Księżna Kate i książę William
East News

Książę William i księżna Kate poznali się w 2001 roku, gdy oboje zaczęli naukę na Uniwersytecie w St Andrews w Szkocji. Studiowali na jednym roku historię sztuki, ale choć z czasem William zmienił kierunek, jego znajomość z Kate przetrwała. Początkowo byli przyjaciółmi i współlokatorami, ale z czasem stali się parą. Studia to był dla nich okres imprez i poznawania się.

Kulisy zerwania księżnej Kate i księcia Williama

Po studiach William i Kate zaczęli szukać swojej drogi życiowej. On poszedł do wojska, Kate zatrudniła się w sklepie Jigsaw. Ona mieszkała w Londynie, a on stacjonował daleko od miasta. I co najważniejsze, książę rzadko przyjeżdżał do Londynu, a jak już to robił, nie zawsze spotykał się z Kate!

Zamiast spędzać wolne dni w stolicy lub w Berkshire, wolał wypady do barów z kolegami z oddziału. Kiedy w końcu zjawił się w Londynie, wybrał się do klubu, ale bez Kate i intensywnie flirtował z jedną z dziewcząt, o czym nazajutrz doniosły wszystkie brukowce. Kate miała dość. Dla niej takie zachowanie oznaczało brak szacunku - czytamy w książce “Kate. Księżna Cambridge”.

Zobacz także: Jak wyglądają relacje między Kate i Meghan? Książę William zdradził jak jest naprawdę

1/3
Księżna Kate i książę William na początku związku
East News

Wtedy właśnie zaczął się ich pierwszy kryzys. Księżna Kate nie przekreśliła jeszcze księcia Williama i pojawiła się z nim na wyścigach w Cheltenham, ale tego dnia nie wyglądała na szczęśliwą. Ocieplenie stosunków nie nastąpiło, a z czasem było jeszcze gorzej, bowiem po powrocie do jednostki William znów zaczął imprezować z kolegami i flirtować w barach z pięknymi dziewczynami.

Zwykle powściągliwy w zachowaniu William dużo pił i flirtował z półnagimi dziewczynami. Na jednym ze zdjęć uwieczniono, jak łapał za biust pochodzącą z Brazylii Anę Ferreirę - czytamy w książce.

 

2/3
Książę William i książę Harry na imprezie
East News

Jedna z uczestniczek tej zabawy wyznała w prasie, że William był w “bardzo swobodnym nastroju”. Dużo tańczył i rzucał dwuznaczne aluzje. Następnego dnia zdjęcia z imprezy Williama trafiły do gazet i Kate zerwała z nim. To był pierwszy tak poważny kryzys w ich związku. Choć Kate bardzo to przeżywała, William rzucił się w wir imprez. Na jednej z nich wskoczył na stół i krzyknął: "Jestem wolny".

Prasa rozpisywała się o imprezowym stylu życia księcia, co nie podobało się jego ojcu i królowej, dlatego William za radą księcia Karola ograniczył ilość wyjść do pubów. Kate poświęciła się pracy, uprawiała różne dyscypliny sportowe, spędzała więcej czasu z rodziną. W wywiadzie udzielonym po zaręczynach, zdradziła, że to zerwanie uczyniło ją silniejszą:

Byłam nieszczęśliwa, ale to doświadczenie sprawiło, że stałam się silniejsza. Dowiedziałam się o sobie rzeczy, z których nie zdawałam sobie sprawy. Kiedy się jest młodym, bardzo łatwo można się całkowicie zatracić w związku. Choć wtedy sobie tego nie uświadomiłam, to udało mi się odnaleźć wewnętrzną równowagę.

Zobacz także: Księżna Kate była wściekła na księcia Williama! Takiego zachowania nie spodziewała się po nim

3/3
Księżna Kate z mamą
East News

Książę William szybko zatęsknił za Kate i już kilka miesięcy później znów się spotykali i planowali wspólną przyszłość. To zerwanie jednak wpłynęło na ich relację i od tamtego momentu postanowili, że nie będą na długo się rozdzielać.

Oboje byliśmy bardzo młodzi. Mieliśmy różne charaktery i szukaliśmy własnej recepty na szczęście. Potrzebowaliśmy przestrzeni, żeby dojrzeć. Wyszło nam to na dobre - powiedział książę William.

To doświadczenie uświadomiło Williamowi, że Kate Middleton jest “tą jedyną”, dlatego potem oświadczył jej się.