Mateusz Morawiecki
East News

Całkowity lockdown jeszcze w tym tygodniu?! Rząd rozważa najgorsze

Mateusz Morawiecki
East News

Czy znów grozi nam całkowity lockdown? Według informacji uzyskanych przez Wirtualną Polskę, rząd jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji w sprawie wprowadzenia ponownego lockdownu kraju, jednak premier Mateusz Morawiecki poważnie rozważa taką opcję ze względu na wzrost zakażeń na koronawirusa. Pomimo wielu obostrzeń w dalszym ciągu odnotowujemy kolejne dobowe rekordy zachorowań, a ta liczba niebezpiecznie zbliża się do 20 tysięcy. Co zatem może nas czekać już w najbliższych dniach? Sprawdźcie szczegóły. 

Zobacz także: Do kiedy nauka zdalna? Którzy uczniowie wróca pierwsi do szkół? Minister edukacji zdradza też jak zmienią się egzaminy! 

Czy znów czeka nas całkowity lockdown?! Rząd rozważa najgorsze

Pandemia koronawirusa w Polsce niestety nie zwalnia tempa, a wręcz przeciwnie - nabiera na sile. Od kilku tygodni odnotowujemy gwałtowny wzrost zachorowań, a dobowa liczba potwierdzonych przypadków ostatnio przekroczyła 18 tysięcy. Rząd podejmując się walki w groźnym wirusem wprowadza obostrzenia i zamyka kolejne branże. Już w tej chwili nie pracuje branża fitness i gastronomia stacjonarna. Teraz mówi się również o ponownym zamknięciu branży beauty. 

Eksperci i analitycy epidemiologiczni twierdzą, że powyżej 30 tys. zacznie się zapaść systemu zdrowia w kraju. Musimy zrobić wszystko, aby do tego nie dopuścić - cytuje słowa  jednego z polityków zaznajomionych z tematem, Wirtualna Polska.

Ciągły wzrost liczby przypadków zachorowań spowodował, że podobno premier Mateusz Morawiecki rozważa ponowne wprowadzenie całkowitego lockdownu, Jak informuje Wirtualna Polska, to może stać się jeszcze nawet w tym tygodniu

Sam premier Mateusz Morawiecki jeszcze się waha, obserwując sytuację, ale zgodnie z informacjami Wirtualnej Polski, jeśli decyzja o lockdownie zostanie podjęta, nastąpi to jeszcze w tym tygodniu. Przed dniem Wszystkich Świętych - pisze Wirtualna Polska. 

Informatorzy Wp.pl zdradzili, że wprowadzeniu pełnego lockdownu sprzeciwiają się m.in. Ministerstwo Rozwoju oraz wicepremier Jarosław Gowin, gdyż twierdzą, że całkowite zamknięcie gospodarki poważnie uderzy w podstawy finansowe kraju, a skutki drugiego lockdownu, będziemy odczuwać przez kilka lat. 

Przed weekendem powinna odbyć się konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, na której zostaną przedstawione kolejne decyzje dotyczące ewentualnych obostrzeń. 

.

Mateusz Morawiecki
East News

Pomimo wielu restrykcji w środę 28. października padł kolejny rekord dobowych zakażeń - 18 820 potwierdzonych przypadków. Według informacji Wirtualnej Polski jeśli decyzja o lockdownie jednak zostanie podjęta, to będzie ona ogłoszona jeszcze w tym tygodniu.

Konferencja ministra i Morawieckiego
EastNEws

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51