Dlaczego książę Filip nie jest królem? Królowa Elżbieta, książę Filip książę Filip, książę William, księżna Kate Królowa Elżbieta i książę Filip
Dlaczego książę Filip nie jest królem?
Wiedzieliście to?
1/4
Dlaczego książę Filip nie jest królem?

 

Życie brytyjskiej monarchii, ich zwyczaje, zasady, etykieta itd. to nieustające źródło wiedzy dla wielu badaczy historii Wielkiej Brytanii czy też po prostu fanów rodziny królewskiej. A to, że monarchia ma mnóstwo sekretów, wiedzą zaś wszyscy. Wśród nich zastanawiający jest fakt, dlaczego książę Filip, mąż królowej Elżbiety II, nie nosi tytułu króla, zaś księżna Kate czy Camilla, po intronizacji, będą królowymi. Myślicie, że jest na to jakieś szczególne wyjaśnienie? Nic bardziej mylnego. Szczegóły na kolejnej stronie naszej galerii!

 

Zobacz: Aż ciężko uwierzyć, co zrobiła Kate dzień po narodzinach księcia Louisa!

 

2/4
Królowa Elżbieta, książę Filip
ONS

 

Dlaczego książę Filip nie jest królem? Takie jest po prostu... angielskie prawo zwyczajowe. Mężczyzna, który poślubia królową, automatycznie otrzymuje tytuł księcia. Ponadto - słowo "król" w odczuciu ma większą rangę niż "królowa". Jak to jest z księżną Kate i Camillą? 

 

3/4
książę Filip, książę William, księżna Kate
East News

 

Według prawa żona dziedziczy rangę swojego męża, a więc też tytuł. Kate czy Camilla, po tym jak ich mężowie w przyszłości zostaną „królami”, będą „królowymi”. Podobnie sprawa wygląda w Danii, gdzie aktualnie panuje królowa Małgorzata II, a jej mężem jest książę Henryk. Dlaczego tytuł w monarchii jest tak ważny? 

 

4/4
Królowa Elżbieta i książę Filip

 

Bo wyznacza zasady zachowania podczas oficjalnych spotkań i wizyt. M.in. to, że królowa zawsze musi iść pierwsza (nie można iść obok niej). Nikt też nie może rozpocząć posiłku, zanim królowa go nie rozpocznie, podobnie jest z końcem - kiedy władczyni odkłada sztućce, inni też powinni przestać jeść. 

 

Więcej na temat Księżna Kate Książę Filip