Zakończyły się trwające 24 dni poszukiwania muzyka, Chucka Morrisa i jego syna Charleya. Służby ratunkowe, przeczesujące rejon South Lost Bridge Village w Beaver Lake w stanie Arkansas, odnalazły ciała zaginionych mężczyzn. Co się wydarzyło?

Reklama

Chuck Morris i jego syn nie żyją. Jaka była przyczyna śmierci mężczyzn?

Chuck Morris, perkusista zespołu Lotus i jego 20-letni syn w połowie marca wybrali się na spływ kajakowy w górach Ozark. Gdy nie wrócili na czas, żona muzyka zgłosiła ich zaginięcie. Ekipy poszukiwawcze, w skład której wchodzili nurkowie i wyszkolone psy ruszyły do pracy. Szybko znaleziono kajak, którym płynęli zaginieni oraz elementy ich garderoby - płaszcz oraz kapelusz. Mimo że podczas poszukiwań wykorzystywano nowoczesny sprzęt, działania utrudniały niekorzystne warunki pogodowe. Temperatura wody w jeziorze spadła poniżej 4 stopni Celsjusza - szybko niestety stało się jasne, że ratownicy szukają już ciał, a nie żywych ludzi. W tych warunkach nie było szans, aby mężczyźni, którzy wypadli z kajaku, mogli przeżyć.

Zobacz także: Nie żyje słynny TikToker. Miał tylko 18 lat. Jakie były przyczyny śmierci?

Niestety, sprawdził się najgorszy scenariusz i już wiadomo, że Chuck i Charley Morrisowie nie żyją. Zdalnie sterowane podwodne bezzałogowce natrafiły na ciała 47 i 20-latka. Jak ustalono, mężczyźni utonęli w lodowatej wodzie po tym, jak wypadli z przewróconego kajaka. Zaangażowanie ratowników oraz miejscowych w poszukiwania było ogromne, za co wszystkim podziękowali nie tylko bliscy zmarłych, ale także lokalny szeryf:

- Szeryf Holloway wraz z rodziną Chucka i Charleya chcieliby podziękować wszystkim tym, którzy poświęcili swój czas na pomoc podczas poszukiwań - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Zobacz także: Nie żyje gwiazda hitowego serialu Netflixa. Ciało 26-letniej aktorki znaleziono w jej domu

Zobacz także

Specjalne oświadczenie ukazało się też na oficjalnym instagramowym koncie zespołu Lotus, którego członkowie zaplanowali już serię koncertów, z których dochód będzie w całości przeznaczony dla bliskich Chucka i Charleya:

- Dziękujemy wszystkim za fale wsparcia płynące z całego świata - czujemy to i kochamy was równie mocno! (...) Pomóżcie zaspokoić najpilniejsze potrzeby finansowe rodziny, przekazując darowiznę - zapisali muzycy, podając link do zbiórki

My także przekazujemy kondolencje bliskim Chucka i Charleya Morrisów oraz wszystkim fanom zespołu Lotus.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama