Agata Rubik jest w ciąży
Instagram
Newsy

Dlaczego Piotr i Agata Rubikowie nie wyjeżdżają teraz na zagraniczne wakacje i ile naprawdę zarabia kompozytor? Tylko u nas!

Dlaczego Piotr i Agata Rubikowie nie wyjeżdżają teraz na zagraniczne wakacje i ile naprawdę zarabia kompozytor? Tylko u nas!

Piotr i Agata Rubikowie, których kiedyś wielką pasją było podróżowanie, w wywiadzie z „Party” wytłumaczyli nam, dlaczego od blisko roku nigdzie nie wyjechali. Agata Rubik twierdzi, że nie nie chce przeżywać stresów z ewentualnym zatrzymaniem na granicy czy kwarantanna. Teraz całą rodziną odkrywają radości z bycia w domu. Para przyznała też, że finanse również wpływają na decyzję, by nie wyjeżdżać w dalekie miejsce. Jaka jest prawda o zarobkach artystów w czasie pandemii, spytaliśmy Piotra i Agatę Rubików. Okazuje się, że Piotr Rubik w ostatnich miesiącach bardzo mało pracował. Gównie komponował i prowadzi warsztaty dla firm jako coach. Nam wyjaśnił, dlaczego głównym źródłem dochodów muzyków i wokalistów są przede wszystkim koncerty.

Od roku artyści praktycznie nie mają możliwości koncertowania, a to jednak jest nasze główne źródło utrzymania. (…) Jestem człowiekiem rodzinnym i bardzo dbam o moje dziewczyny. Przyznaję więc, że gdzieś tam czuję niepokój, jak długo jeszcze uda mi się zapewnić im poczucie bezpieczeństwa, powiedział Piotr Rubik.

Modne buty, w których pochodzisz wiele lat, kupisz dużo taniej, mając ten kod rabatowy eobuwie.

Dlaczego Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor nie pokazują twarzy córek? Mają jeden ważny powód

Co powiedziała jego żona Agata?

Żyjemy z oszczędności, a nie mamy ich tyle, by nie czuć stresu w ogóle.

Wiele osób denerwuje, gdy gwiazdy i celebryci mówią o pieniądzach.

Ludzie myślą, że wszystkie popularne osoby są bogate. Platformy streamingowe doprowadziły do tego, że nagrywanie nowych utworów stało się kompletnie nieopłacalne. Można to prosto policzyć: za milion odtworzeń dostajemy 4 tys. złotych, a takie wyniki mają tylko najbardziej popularni. Aby wokalista mógł wydać płytę, potrzebuje 20–30 tys. złotych, a w moim przypadku, ponieważ gram z orkiestrą, nawet 100 tys. złotych. Dlatego by zarabiać, musimy przede wszystkim koncertować", mówi Piotr.

Czy Piotr Rubik nie obawia się, że jak inni artyści, którzy wypowiedzieli się w tej sprawie, będzie krytykowany, ze bezpodstawnie narzeka?

Ja nie narzekam! Po prostu zauważam, że artyści są na samym końcu listy „odmrażania”. Opowiadam ci o naszej sytuacji szczerze, a w tyle głowy mam naprawdę dramatyczne historie moich przyjaciół, którzy są mniej popularni ode mnie i dziś pracują jako kurierzy albo pożyczają pieniądze na jedzenie. Jeśli pytasz mnie, jak jest w branży muzycznej, to stwierdzam fakt i odpowiadam: słabo.

Więcej na ten temat w nowym magazynie "Party".

Agata Rubik schudła
EastNews

Zobacz także
Agata Rubik o nauce zdalnej córek

Agata Rubik szczerze o nauce zdalnej córek: "Jestem tym wykończona"

gwiazdy schudły

Te gwiazdy nie zawsze tak wyglądały! Agata Rubik, Magda Bereda czy Sylwia Bomba sporo schudły, ale nie tylko one!

 

Agata i Piotr Rubikowie robią sobie selfie
Newsy
Żyją z oszczędności, przestali podróżować... Agata i Piotr Rubikowie zmienili swoje życie! 
Piotr Rubik i Agata Rubik w szczerym wywiadzie! Ile zarabia Piotr Rubik?

Pandemia unieruchomiła ich razem z dziećmi w domu. Miłośnicy egzotycznych podróży, których w roku odbywali co najmniej kilka, musieli pogodzić się nie tylko z ich brakiem, ale też z całkowitą zmianą stylu życia. Czy Agata (33) i Piotr (52) Rubikowie odnaleźli się w nowej rzeczywistości? Jak dają sobie radę z domowym budżetem i nauką zdalną 11-letniej Helenki i 7-letniej Alicji? Wielu rodzicom coraz trudniej wyciągnąć dzieci spod kołder. Uczniowie logują się w piżamach, część przysypia na lekcjach. Czy wy też czujecie się bezradni? Piotr Rubik: Nie, ale nam jest łatwiej, bo możemy dopilnować naszych córek. Jesteśmy z nimi teraz 24 godziny na dobę. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że część rodziców intensywnie pracuje online albo wychodzi na osiem godzin do biura. To musi być bardzo trudna sytuacja. Wasza młodsza córka wróciła niedawno do szkoły. Była radość? Agata Rubik: Alicja ma siedem lat, ale naprawdę potrafi to docenić. Wie, że jest w lepszym położeniu niż jej siostra Helenka, która nadal uczy się w domu. Jednak przyznała ostatnio, że nie lubi już szkoły tak jak kiedyś. Myślę, że dzieciom po prostu udziela się stres dorosłych. Muszą liczyć się z obostrzeniami, ciągle na coś uważać, nie mogą się swobodnie bawić. Dziś nawet świat 7-latków się zmienił. Co was teraz najbardziej martwi? Agata: Fakt, że życie naszych dzieci staje się na zbyt wielu płaszczyznach wirtualne. Obie córki spędziły za dużo godzin przed komputerem, co jest dla nich bardzo niezdrowe. Helenka, która w dalszym ciągu uczy się w domu, często skarży się na ból głowy i ogólne znużenie. Piotr: Współczuję wszystkim dzieciakom, że muszą przez to przechodzić. Jeśli ja, kompozytor, mam kłopot z mobilizacją do pracy, to co dopiero uczniowie szkoły...

Agata Paskudzka, Piotr Rubik
Marek Straszewski
Newsy
Agata i Piotr Rubik - Dziecko tuż-tuż
Ostatnie chwile przed godziną zero. Co czują do siebie? Do dziecka, które wywróci ich świat do góry nogami. I co ich czeka za kolejnym życiowym zakrętem?

To był szalony czas. Wielkich zmian. Tyle się wydarzyło w ich życiu przez ostatni rok. Pobrali się. Zamieszkali razem. W maju przyjdzie na świat ich dziecko. W maju też ukaże się kolejna płyta Piotra Rubika, „RubikOne”. Wyjątkowa, bo choć zaprosił na nią kobiety, wspaniałe wokalistki, to zaśpiewał też sam. Kołysankę dla nienarodzonego maleństwa. „Powiedziałaś, że już nie jesteśmy sami, że pojawił się ktoś trzeci między nami. Ktoś ciekawy świata, kto na zawsze zostać chce. Ktoś na całe lata. Ciebie pół, połowa mnie. Nie wiem, co w takiej chwili mówi się. Przecież nie mogę bardziej kochać cię”. Do słów Jana Jakuba Należytego Piotr ułożył muzykę. Najpiękniejszą, bo z wielkiej miłości. Tytuł: „Kiedy mężczyzna płacze?”. Już niedługo. Choć to ostatni miesiąc, Agata Rubik wcale nie wygląda, jakby za chwilę miała zostać mamą. Blond włosy dziewczęco spięte w kitkę. Twarz bez śladu makijażu. Szyfonowa sukienka, granatowa, w delikatną kratę, układa się miękko na figurze. Dłonie trzyma splecione na zaokrąglonym brzuszku. „To będzie chłopiec czy…?” „Niech pani nawet nie pyta”, Piotr Rubik ze śmiechem wpada mi w słowo. „Nie zdradzimy”, ucina Agata. Siedzą przytuleni. Jej jasna głowa obok jego ciemnej. „Pani też uważa, że czas już na powrót do naturalnego koloru włosów? Ludzie często mnie zaczepiają, radzą. Nie przypuszczałem, że moja fryzura może w kimś budzić emocje”. A przecież powinni już wiedzieć, emocje budzi wszystko, co zrobią. Mój mąż, moja żona Ślub. Czy zmieniliby coś z tamtego czerwcowego dnia, kiedy we wrocławskim kościele Świętej Jadwigi mówili sobie „tak”? „Na pewno na słynnych dziś parasolkach, które zasłaniały nas przed wścibskimi paparazzimi,...

S.LESZCZYŃSKI/ AG. MAZUR
Newsy
Piotr Rubik i Agata Paskudzka
Huczne, rodzinne i po polsku. Piotr Rubik i Agata Paskudzka planują ślub na lato przyszłego roku.

Wesele ma być na kilkaset osób, a więc musi sporo kosztować. Rubik o tym pomyślał i już zaczął zbierać pieniądze. Kompozytor napisał dwa oratoria: na 750-lecie Gorzowa Wielkopolskiego (które zostanie wykonane 9 grudnia) i Krakowa (koncert odbył się w czerwcu). Ponoć dostał za nie ponad 700 tys. złotych. Wiosną ma rozpocząć pracę w Hollywood i stworzyć muzykę do dwóch filmów, za – jak się mówi – bardzo wysoką gażę. Rubik (39) i o 18 lat od niego młodsza Agata Paskudzka, studentka dziennikarstwa i II Wicemiss Polonia 2005, powiedzą sobie „tak” już niedługo. „Wesele zaplanowaliśmy na 2008 rok, nie mogę jeszcze zdradzić innych szczegółów” – powiedział „Party” Rubik. Agata to nie pierwsza miłość Piotra. „Mam za sobą trudne przeżycia” – wyznał niedawno i dodał, że jego poprzedni związek trwał dwa lata. (MK)

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner