Denis Urubko na K2
Facebook
Newsy

Denis Urubko zakończył wyprawę na K2 i opuszcza zespół! Jest ostry komentarz Krzysztofa Wielickiego!

Denis Urubko zakończył wyprawę na K2 i opuszcza zespół! Jest ostry komentarz Krzysztofa Wielickiego!

Denis Urubko rezygnuje z udziału w zimowej wyprawie na K2! Kilka dni temu himalaista, który w brał udział w brawurowej akcji ratunkowej na Nanga Parbat zaskoczył wszystkich swoim zachowaniem. Urubko postanowił samotnie zdobyć szczyt K2, pozostawiając w bazie swoich kolegów i nie informująch ich o swojej decyzji. Zespół, który pozostał w bazie nie ukrywał zaskoczenia i rozczarowania. Teraz Denis Urubko wrócił do bazy i podjął kolejną zaskakującą decyzję! Słynny himalaista opuszcza wyprawę! Jak zareagował na to kierownik polskiej grupy, Krzysztof Wielicki?

Anna Skura sama uprawia wspinaczkę, gwiazda "Agenta" podsumowała wyprawę na Nanga Parbat: "Wiedziałam, jak to się skończy"

Denis Urubko opuszcza wyprawę na K2

Denis Urubko nie będzie brał udziału w dalszej próbie zdobycia K2. Rzecznik wyprawy w rozmowie z TVN24 przyznał, że himalista podjął taką decyzję m.in. dlatego, że wyznaczył sobie cel zdobycia góry do końca lutego. Na Facebooku pojawił się już oficjalny komunikat, z którego dowiadujemy się, że Denis Urubko kończy swoją wyprawę. 

Denis Urubko kończy wyprawę na K2
Facebook

Decyzję Denisa Urubko skomentował również kierownik wyprawy. Krzysztof Wielicki nie ukrywa, że jest zadowolony z decyji, jaką podjął jego przyjaciel. 

Tak chciałem, żeby było. Żeby Denis podtrzymał swoją decyzję filozofii zimowej i sam zdecydował, że schodzi. To pozwoli uniknąć konfliktów, nieporozumień. Myślę, że zespół też nie życzyłby sobie dalszej współpracy w tej sytuacji jaka była. Mój team zdecydował, że nie chciałby współpracować dalej- mówił w rozmowie z TVN24. 

Sam Denis Urubko w rozmowie z TVN24 zdradził, dlaczego kilka dni temu zdecydował się na samotny atak na K2. 

To była moja szansa, żeby coś zrobić a nie tylko siedzieć w bazie. Podjąłem się ataku szczytowego i jestem usatysfakcjonowany bo to zrobiłem. Bez tego byłbym wściekły. Wróciłem bez zdobycia szczytu, ale to była ryzykowna sytuacja, bardzo dużo śniegu zero widoczności, bardzo złe warunki. W tym przypadku moją jedyna słuszną decyzją mógł być powrót- mówił w rozmowie z TVN24. 

Jesteście zaskoczeni decyzją himalaisty?

Zobacz także: Adam Bielecki skomentował samotne wyjście Denisa Urubki na K2: "Martwię się o niego bardzo"

Denis Urobko opuszcza wyprawę na K2.

Adam Bielecki i Denis Urubko uratowali Elizabeth Revol
Facebook

Himalaista podjął kolejną zaskakującą decyzję. 

Denis Urubko
Facebook/Denis Urubko FANS

 

Tomasz Mackiewicz i Adam Bielecki
Instagram
Newsy
Adam Bielecki wrócił już do bazy pod K2. Jak przyznaje "żal, że Tomek został na Nandze cały czas jest"
Adam Bielecki wrócił już do bazy pod K2. Jak przyznaje "żal, że Tomek został na Nandze cały czas jest"
Denis Urubko na K2
Facebook
Newsy
Denis Urubko mocno o kolegach z wyprawy na K2! "Nie są aniołami. Mnie nikt nie przeprosił za ich błędy"
Denis Urubko mocno o kolegach z wyprawy na K2! "Nie są aniołami. Mnie nikt nie przeprosił za ich błędy"

  Denis Urubko nie zamierza przepraszać swoich kolegów za próbę samotnego wejścia na K2! Słynny himalaista podjął wczoraj decyzję o opuszczeniu polskiej zimowej wyprawy, kierowanej przez Krzysztofa Wielickiego. Po nieudanej próbie zdobycia szczytu Urubko wrócił do bazy i poinformował swoich kolegów, że opuszcza zespół. Wielicki nie ukrywał, że cieszy się z decyzji jaką podjął jego kolega.  Tak chciałem, żeby było. Żeby Denis podtrzymał swoją decyzję filozofii zimowej i sam zdecydował, że schodzi. To pozwoli uniknąć konfliktów, nieporozumień- mówił w rozmowie z TVN24.  A jak całą sytuację komentuje sam Denis Urubko? Czy żałuje pozostawienia swoich kolegów i próbę samotnego wejścia na K2? Nic z tych rzeczy!    Denis Urubko ma żal do kolegów z wyprawy? Denis Urubko podjął dość zaskakującą decyzję o zakończeniu dalszej wyprawy na K2, a swoje powody zdradził w rozmowie z TVN24. Himalaista nie ukrywa, że nie podobały mu się decyzje, jakie zapadały w zespole i nie zamierza przepraszać za próbę samotnego wejścia na szczyt.  Myślę, że nie muszę mówić przepraszam. Oni też nie są aniołami. Na tej ekspedycji wszyscy mnie ignorowali. Widziałem, jak decyzje zapadały beze mnie. Wielicki pozwolił mi wejść do obozu trzeciego, a później kazał mi wrócić z powodów, których nie rozumiem. Ok, jesteśmy mężczyznami, himalaistami. To nie jest sytuacja, żeby mówić przepraszam. Mnie nikt nie przeprosił za ich błędy  - podsumował w rozmowie z dziennikarzem TVN24.  Myślicie, że Denis Urubko podjął dobrą decyzję rezygnując z dalszej wyprawy? Powinien jednak przeprosić kolegów z zespołu?   Zobacz także:  Górskie wędrówki zimą – jak się przygotować i co ze sobą zabrać na trekking w zimie?   Denis Urubko nie zamierza przepraszać kolegów z zimowej wyprawy na K2....

Denis Urubko i Adam Bielecki w DDTVN
East News
Newsy
Zagraniczne media ostro o Denisie Urubko: "Samobójcza wędrówka"! Co dalej z polską wyprawą na K2? Bielecki zaczyna wątpić w jej sukces...
Zagraniczne media ostro o Denisie Urubko: "Samobójcza wędrówka"! Co dalej z polską wyprawą na K2? Bielecki zaczyna wątpić w jej sukces...

  W sobotę Denis Urubko podjął odważną decyzję i postanowił sam spróbować zdobyć szczyt K2 , nie informując kierownika wyprawy o swojej decyzji. Himalaista nie wziął radiotelefonu, przez co nie było z nim kontaktu. Po 2 dniach wrócił do bazy i podjął decyzję o opuszczeniu wyprawy oraz powrocie do domu. Denis Urubko uważa, że wejście po 1 marca nie będzie się liczyło jako zimowe, dlatego postanowił sam przed końcem lutego spróbować zdobyć szczyt K2 i dokonać pierwszego historycznego wejścia zimą na ten ośmiotysięcznik. Jednak nie udało mu się.  – Kiedy doszedłem na wysokość około 7600 metrów, dopadła mnie burza śnieżna. Spadłem w pięciometrową szczelinę. Tylko dzięki intuicji udało mi się po kilku godzinach wydostać ze szczeliny, w którą wpadłem. Nie miałem innego wyjścia niż po prostu zejść na dół i zrezygnować ze zdobycia szczytu – wyjaśnił Urubko. Środowisko wspinaczy jest podzielone w kwestii oceny zachowania Urubko. Jedni mówią, że szanują jego decyzję, inni krytykują za egoistyczne zachowanie. Co o jego zachowaniu piszą  zagraniczne media? ZOBACZ:  Denis Urubko mocno o kolegach z wyprawy na K2! "Nie są aniołami. Mnie nikt nie przeprosił za ich błędy"   Zagraniczne media ostro o Denisie Urubko i jego wejściu na K2 "Poszukiwacz przygód na K2 rezygnuje z samobójczej wspinaczki w pojedynkę" - tak brzmi tytuł artykułu na "Mirror". "Rosyjsko-polski himalaista, Denis Urubko, był zmuszony zawrócić do obozu na K2 z powodu silnego wiatru i ekstremalnych warunków pogodowych. Wspinacz odłączył się od grupy po kłótni z kolegami z zespołu i zdecydował się na samotną, 'samobójczą' wędrówkę po drugiej najwyższej górze świata" - pisze brytyjska prasa.   Co dalej z wyprawą na K2? Polacy nie rezygnują z próby zdobycia szczytu, przygotowują się do ataku i czekają na okienko...

Nasze akcje
Newsy

Poznaj legendy miejskiego stylu w nowej kolekcji CCC

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner