Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku?! Do kiedy szkoły będą zamknięte przez koronawirusa? Mamy komentarz
East News
Newsy

Do kiedy rodzice mogą liczyć na zasiłek opiekuńczy? Pojawiła się konkretna data! 

Do kiedy rodzice mogą liczyć na zasiłek opiekuńczy? Pojawiła się konkretna data! 

Do kiedy będzie wypłacany dodatkowy zasiłek opiekuńczy? Są najnowsze rozporządzenia dotyczące tarczy antykryzysowej! Podczas jednej z ostatnich konferencji prasowych z udziałem przedstawicieli władz poinformowano, że szkoły, przedszkola i żłobki będą zamknięte przez kolejne tygodnie, aż do 24 maja. Tuż po spotkaniu prasowym okazało się jednak, że zasiłek opiekuńczy został przedłużony tylko do 3 maja. Później Mateusz Morawiecki wytłumaczył, że rodzice będą mogli korzystać z zasiłku nawet po tym terminie- premier nie sprecyzował jednak do kiedy. Teraz wszystko stało się jasne! Padła konkretna data!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Do kiedy zasiłek opiekuńczy?

Zaledwie kilka dni temu premier poinformował, że rodzice najmłodszych dzieci od 6 maja będą mogli wrócić do pracy i skorzystać z opieki w żłobkach i przedszkolach- szybko okazało się, że decyzję o otwarciu placówek mają podjąć samorządy- jak już wiemy, wiele z nich nie zamierza otwierać żłobków i przedszkoli we wskazanym przez władze terminie. Teraz wiadomo jednak, że rodzice wciąż mogą korzystać z zasiłku opiekuńczego! Jak czytamy na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych okres dodatkowego zasiłku o którym wcześniej wspominał Mateusz Morawiecki został wydłużony dokładnie do 24 maja! Okazuje się, że przedłużenie dodatkowego zasiłku z 4 do 24 maja będzie kosztować państwo ok. 2,84 mln złotych. 

Przypominamy, że z dodatkowego zasiłku opiekuńczego mogą również korzystać rodzice, którzy pomimo otwarcia żłobka czy przedszkola zdecydowali zostać z dzieckiem w domu. 

Zobacz także: Powrót dzieci do szkół jeszcze przed wakacjami? Minister edukacji zabrał głos!

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy można pobierać nie dłużej niż do 24 maja.

Otwarcie przedszkoli i żłobków zasady
East News

 

Newsy
Iwona Pavlović ma rodzinę we Włoszech! Czy boi się koronawirusa? "Płakałam, jakby to miał być koniec świata"
Iwona Pavlović ma rodzinę we Włoszech! Czy boi się koronawirusa? "Płakałam, jakby to miał być koniec świata"

Wiadomość o tym, że "Taniec z gwiazdami" zostaje zawieszony z powodu epidemii koronawirusa, zasmuciła fanów show. Ale wszyscy uczestnicy show oraz jurorzy podkreślają, że w pełni zgadzają się z władzami stacji. Wśród tych osób jest oczywiście Iwona Pavlović, która doskonale rozumie powagę sytuacji.  Zobacz także:  Iwona Pavlović pierwszy raz tak szczerze o mężu, Wojtku. Zanim zostali parą, postawił jej jeden warunek! Jurorka ma szwagierkę, która mieszka we Włoszech. Jak wiadomo ten kraj zmaga się z największą liczbą zachorowań na koronawirusa w Europie! Iwona Pavlović na bieżąco uzyskuje informacje dotyczące epidemii i jak sama przyznała jednego dnia płakała cały dzień! Czy jurorka należy do grona osób, które obawiają się groźnego wirusa, czy też mimo wszystko stara się zachować spokój?  Zobaczcie co na ten temat wyjawiła w rozmowie z Party.pl, Iwona Pavlović! 

East News
Newsy
Dzieci wrócą do szkoły przed 24 maja? Co z zasiłkiem opiekuńczym? Jest komentarz premiera! 
Dzieci wrócą do szkoły przed 24 maja? Co z zasiłkiem opiekuńczym? Jest komentarz premiera! 

Część dzieci wróci do szkoły już po majówce? Do kiedy będą wypłacane zasiłki opiekuńcze? Premier Mateusz Morawiecki skomentował zamieszanie wokół informacji o zasiłkach i powrotu najmłodszych dzieci do szkół. W miniony piatek 24 kwiatnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem Ministra Edukacji Narodowej. Podczas konferencji poznaliśmy dokładne daty matur czy egzaminów ósmoklaisty. Podano również, że szkoły, przedszkola i żłobki będą zamknięte przez kolejne tygodnie - do 24 maja. Co ciekawe, już po konferencji prasowej okazało się, że chociaż szkoły będą zamknięte do 24 maja, to zasiłek opiekuńczy został wydłużony tylko do 3 maja. Czy rodzice, którzy opiekują się dziećmi otrzymają zasiłek po tym terminie? Jest komentarz Mateusza Morawieckiego!  Premier o zasiłkach i powrocie najmłodszych dzieci do szkół W sobotę odbyła się konferencja prasowa z udziałem Mateusza Morawieckiego. Premier w rozmowie z mediami skomentował zamieszanie wokół zasiłku i powrotu dzieci do szkół. Mateusz Morawiecki zapowiedział, że władze chcą, żeby najmłodsze dzieci miały zapewnioną opiekę w szkołach przed 24 maja.  Już na początku przyszłego tygodnia przedstawimy to, co sygnalizowaliśmy, a więc sposób przygotowania, sprawowania opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym oraz klas 1 do 3. Z drugiej strony dla tych rodziców, którzy nie będą mogli skorzystać z tej opieki lub z różnych względów ta opieka nie będzie mogła być sprawowana (...), podjąłem decyzję o przedłużeniu zasiłku opiekuńczego- mówił premier.  Premier zapowiedział więc,  że niektórzy rodzice będą mogli korzystać z prawa do zasiłku również po 3 maja. Do kiedy? Tego Mateusz Morawiecki nie sprecyzował.  Myślicie, że...

Nauka w domu, szkoła zamknięta
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Zasiłek opiekuńczy zostanie zawieszony? Zaskakujące ustalenia mediów! 
Koronawirus w Polsce. Zasiłek opiekuńczy zostanie zawieszony? Zaskakujące ustalenia mediów! 

Media przekazały zaskakujące ustalenia dotyczące dodatkowego zasiłku dla rodziców najmłodszych uczniów! Według doniesień dziennikarzy RMF FM dodatkowy zasiłek opiekuńczy już wkrótce ma zostać zawieszony! Dlaczego? Do kiedy pieniądze będą wypłacane? Sprawdźcie szczegóły! Co z dodatkowym zasiłkiem opiekuńczym? W związku z pandemią koronawirusa, która w ekspresowym tempie rozprzestrzeniła się na całym świecie, władze już kilka tygodni temu wprowadziły wiele obostrzeń. Dziś w cały kraju obowiązuje m.in. zakaz organizowania wesel i imprez okolicznościowych, nakaz zasłaniania ust i nosa na świeżym powietrzu, czy ograniczenia w działalności restauracji. Kilka tygodni temu uczniowie wrócili również do nauczania zdalnego, które początkowo miało trwać do 8 listopada. Później władze przesunęły termin powrotu do szkół na 29 listopada, a dziś wiemy już, że wszyscy uczniowie będą uczyć się zdalnie do 24 grudnia- później wszyscy mają przerwę świąteczną, a od 4 do 17 stycznia cała Polska będzie odpoczywać na feriach zimowych. Wielu rodziców z pewnością zadaje sobie teraz pytanie, czy do tego czasu- czyli do końca ferii zimowych- będą mogli liczyć na dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Niestety, według nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy RMF FM zasiłek ma być wypłacany tylko do 24 grudnia, a później zostanie zawieszony na okres ferii zimowych! Zgodnie z decyzją rządu ferie zimowe odbędą się w jednym terminie od 4 do 17 stycznia, czyli zaraz po Nowym Roku. W tym czasie zasiłek ma nie obowiązywać. Rodzice będą musieli zatem pracować z domu, albo - jeśli się nie da - korzystać z urlopu- czytamy na rmf24.pl Przypominamy, że z dodatkowego zasiłku opiekuńczego mogą korzystać rodzice uczniów do lat ośmiu- ZUS wypłaca im...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner