej Brytanii, podczas której kilkakrotnie spotkał się z królową Elżbietą II. Z pewnością cały świat nie komentowałby tej wizyty, gdyby nie liczne wpadki, które za każdym razem zaliczał prezydent Stanów Zjednoczonych. Wszystko zaczęła się już od jego pierwszego spotkania z królową...

Wpadki Donalda Trumpa podczas spotkań z królową Elżbietą II

Donald Trump do Londynu przyleciał ze swoją żoną Melanią Trump oraz córką Ivanką. Podczas kilku dni wizyty spotkał się z Elżbietą II w pałacu Buckingham, odwiedził księcia Karola w rezydencji Clarence House, wziął udział w uroczystej kolacji wyprawionej przez królową. Media na całym świecie relacjonowały jego wizytę i śledziły każdy krok prezydenta. Dziennikarze zwrócili też uwagę na kilka wpadek prezydenta, który zapomniał, że w przypadku wizyty u królowej należy przestrzegać zasad protokołu.

Zobacz także: "Była dla mnie wredna" Donald Trump wyznał, co naprawdę sądzi o Meghan Markle!

1/4
Donald Trump wita się z królową Elżbietą II
East News

Już pierwszy dzień wizyty był pełen wpadek, bowiem Donald Trump spóźnił się 15 minut na pierwsze spotkanie z królową. Do tego podczas przywitania, zamiast dygnąć na widok królowej, Trump wyciągnął do niej rękę i uścisnął jej dłoń. Królowa nie była zła, ale to był dopiero początek serii wpadek prezydenta.

2/4
Wizyta Donalda Trumpa u królowej Elżbiety II
East News

Później prezydent USA jeszcze kilka razy dotykał królową, podczas gdy nie powinien w ogóle tego robić. Brytyjscy dziennikarze zarzucili mu złamanie protokołu w obecności królowej, ale kilka godzin później, Trump znów popełnił ten sam błąd. 

Trump poklepał królową po plecach:

The President of the United States, Donald Trump, falling asleep as Her Majesty The Queen delivers her State banquet speech...pic.twitter.com/EdXh15XMre

— Benjamin Wareing (@BenjaminWareing) June 3, 2019

3/4
Donald Trump królowa Elżbieta II
East News

I gdy wydawało się, że gorzej być już nie może, Trump znów zaliczył kolejną wpadkę... Podczas jego wizyty, Elżbieta II oprowadziła go po pałacu, pokazała kolekcję przedmiotów związanych z golfem (Trump jest wielkim fanem tego sportu) oraz kolekcję przedmiotów związanych z historią relacji pomiędzy Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi. Trump podziwiał m.in. prezenty, które Elżbieta II dostała od prezydentów Stanów Zjednoczonych. Na wystawie znalazła się cynowa rzeźba konia, którą Donald i Melania Trump podarowali królowej w czasie zeszłorocznej wizyty w Londynie. Gdy prezydent USA został zapytany, czy pamięta rzeźbę, prezydent powiedział, że nie. Sytuację uratowała Melania Trump, która szybko uświadomiła mężowi, dlaczego powinien ją pamiętać.

- Myślę, że to my podarowaliśmy to królowej – powiedziała Melania Trump. 

 

4/4
The President of the United States, Donald Trump, falling asleep as Her Majesty The Queen delivers her State banquet speech...pic.twitter.com/EdXh15XMre — Benjamin Wareing (@BenjaminWareing) June 3, 2019

Najgorsza wpadka? Donald Trump zasnął podczas przemówienia królowej na uroczystej kolacji w Pałacu Buckingham, w której uczestniczyło 170 osób.