Doda w programie "Bar" Doda odbiera nagrodę na festiwalu w Sopocie 2005 Doda na MTV EMA 2009 Doda odbiera nagrodę od Minister Zdrowia Doda zagrała koncert ze Slashem
Doda kończy 36 lat
East News

Doda kończy dzisiaj 36 lat. W wywiadzie dla magazynu Party przyznała, że robi sobie przerwę w karierze i wyjeżdża wraz z mężem do Emiratów Arabskich, żeby poświęcić się filmowi "Dziewczyny z Dubaju".

Długo czekałam, by się w końcu na to odważyć. W końcu poczułam, że nie ulegnę żadnej presji, nawet swojej wewnętrznej. Chcę podróżować, odpocząć, zająć się produkcją filmów i zatęsknić. Pracuję od 13. roku życia, a koncertuję non stop od 20 lat – tłumaczy „Party” Doda.

Przerwa ma potrwać ok. pół roku, po zakończeniu koncertów w filharmoniach. 

Wrócę, dopiero jak będę miała gotową nową płytę. Silniejsza!

Z okazji urodzin piosenkarki przypominamy kilka ikonicznych momentów z jej kariery. 

Ikoniczne momenty kariery Dody z okazji jej 36. urodzin

1/9
Doda w programie "Bar"
East News

To był mocny początek! W 2002 roku Doda zdecydowała się na udział w drugiej edycji programu "Bar" aby wypromować swój zespół Virgin. Zajęła wówczas czwarte miejsce. To była decyzja, która sprawiła, że stała się najpopularniejszą wokalistką w Polsce.  W 2004 roku Doda powróciła do reality show "Bar - złoto dla zuchwałych" ostatecznie dobrowolnie rezygnując z udziału. Od tamtej chwili nie dała już o sobie zapomnieć! 

2/9
Doda odbiera nagrodę na festiwalu w Sopocie 2005
East News

Polacy pokochali nie tylko niesforną i pyskatą Dodę ale również jej muzykę. W 2005 roku Doda i zespół Virgin otrzymali Bursztynowego Słowika Publiczności na festiwalu w Sopocie. Dziś piosenkarka na swoim koncie ma wszystkie polskie nagrody muzyczne. 

Zobacz także: Arcytrudny quiz o Dodzie. Twierdzisz, że wiesz o niej wszystko? Udowodnij!

3/9
Doda na MTV EMA 2009
ONS.pl

W 2009 roku Doda została nominowana w kategorii "Najlepszy Wykonawca Europejski" na MTV Europe Music Awards, ostatecznie zdobywając drugie miejsce. Fani oddali na nią ponad 5 milionów głosów. Do tamtej pory, żadne głosowanie na polskiego wykonawcę nie cieszyło się taką popularnością. 

Zobacz także: Doda wspomina galę MTV: Siedzieliśmy z Beyonce i Jayem-Z na stołówce

 

4/9
Doda odbiera nagrodę od Minister Zdrowia
ONS.pl

W 2011 roku Doda została nagrodzona przez minister zdrowia Ewę Kopacz na gali "Sukces Roku w Ochronie Zdrowia 2010". Wokalistka, w ocenie kapituły, "dla polskiej transplantologii zrobiła więcej niż niejedno stowarzyszenie, niejedna akcja ministerialna", apelując o szpik dla chorych na białaczkę. Została wyróżniona w kategorii działalności charytatywnej. 

W 2010 roku Doda zaangażowała się w poszukiwanie szpiku dla potrzebujących. Dzięki jej działalności do bazy dawców komórek macierzystych, w zaledwie pół roku, dopisało się aż 100 000 osób. 

5/9
Doda zagrała koncert ze Slashem
Instagram

W listopadzie 2015 roku Doda wystąpiła jako gość specjalny na koncercie Slasha w Atlas Arenie w Łodzi. Wspólnie wykonali utwór "Sweet Child O'Mine". Brawa nie cichły, a tłum komentował, że piosenkarka poradziła sobie lepiej niż sam AXL Rose. Występ Dody odbił się również szerokim echem na całym świecie. Zagraniczne media chwaliły talent wokalistki.

Tak wyglądał ich wspólny występ: 

W 2017 roku Doda, tym razem z zespołem Virgin, supportowała koncert Guns'n'Roses w Ergo Arenie w Gdańsku. 

Zobacz także: Doda zdradza nam kulisy występu przed zespołem Guns N' Roses! Jak do tego doszło?

6/9
Doda zagrała w filmie "Pitbull. Ostatni Pies".
Mat. promocyjne

W 2018 roku Doda zadebiutowała jako aktorka i producentka filmu "Pitbull. Ostatni pies". To zapoczątkowało jej karierę w świecie filmu. Aktualnie wraz z mężem, Emilem Stępniem, pracują nad kolejną ekranizacją. "Dziewczyny z Dubaju" mają trafić do kin na początku 2021 roku. 

Zobacz także: Doda zdradza nam kolejne szczegóły filmu "Dziewczyny z Dubaju". Kto zagra główne role?

7/9
Doda i Emil Stępień ślub
Instagram

18 kwietnia 2018 roku, Doda i Emil Stępień wzięli ślub. Wesele odbyło się w Hiszpanii. Wszystko zostało zorganizowane w tajemnicy. Nawet zaproszeni goście do końca nie wiedzieli, na jaką uroczystość jadą. Informacją o zawartym małżeństwie Doda pochwaliła się na Instagramie. 

Zobacz także: Niepublikowane zdjęcia ze ślubu Dody ujrzały światło dziennie! Dla rodziców zrobiła wielką niespodziankę

8/9
Doda na koncercie "Artyści przeciw nienawiści"
East News

W 2019 roku, po tragicznym w skutkach zamachu na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, Doda postanowiła stanąć do walki z hejtem. Zaapelowała do polskich artystów o zjednoczenie się w słusznej sprawie. Efektem był charytatywny koncert pt. "Artyści przeciw nienawiści", który zjednoczył ponad 120 artystów, którzy charytatywnie zagrali koncert na jednej scenie. Było to jedno z największych wydarzeń w historii polskiej muzyki. 

Zobacz także: Doda odebrała nagrodę za słynny koncert "Artyści przeciw nienawiści". Wiemy, co z kolejną częścią!

9/9
Doda symfonicznie z Orkiestrą
East News

Na początku 2019 roku Doda wydała płytę z orkiestrą symfoniczną, pokazując swoją liryczną stronę. Album pt. "Dorota" nagrała w hołdzie dla babci. Trasa koncertowa z orkiestrą była przełomowym momentem w karierze piosenkarki. Do końca marca 2020 roku Doda zagra koncerty w filharmoniach w Łodzi, Rzeszowie, Poznaniu i Szczecinie.  Potem planuje, wspominaną wcześniej, przerwę w karierze. 

A Wy, jakie jeszcze momenty z kariery Dody uważacie za ikoniczne? 

Zobacz także: Wyjątkowy występ Dody na urodzinach Party! Gwiazda zaśpiewała wielki hit ZOBACZCIE WIDEO

 

Więcej na temat Doda