Adam Nawałka To największy przegrany Mundialu! Thiago Cionek jest skończony? Tak Anna Lewandowska kibicowała Robertowi podczas meczu Polska Senegal PZPN przedłużył kontrakt z Adamem Nawałką Adam Nawałka w okularach
Adam Nawałka
EastNews
1/5
Adam Nawałka
EastNews

Porażka Polski w meczu z Senegalem w naszym pierwszym spotkaniu na Mundialu 2018 to informacja dnia. Wszyscy fani patrzą z niechęcią na Thiago Cionka, który strzelił samobója (To największy przegrany Mundialu! Thiago Cionek jest skończony?). Ale co ciekawe, większość fanów i ekspertów winą obarcza selekcjonera polskiej reprezentacji Adama Nawałkę. Dlaczego Nawałka wystawił Thiago Cionka zamiast Jana Bednarka? Dlaczego na boisku pojawił się Arek Milik, który nie jest teraz w formie? Takich pytań jest o wiele więcej..

 

Pierwszy mecz na Mundialu za nami i wszystkie oczy zwrócone są na Adama Nawałkę - nieoficjalnie żartuje się, że zamiast poświęcać swój czas piłkarzom i wybraniu taktyki, skupił się na... graniu w reklamach. (Ile zarabia Adam Nawałka? Pensja, premia i do tego udział w reklamach)

 

Czy jeśli nie wyjdziemy z grupy, Adam Nawałka odejdzie ze spuszczoną głową? Zobacz odpowiedź NA NASTĘPNYM SLAJDZIE.

2/5
To największy przegrany Mundialu! Thiago Cionek jest skończony?
ONS

Wczorajszy mecz Polska - Senegal zakończył się ostatecznie wynikiem 2:1 dla Senegalu, po czym eksperci stwierdzili, że "Polska to najgorszy zespół z Europy". Nawałka oskarżany jest o to, że zupełnie bez sensu wystawił Thiago Cionka zamiast młodego Jana Bednarka, który jest teraz w świetnej formie. Co na boisku robił Arkadiusz Milik, którego Nawałka ściągnął z boiska dopiero po ponad 70 minutach gry? Takich decyzji Nawałki, których eksperci nie są w stanie zrozumieć, jest więcej.

 

Zobacz: Tak Anna Lewandowska pocieszała załamanego Roberta! WZRUSZAJĄCE zdjęcia

3/5
Tak Anna Lewandowska kibicowała Robertowi podczas meczu Polska Senegal

Dziennikarz Marek Wawrzynowski dla Sportowefakty.wp.pl tak ocenił decyzję Nawałki o wystawieniu takiego, a nie innego składu: 

Nawałka zazwyczaj grał asekuracyjnie i to przynosiło efekt. Nie mamy takiej jakości piłkarskiej, żeby zdominować przeciwnika (...) Nawałka twierdzi, że zdecydował się zagrać ofensywnie, by wykorzystać potencjał drużyny. Jest to o tyle dziwne, że przecież nie jest powiedziane, że im więcej ofensywnych graczy, tym bardziej ofensywna gra - napisał Wawrzynowski.

Adam Nawałka jest ojcem porażki - podsumował dziennikarz.

Czy jeśli nie wyjdziemy z grupy, Adam Nawałka odejdzie? Tym bardziej, że jeszcze przed Mundialem mówiło się i mówi nadal, że taka decyzja jest bardzo prawdopodobna.

4/5
PZPN przedłużył kontrakt z Adamem Nawałką
East News

Kluczowym meczem okaże się niedzielne spotkanie Polski z Kolumbią. To mecz o wszystko. Jeśli go wygramy, mamy jeszcze szansę wyjść z grupy. Porażka będzie oznaczała pożegnanie się z Mundialem.

(...) Sytuacja absolutnie dojrzała do tego, aby trener zerwał z przyzwyczajeniami i solidnie w składzie pogmerał. Być może już teraz potrzeba radykalnych działań (ofiar) i ruchów, które zaskoczą rywali - napisał Cezary Kowalski dla PolsatSport.pl.

5/5
Adam Nawałka w okularach

Czy w przypadku nieudanego mundialu Adam Nawałka pozostanie trenerem reprezentacji Polski? Miesiąc przed Mundialem Jan Tomaszewski stwierdził, że w przypadku przegranego Mundialu Nawałka nie powinien wcale odchodzić z polskiej kadry:

(...) Adam Nawałka wraz ze Zbigniewem Bońkiem wyprowadzili polską piłkę na 10. miejsce na świecie. W dodatku na mistrzostwach Europy w 2016 roku straciliśmy tylko dwie bramki w pięciu spotkaniach i nie przegraliśmy żadnego meczu. Co prawda odpadliśmy w ćwierćfinale z Portugalią, ale te karne to była loteria.

Jak Tomaszewski ocenił szanse Polaków na Mundialu?

Kto wie czy nie będziemy grali w półfinale i walczyli o medal. Jednak piłka nożna jest nieprzewidywalna i może być różnie. Nawet w przypadku przegranych mistrzostw, Adam Nawałka jest człowiekiem, który potrafi poprowadzić drużynę i osiągać z nią sukcesy. Na poprzednich wielkich imprezach odpadali Francuzi, Holendrzy, ale to wcale nie znaczy, że Nawałka powinien odejść w przypadku nieudanego mundialu  - dodał Tomaszewski.

Ciekawe, czy po meczu z Senegalem zmienił zdanie...

Więcej na temat Adam Nawałka Thiago Cionek