Denis Urubko i Adam Bielecki w DDTVN
East News

Adam Bielecki skomentował samotne wyjście Denisa Urubki na K2: "Martwię się o niego bardzo"

Denis Urubko i Adam Bielecki w DDTVN
East News

Nie cichną echa zaskakującej decyzji Denisa Urubki, który w sobotę wyruszył w samotną wyprawę na szczyt K2. Himalaista postąpił wbrew wcześniejszym założeniom, bowiem polska ekipa miała spróbować zaatakować szczyt w marcu, gdy poprawi się pogoda i wszyscy będą gotowi do wyprawy. Denis Urubko uważa, że wejście po 1 marca nie będzie się liczyło jako zimowe, dlatego postanowił sam przed końcem lutego spróbować zdobyć szczyt K2 i dokonać pierwszego historycznego wejścia zimą na ten ośmiotysięcznik. Co o jego decyzji sądzi inny uczestnik wyprawy Adam Bielecki?

 

ZOBACZ: Słynny himalaista poruszająco o Tomaszu Mackiewiczu: "Żadna góra nie jest warta śmierci"

 

Adam Bielecki komentuje samotne wyjście Denisa Urubki

 

Adam Bielecki i Denis Urubko niedawno sprowadzili Elisabeth Revol z Nanga Parbat, a teraz razem mieli atakować szczyt K2. Urubko postanowił nie czekać jednak do marca i sam zaatakować szczyt. Co na to Bielecki? Czy jest zły na kolegę?

- Denis prawdopodobnie idzie dzisiaj do C3. Martwię się o niego bardzo. Proponował wspólne wyjście, ale sugerowałem, by lepiej wypocząć i poczekać na sensowną pogodę - napisał na swoim Twitterze Adam Bielecki.

 

Denis Urubko i Adam Bielecki na K2
Urubko Blog

 

Gdzie obecnie jest Denis Urubko? Rano biwakował powyżej pierwszego obozu. Na drodze spotkał się z duetem Maciej Bedrejczuk - Marcin Kaczkan, ale odmówił rozmowy radiowej z Krzysztofem Wielickim oraz wzięcia ze sobą radiotelefonu, poinformował portal wspinanie.pl. Jak jego zachowanie skomentował Wielicki? Powiedział w TVP Info, że w górę idą dwa zespoły: Marcin Kaczkan z Maciejem Bedrejczukiem i Marek Chmielarski z Arturem Małkiem.

- W momencie, gdy jeden z zespołów himalaistów dojdzie od obozu trzeciego, będzie można stwierdzić, co dzieje się z Denisem - dodał kierownik polskiej wyprawy. 

 

Co o zachowaniu Urubki mówi Janusz Majer, szef programu Polski Himalaizm Zimowy i organizator wyprawy?

- Nie sądziliśmy, że może zadziałać w ten sposób. Jesteśmy delikatnie zdziwieni. Denis został zaproszony na naszą wyprawę. Skoro miał inną taktykę, mógł zorganizować swoją wyprawę - powiedział w TVN 24 Janusz Majer, szef programu Polski Himalaizm Zimowy.

Myślicie, że Denis Urubko dojdzie sam na szczyt K2?

 

ZOBACZ: Zaskakująca decyzja Denisa Urubki! Samotnie wchodzi na szczyt K2! Nie chciał rozmawiać z Krzysztofem Wielickim i nie wziął ze sobą ważnej rzeczy!

 

Adam Bielecki i Denis Urubko z Elizabeth Revol

Adam Bielecki i Denis Urubko uratowali Elizabeth Revol
Facebook

 

Adam Bielecki martwi się o Urubko

Adam Bielecki w Dzień dobry TVN
East News

Więcej na temat Adam Bielecki
Przeładuj

Jak Martyna z "Hotelu Paradise" radzi sobie z rozstaniem? Wiemy, czego nigdy nie wybaczy facetowi!

zobacz 01:37