East News

Co z wakacyjnymi wyjazdami podczas epidemii koronawirusa? Pojawił się kolejny spory problem!

East News

Już wiadomo, że epidemia koronawirusa, z którą zmagamy się od wielu tygodni, wpłynie także na sposób spędzania przez nas wakacji. Wprawdzie od 4 maja mogą już działać hotele, ale wciąż nie mamy jasności jak będzie wyglądał zorganizowany wypoczynek. Ci, którzy zastanawiają się np. czy pojedziemy w tym roku na wakacje zagraniczne mają nowy problem. Media informują o utrudnieniach w wydawaniu paszportów!

Jak to możliwe?

Zobacz także: Wakacje 2020: Kolonie i obozy letnie dla dzieci jednak się odbędą! Jest decyzja

Problemy z wydawaniem paszportów

O sprawie pisze m.in. wp.pl. Według portalu, od kilku tygodni wiele osób informuje o problemach z wyrobieniem nowych paszportów. Wydziały paszportowe mają domagać się od nich informacji i dokumentów potwierdzających cel podróży. I tak może to być np. akt zgonu bliskiej osoby, potwierdzenie leczenia w zagranicznym szpitalu, czy np. zaświadczenie o podjęciu pracy poza Polską. O sprawie informował też tvn24.pl, według którego zarządzenia w tej sprawie miały wyjść od wojewodów.

Wp.pl zapytała o sprawę MSWiA, które twierdzi jednak, że nie wydawało wojewodom żadnych wytycznych, na podstawie których urzędy wojewódzkie mogłyby nie przyjmować wniosków.

"Ciągłość zadań realizowanych w związku z wydawaniem paszportów jest w urzędach wojewódzkich zachowana, uwzględniając konieczność zapewnienia bezpieczeństwa obywateli" - odpowiedziało portalowi biuro prasowe ministerstwa.

Skąd więc problemy? O tym, że są takie przekonał się ostatnio reporter „Czarno na białym” TVN, który w jednym z urzędów usłyszał:

Mnóstwo ludzi jest w takiej sytuacji, którzy mają wykupione wczasy i nie mają paszportu. Na wyjazdy wakacyjne na dzień dzisiejszy nie ma możliwości składania paszportów.

Polskie granice są zamknięte od 15 marca. Kiedy nastąpi ich otwarcie i kiedy przywrócony zostanie ruch lotniczy - nie wiadomo. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce: Możemy zapomnieć o zagranicznych podróżach w wakacje? Jest komentarz ministra zdrowia! 

Ciągle niewiele wiadomo o możliwości wyjazdów wakacyjnych za granicę, choć niektóre kraje mocno przygotowują się już na przyjęcie turystów:

Czy pojedziemy na wakacje? Wiceminister zdrowia zabrał głos w sprawie otwarcia granic
East News

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

W "Hotel Paradise": Łukasz chciał rozbić kulę! "Miałem przygotowaną chamską zagrywkę"

zobacz 01:23