Ciekawostki o Donaldzie Trumpie Donald Trump - ciekawostki Tego nie wiesz o Donaldzie Trumpie Donald Trump z żoną Marlą Maples i nowonarodzoną córką Tiffany w 1993 roku Donald Trump - ciekawostki
Ciekawostki o Donaldzie Trumpie
1/8
Ciekawostki o Donaldzie Trumpie

Już dziś Donald Trump zostanie zaprzysiężony na prezydenta USA. To temat numer jeden na całym świecie, zwłaszcza, że żaden dotychczasowy prezydent Stanów Zjednoczonych nie wzbudzał aż tyle kontrowersji ze względu na poglądy, zachowanie czy skandale, których w jego karierze było mnóstwo. 

 

Zobacz: Kpią z uchodźców, polują na Safari. Oto dzieci Donalda Trumpa, od jutra pierwsza rodzina Ameryki

 

Chociaż o Donaldzie Trumpie powiedziano już wszystko, przeanalizowano dokładnie jego życie prywatne, prześwietlono interesy, my przypomnimy fakty, o których możecie nie wiedzieć lub nie pamiętać!

 

Zobacz także: Już jutro zaprzysiężenie Donalda Trumpa. Jednak miliarder już mieszkał w Białym Domu

2/8
Donald Trump - ciekawostki

Donald  Trump posiada niemieckie, szkockie i szwedzkie korzenie, ponieważ wszyscy jego dziadkowie pochodzą z Europy! 

 

Trump sprawiał problemy wychowawcze. W wieku 13 lat został usunięty z prywatnej szkoły The Kew-Forest School. Został przeniesiony do szkoły wojskowej New York Military Academy, brał udział w defiladach wojskowych i już wtedy otrzymał rangę kapitana. 

3/8
Tego nie wiesz o Donaldzie Trumpie

Donald Trump w 1971 roku przejął rodzinną firmę i przekształcił ją w Trump Organization. Przedsiębiorstwo to pozostaje własnością rodziny, a w zarządzie firmy zasiadają dzieci Donalda Trumpa z pierwszego małżeństwa: IvankaDonald Jr. i Eric. Choć dziś jest miliarderem, posiadając mnóstwo nieruchomości na całym świecie, warto przypomnieć, że nie wszystkie biznesy były strzałem w dziesiątkę. Donald Trump wielokrotnie bankrutował - pierwszy raz w 1991 roku, kiedy jego kasyno Taj Mahal w Atalntic City (wybudowane za miliard dolarów) naraziło go na wielkie straty. Trump musiał sprzedać wówczas linię lotniczą Trump Shuffle i 86-metrowy jacht. W kolejnych latach Trump zbankrutował jeszcze pięć razy. 

4/8
Donald Trump z żoną Marlą Maples i nowonarodzoną córką Tiffany w 1993 roku
East News

Jakie jeszcze biznesy nie udały się prezydentowi USA? M.in. własna wódka, batony czy przeglądarka internetowa. Niepowodzenia finansowe przekładają się na życie prywatne Donalda Trumpa w latach 90. Trump rozwodzi się z Ivaną Tromp. Ich rozwód śledzili wszyscy, zwłaszcza, że po długiej batalii Ivana oskarżyła męża o gwałt! Wtedy prezydent USA miał wygłosić słynne: "„przecież nie można zgwałcić żony” w swojej obronie. Ivana wycofała oskarżenie, jednak zabezpieczyła się finansowo - zawczasu podpisała intercyzę z Trumpem, który zostawił jej 20 mln dolarów. 

 

W grudniu 1993 roku wziął ślub z Marlą Maples, gwiazdą telewizyjną. Owocem tej miłości jest córka Tiffany (na zdjęciu).

5/8
Donald Trump - ciekawostki

Inne ciekawostki z życia Trumpa?

 

Trump nie korzysta z bankomatów. Ma gotówkę zawsze przy sobie. 

 

Jest abstynentem - nigdy nie brał narkotyków, nie pije alkoholu - w 1982 roku zmarł jego brat Fred Jr. - właśnie z powodu alkoholizmu. 

6/8
Donald Trump - ciekawostki

Donald Trump boi się zarazków, dlatego nie lubi podawać ręki na powitanie! Bardzo dba o dłonie. Lubi mieć czyste ręce. 

 

Kilka lat temu redaktor naczelny „Vanity Fair” Graydon Carter napisał, że Donald Trump ma krótkie palce. Od tamtej pory nowy prezydent USA regularnie wysyła mu kartki z obrysem swoich dłoni lub zdjęcia, na których zakreśla kółkiem palce za złotym markerem marki Sharpi. 

7/8
Donald Trump prezydentem USA, faceci roku 2016
Getty Images

Donald Trump jest również... aktorem! Pamiętacie filmy z jego udziałem? Prezydent USA pojawił się w m.in. "Kevin sam w Nowym Jorku”, ale także: "Spin City", "Niania", "Sex w wielkim mieście" czy "Zoolander". Zobaczcie fragmenty!

 

8/8
Donald Trump z rodziną: żona Melania i piątka dzieci
Eastnews

Jak bogaty jest Donald Trump? Oficjalnie mówi się o tym, że jego majątek jest wyceniany na 4,5 mld dolarów. Jest na 324 miejscu najbogatszych ludzi na świecie. Ma swój samolot za około 100 milionów dolarów, który kupił od współzałożyciela Microsfotu. Jego nowojorski apartament znajduje się na 66 piętrze Trump Tower. On również kosztuje około 100 mln dolarów. Trump ma własną winiarnię, jest właścicielem siedmiu pól golfowych i… tak bez końca!

 

Zobacz: Złote klamki to nic. Donald Trump ma nawet złoty helikopter. Zobacz, jak bajecznie jest bogaty