Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Koronawirus w Polsce. Biedronka zwiększa środki ostrożności
East News
Newsy

Chińscy badacze znaleźli skuteczny lek na koronawirusa? To może być prawdziwy przełom w walce z chorobą

Jest już lek na koronawirusa? Wyniki badań chińskich naukowców napawają optymizmem

Koronawirus rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Na całym świecie odnotowano już ponad 110 tysięcy przypadków zachorowań! W Polsce liczba zarażonych przekroczyła 50 osób, jednak jak informuje Ministerstwo zdrowia, największy okres zachorowań dopiero przed nami. Chińscy badacze przeprowadzają badania w celu uzyskania skutecznego leku na tę chorobę. Wygląda na to, że w końcu możemy liczyć na przełom w tej kwestii. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Stan zagrożenia epidemicznego! Co to oznacza dla Polaków?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Lek na koronawirusa już jest? Wyniki badań chińskich naukowców napawają optymizmem

Lęk przed koronawirusem ogarnął już cały świat. W Polsce liczba osób zarażonych z dnia na dzień drastycznie wzrasta. Tylko w czwartek 12. marca odnotowano kilkanaście kolejnych przypadków zachorowań. Niestety jak informuje Minister zdrowia Łukasz Szumowski, liczba osób chorych na koronawirusa w naszym kraju może w niedługim czasie wzrosnąć nawet do 1000!  W celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, polski rząd zdecydował się na zamknięcie placówek oświatowych i kulturalnych. Przez  najbliższe dwa tygodnie należy do maksimum ograniczyć wychodzenie z domu. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Czy sklepy zostaną zamknięte?! Czy brakuje towarów? Minister zabrała głos!

Kiedy możemy liczyć zatem na przełom w opracowaniu leku na koronawirusa? Okazuje się, że chińscy naukowcy są już bardzo blisko! Po wybuchu epidemii z powodu SARS-CoV-2 w bardzo szybkim tempie ruszyły badania eksperymentalne i kliniczne leków. Jak informują naukowcy, po wykonaniu 15 badań klinicznych pojawiła się nadzieja na skuteczną walkę z wirusem. 

Chińscy naukowcy przeprowadzili badania kliniczne chlorochiny, preparatu przeciwmalarycznego, który jest także wykorzystywany do walki w pełzakowicy, toczniu rumieniowatym i reumatoidalnym zapaleniu stawów. Lek został opracowany już ponad 70 lat temu, a ponadto jest tani! 

Badania przeprowadzono na ponad stu pacjentach w szpitalach w Wuhanie, Szanghaju, Pekinie, Ningbo, Chongqingu, Kantonie i Jingzhou. Zarażonym koronawirusem osobom codziennie przez 10 dni podawano doustnie chlorochinę. Jak się okazało proces leczenia zarażonych SARS-CoV-2 był szybszy w porównaniu z konwencjonalną terapią. Według obserwacji naukowców chlorochina w skuteczny sposób powstrzymywała  zaostrzenie zapalenia płuc, a przy tym przebieg choroby skrócił się. Co najważniejsze, nie odnotowano przy tym żadnych działań niepożądanych!

Miejmy nadzieję, że przełom w tej sprawie jest już naprawdę bliski. 

Koronawirus w Polsce
East News

Polski rząd apeluje, aby w najbliższym czasie nie wychodzić z domów! Według Ministerstwa zdrowia okres największej liczby zachorowań w naszym kraju dopiero przed nami. 

Szumowski o stanie zagrożenia epidemicznego
EastNews

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
East News
Newsy
Przełom w leczeniu koronawirusa? Pierwszy człowiek na świecie testuje szczepionkę!
Czy opracowano już szczepionkę przeciwko koronawirusowi? W Ameryce rozpoczęto już pierwsze testy na ludziach!

Koronawirus w bardzo szybkim tempie rozprzestrzenił się po całym świecie. Niestety, w Europie wciąż lawinowo rośnie liczba nowych przypadków, ale też zgonów. Naukowcy starają się powstrzymać pandemię. Jak się okazuje już dzisiaj, pierwszy człowiek na świecie otrzyma... szczepionkę przeciwko koronawirusowi! Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Nie żyje lekarz zarażony koronawirusem! "Mówił, że maski się kończyły. Lekarze musie walczyć o życie pacjentów" Pierwszy człowiek testuje szczepionkę przeciwko koronawirusowi! W waszyngtońskim Instytucie Badań nad Zdrowiem w Seattle rozpoczęto testy kliniczne w celu opracowania szczepionki przeciwko koronawirusowi. Jak wyjawił amerykański urzędnik, już w poniedziałek  pierwszy uczestnik otrzyma eksperymentalną dawkę! Mężczyzna chce jednak pozostać anonimowy.  Zastrzyki mają być podawane 45 młodym, zdrowym osobom, w różnych dawkach. Co najważniejsze nie ma żadnego ryzyka, że ochotnicy zostaną zarażeni, bowiem w szczepionkach nie ma wirusa. Niestety, weryfikacja skuteczności szczepionki potrwa jednak długo, nawet 18 miesięcy. Na ten moment najważniejsze jest sprawdzenie, czy zastrzyki nie będą wywoływać żadnych niepożądanych efektów. Po tej obserwacji nastąpi rozwinięcie testów w tym temacie. Zobacz także:   Zatrważające zdjęcia pielęgniarek ratujących pacjentów z koronawirusem. Ich twarze pokrywają siniaki i rany Na ten moment nie ma skutecznego lekarstwa, które zwalczyłoby koronawirusa. Miejmy nadzieję, że testy amerykańskich naukowców doprowadzą do przełomu. Przypomnijmy, że nowy wirus SARS-CoV-2 może mieć łagodne objawy typu gorączka i kaszel. Niestety osoby starsze oraz posiadające inne choroby jak np.: cukrzyca typu drugiego czy nowotwór,...

East News
Newsy
Szczepionka na koronawirusa została podana pierwszej osobie! Wiadomo, jak czuje się ochotnik 
Pierwsza osoba na świecie przyjęła eksperymentalną szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Jak się czuje?

Pierwszy człowiek na świecie otrzymał eksperymentalną szczepionkę przeciwko koronawirusowi! Pochodząca z Seattle 43-letnia Jennifer Haller wyjawiła, jak czuje się po przyjęciu pierwszej dawki. Czy w końcu możemy liczyć na przełom w tej sprawie? Zobaczcie szczegóły!  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce: W następnym tygodniu może być nawet 10 tys. zarażonych? Szczepionka na koronawirusa. Pierwsza osoba przyjęła eksperymentalną dawkę Koronawirus  w bardzo szybkim tempie rozprzestrzenił się po całym świecie. Niestety, w Europie wciąż lawinowo rośnie liczba nowych przypadków, ale też zgonów. Na ten moment najgorsza sytuacja jest we Włoszech, gdzie jest już ponad 27 tys. zarażonych osób. Naukowcy starają się powstrzymać pandemię i rozpoczęli prace nad szczepionką. W poniedziałek 16 marca pierwsza osoba przyjęła eksperymentalną dawkę.  Jak informuje "Daily Mail", ochotniczka po przyjęciu eksperymentalnej szczepionki  czuje się świetnie. W sumie   zastrzyki mają być podane 45 zdrowym osobom w różnych dawkach. Co najważniejsze, nie ma żadnego ryzyka, że ochotnicy zostaną zarażeni, bowiem w szczepionkach nie ma wirusa. Niestety, weryfikacja skuteczności szczepionki potrwa jednak długo, nawet do 1,5 roku! Na ten moment najważniejsze jest sprawdzenie, czy zastrzyki nie będą wywoływać żadnych niepożądanych efektów. Po tej obserwacji nastąpi rozwinięcie testów w tym temacie. Wszyscy czuliśmy się bezradni. To dla mnie niesamowita okazja, by wreszcie coś zrobić - powiedziała pierwsza ochotniczka eksperymentalnej szczepionki, Jennifer Haller.  Przypomnijmy, że nowy wirus SARS-CoV-2 może mieć łagodne objawy typu gorączka i kaszel. Niestety, osoby starsze oraz posiadające inne choroby, jak np. cukrzyca typu drugiego czy...

koronawirus
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce, piątek 13.03. Kolejne przypadki zarażonych osób! Najnowsze informacje
Koronawirus w Polsce, piątek 13.03. Pojawiły się kolejne przypadki osób zarażonych wirusem.

Rośnie liczba osób zarażonych koronawirusem w naszym kraju. W piątek 13.03 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 7 przypadkach, które zostały potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Ile osób w Polsce jest w sumie zarażonych? Gdzie pojawiły się kolejne przypadki zachorowań? Przeczytajcie poniżej. Materiał będzie na bieżąco aktualizowany.  Zobacz także:  Zmarła pacjentka zarażona koronawirusem. Miała 57 lat. Jak zachorowała? Jakie miała objawy? Kolejne przypadki zarażonych koronawirusem osób w Polsce! Z dnia na dzień rośnie liczba osób zarażonych koronawirusem w naszym kraju. W piątek rano, 13 marca, Ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 7 osobach chorych na SARS-CoV-2. Kolejne przypadki odnotowano u: dwóch osób z woj. podkarpackiego (Leżajsk) jednej osoby z woj. lubelskiego (Lublin) jednej osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław)  trzech osób z woj. łódzkiego (Łódź) W sumie na ten moment w Polsce jest 58 przypadków zarażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia apeluje o przestrzeganie zasad higieny oraz o nie wychodzenie z domu, jeżeli nie jest to konieczne. Już kilka dni temu zostały zamknięte placówki oświatowe i kulturalne, aby zminimalizować możliwość zachorowania na  SARS-CoV-2. Odwołano też wszystkie imprezy masowe. Minister apeluje do dzieci i młodzieży, aby wolnego czasu nie traktowały jako dodatkowych ferii i nie spędzały go np.: w galeriach handlowych. Na całym całym świecie odnotowano już prawie 130 tys. przypadków zarażeń koronawirusem. W Europie najbardziej dramatyczna sytuacja jest we Włoszech, gdzie liczba chorych przekroczyła już 12,8 tysiąca. W czwartek 12. marca w Polsce zmarła pierwsza osoba, która była zarażona ...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner