Ciekawostki o Diabeł ubiera się u Prady
1/5
Ciekawostki o Diabeł ubiera się u Prady

 

Widzowie Polsatu po raz kolejny będą mogli obejrzeć kultowy komediodramat "Diabeł ubiera się u Prady” z 2006 roku w reżyserii Davida Frankela na podstawie powieści Lauren Weisberger pod tym samym tytułem. Dlaczego ten obraz już teraz można uznać za kultowy? To wszystko za sprawą genialnej, zabawnej ale i smutnej historii zagubionej w nowojorskim świecie mody Andrei, która znajduje pracę w prestiżowym magazynie „Runway”. Rządzi nim Miranda Priestley - bezwzględna, wymagająca, profesjonalna i zimna dyktatorka mody, która kiedy nie dostaje kawy na biurko stwierdza, że jej sekretarka nie żyje. Resztę znacie doskonale.

 

Zobacz: Ta scena została usunięta z filmu Diabeł ubiera się u Prady. Fani: To zmienia cały film. Musicie ją zobaczyć!

 

"Diabeł ubiera się u Prady" - wpadki, ciekawostki!

 

Ale na pewno jest wiele rzeczy, których nie wiecie o tym filmie! Dlatego zebraliśmy wszystkie ciekawostki, wpadki i błędy w naszej galerii! Na początek najważniejsza z nich - czy wiecie, że do roli Mirandy były brane pod uwagę inne aktorki, a nie Meryl Streep? A chodzi o Helen Mirren i Kim Basinger! Co więcej, Meryl na początku też nie była przekonana do wzięcia udziału w tej roli, a chodziło o gażę - według gwiazdy za małą w odniesieniu do jej zaangażowania i pracy na planie. Udało jej się więc wynegocjować... podwójną stawkę!

 

To nie wszystko! Sprawdźcie więcej ciekawostek i wpadek w filmie "Diabeł ubiera się u Prady". Już dziś o 20:00 w Polsacie!

 

Zobacz: Wpadki i ciekawostki o kultowym filmie "Sami Swoi"! Dostrzegliście te błędy? ZOBACZ

2/5
Ciekawostki, wpadki i błędy w filmie "Diabeł ubiera się u Prady"

 

Rolę Andy, którą  świetnie zagrała ostatecznie Anne Hathaway, odrzuciła wcześniej Rachel McAdams. O tę rolę ubiegały się również Juliette Lewis i Claire Danes.

 

Co ciekawe, Anne stwarzała na planie pewien problem - nie mogła pracować w nocy, bo to nie podobało się jej ówczesnemu chłopakowi:

 

Ann bardzo emocjonalnie podchodziła do związku z Raffaellem. Chłopak nie chciał, aby aktorka w ogóle pracowała, dlatego Anne bardzo stresowały przeciągające się zdjęcia - mówił w jednym z wywiadów reżyser filmu

 

Zobacz: Błędy w filmie Titanic - czy dostrzegliście te wpadki, m.in. kamerzystę odbijającego się w drzwiach?

 

 

3/5
Ciekawostki, wpadki i błędy w filmie "Diabeł ubiera się u Prady"

 

A co z Mirandą? Okazuje się, że wszyscy byli mocno zaskoczeni tym, że Meryl zdecydowała się właśnie tak odebrać rolę apodyktycznej szefowej - zamiast krzyczeć, mówiła wręcz szeptem. Nadawało jej to grozy! Skąd taki pomysł? Meryl wzorowała się na stylu 85-letniej modelki Carmen Dell’Orefice i eleganckiej polityk z Francji - Christine Lagarde.

 

A wiecie jaka scena była powtarzana aż 30 razy? Oczywiście chodzi o fragment, kiedy Miranda rzucała płaszcze na biurko Emily:

 

Meryl często blokowała się ręka w płaszczu albo ten nie spadł w odpowiednim momencie na biurko. To najśmieszniejsza scena z tego filmu, jaką pamiętam - mówi Emily Blunt.

 

Zobacz: Diabeł ubiera się u... Meryl Streep

4/5
Ciekawostki, wpadki i błędy w filmie "Diabeł ubiera się u Prady"

Teraz czas na błędy i wpadki. Te wypunktował serwis filmweb.pl! Oto niektóre z nich:

  • Kiedy Andy rozmawia z Christianem w barze, jej uczesanie zmienia się pomiędzy ujęciami.
  • Na końcu filmu, w scenie, w której Miranda dzwoni do Andy w Paryżu, Andy wyjmuje swój dzwoniący telefon, a na jego wyświetlaczu widnieje imię Mirandy i napis "connecting". Taki napis mógłby się tam pojawić tylko wtedy, kiedy to Andy dzwoniłaby do Mirandy.
  • Kiedy Andy wychodzi z biura, tabliczka na drzwiach informuje, że należy je pociągnąć, jednak wszyscy je pchają.
  • Kiedy Miranda opowiada Andy o swoim rozwodzie nogi Andy krzyżują się i przestają krzyżować pomiędzy ujęciami. Sama pozycja Andy podczas siedzenia zmienia się kilka razy.
  • Kiedy Andy wrzuca telefon do fontanny, trzyma go cały czas w jednej rece. Wcześniejsze ujęcie, gdy spogląda na telefon pokazuje, że trzyma ją w obu dłonach.
  • Kiedy Miranda wygłasza mowę na przyjęciu, Nigel ma najpierw zegarek na lewej ręce. W następnych ujęciach zegarek jest już na prawej.

Zauważyliście niektóre z nich?

5/5
Ciekawostki, wpadki i błędy w filmie "Diabeł ubiera się u Prady"
Więcej na temat Meryl Streep Anne Hathaway