Denis Urubko na K2
Facebook

Denis Urubko zakończył wyprawę na K2 i opuszcza zespół! Jest ostry komentarz Krzysztofa Wielickiego!

Denis Urubko na K2
Facebook

Denis Urubko rezygnuje z udziału w zimowej wyprawie na K2! Kilka dni temu himalaista, który w brał udział w brawurowej akcji ratunkowej na Nanga Parbat zaskoczył wszystkich swoim zachowaniem. Urubko postanowił samotnie zdobyć szczyt K2, pozostawiając w bazie swoich kolegów i nie informująch ich o swojej decyzji. Zespół, który pozostał w bazie nie ukrywał zaskoczenia i rozczarowania. Teraz Denis Urubko wrócił do bazy i podjął kolejną zaskakującą decyzję! Słynny himalaista opuszcza wyprawę! Jak zareagował na to kierownik polskiej grupy, Krzysztof Wielicki?

Denis Urubko opuszcza wyprawę na K2

Denis Urubko nie będzie brał udziału w dalszej próbie zdobycia K2. Rzecznik wyprawy w rozmowie z TVN24 przyznał, że himalista podjął taką decyzję m.in. dlatego, że wyznaczył sobie cel zdobycia góry do końca lutego. Na Facebooku pojawił się już oficjalny komunikat, z którego dowiadujemy się, że Denis Urubko kończy swoją wyprawę. 

Denis Urubko kończy wyprawę na K2
Facebook

Decyzję Denisa Urubko skomentował również kierownik wyprawy. Krzysztof Wielicki nie ukrywa, że jest zadowolony z decyji, jaką podjął jego przyjaciel. 

Tak chciałem, żeby było. Żeby Denis podtrzymał swoją decyzję filozofii zimowej i sam zdecydował, że schodzi. To pozwoli uniknąć konfliktów, nieporozumień. Myślę, że zespół też nie życzyłby sobie dalszej współpracy w tej sytuacji jaka była. Mój team zdecydował, że nie chciałby współpracować dalej- mówił w rozmowie z TVN24. 

Sam Denis Urubko w rozmowie z TVN24 zdradził, dlaczego kilka dni temu zdecydował się na samotny atak na K2. 

To była moja szansa, żeby coś zrobić a nie tylko siedzieć w bazie. Podjąłem się ataku szczytowego i jestem usatysfakcjonowany bo to zrobiłem. Bez tego byłbym wściekły. Wróciłem bez zdobycia szczytu, ale to była ryzykowna sytuacja, bardzo dużo śniegu zero widoczności, bardzo złe warunki. W tym przypadku moją jedyna słuszną decyzją mógł być powrót- mówił w rozmowie z TVN24. 

Jesteście zaskoczeni decyzją himalaisty?

Zobacz także: Adam Bielecki skomentował samotne wyjście Denisa Urubki na K2: "Martwię się o niego bardzo"

Denis Urobko opuszcza wyprawę na K2.

Adam Bielecki i Denis Urubko uratowali Elizabeth Revol
Facebook

Himalaista podjął kolejną zaskakującą decyzję. 

Denis Urubko
Facebook/Denis Urubko FANS

 

Więcej na temat Elisabeth Revol
Przeładuj

Jak Ania z "Hotelu Paradise" wspomina związek z Tindera? Zdradziła również, jaki ma typ mężczyzny

zobacz 02:11