Kalendarz Dżentelmeni 2014
materiały prasowe
Projekt charytatywnego, 8. już Kalendarza Dżentelmeni i piątej płyty 'Muzyka z Serca' to już poniekąd tradycja. W tym roku Dżentelmeni wracają w towarzystwie wyjątkowych kobiet, (bo przecież kobiety też bywają dżentelmeńskie – czyli opiekuńcze) by swoimi znanymi twarzami i rozpoznawalnymi głosami wspomóc potrzebujących.

Ponad dwadzieścia aktorskich osobowości zaprezentuje się na pięknych czarno-białych zdjęciach autorstwa Roberta Wolańskiego - jednego z najwybitniejszych polskich fotografów. O naturalnym charakterze zdjęć zdecydowało także zaangażowanie w projekt znakomitego polskiego projektanta mody - Roberta Kupisza. Słynie z awangardowych ale także naturalnych i niezapomnianych ubrań, które w niezwykły sposób dostosowują się do ciała osoby, która je nosi. Prawdziwe, naturalne twarze aktorów dużego ekranu, bez make upu, emanują człowiekiem. Trudno będzie oderwać od nich wzrok. Przez cały rok.

Rok 2014 upłynie nam w towarzystwie następujących osobowości:

1.      Robert Więckiewicz - 2 raz w kalendarzu
2.      Agnieszka Grochowska - 2 raz
3.      Paweł Małaszyński - 5 raz
4.      Magdalena Różczka - 1 raz
5.      Danuta Stenka - 1 raz
6.      Piotr Polk 2 raz
7.      Małgorzata Kożuchowska  - 2 raz
8.      Tomasz Karolak - 2 raz
9.      Maciej Musiał - 3 raz
10.      Kinga Preis - 1 raz
11.      Jacek Braciak - 2 raz
12.      Piotr Adamczyk  - 7 raz
13.       Paweł Królikowski - 1 raz
14.      Antek Królikowski - 1 raz
15.      Sonia Bohosiewcz - 1 raz
16.      Adam Woronowicz - 1 raz
17.      Joanna Kulig - 1 raz
18.      Dawid Ogrodnik - 1 raz
19.      Jakub Wesołowski 2 raz
20.      Tomasz Szczepanik - 3 raz
21.      Weronika Rosati  - 1 raz
22.      Maja Ostaszewska -1 raz

Muzyka

Od 5 lat nieodłącznym elementem projektu jest płyta, która rokrocznie zyskuje uznanie melomanów i ląduje na 1. miejscach sprzedaży Empiku. Tworzona przez wybitnych kompozytorów, realizatorów i autorów tekstów. Autorem wszystkich tegorocznych kompozycji jest Tomasz Szczepanik, wokalista zespołu Pectus, laureat wielu prestiżowych nagród - od sopockiego Bursztynowego Słowika po opolskie Super Jedynki. Utwory dalekie jednak będą od kompozycji, jakie Tomek tworzy w zespole. Doskonałe teksty Macieja Jadowskiego, naszego Kalendarzowego odkrycia doskonale komponują się z muzyką Tomka. Usłyszymy mocne, głębokie słowa o relacjach międzyludzkich, damsko-męskich i między ojcem a synem w wykonaniu mimo wszystko wokalnych amatorów. Urocze dźwięki, wzruszenia i niespodzianki gwarantowane. Michał Przytuła, od czterech lat związany z muzyczną częścią Kalendarza, ponownie zadba o rejestrację wokali aktorów i o efekt końcowy płyty - mastering.
Na płycie znajdzie się 11 utworów, stworzonych specjalnie dla bohaterów Kalendarza.

Więcej na temat sesje