Koronawirus w Polsce - najmłodszy pacjent ma 7 miesięcy

Nie wierzycie w pandemię? TO pokazuje, jak groźny jest koronawirus! 

Koronawirus w Polsce - najmłodszy pacjent ma 7 miesięcy

Ministerstwo Zdrowia od wtorku (29 września) informuje ile osób, u których nie zdiagnozowano chorób współistniejących, umiera na koronawirusa. W związku z coraz większą liczbą osób zakażonych i ofiar śmiertelnych z powodu COVID-19 przedstawiciele MZ zmienili system informowania o kolejnych zgonach z powodu COVID-19. 

Ile osób umiera przez koronawirusa?

Od początku pandemii koronawirusa Ministertswo Zdrowia codziennie informuje o kolejnych przypadkach zakażeniach i ofiarach śmiertelnych COVID-19. Do tej pory jednak MZ nie informowało, ile ofiar śmiertelnych nie miało chorób współistniejących. Teraz to się zmieniło! Ministerstwo już drugi dzień informuje, ile ofiar zmarło tylko z powodu koronawirusa. 

Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 30 osób- informowało wczoraj (29 września) Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarło 6 osób- czytamy dalej na Twitterze. 

Dziś również w sieci pojawił się szczegółowy raport dotyczący zgonów na koronawirusa.

Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 25 osób. Z powodu COVID-19 zmarło 5 osób- czytamy na Twitterze.

Wirusolog prof. Włodzimierz Gut z Zakładu Wirusologii NIZP-PZH uważa, że takie informacje pokazują, jak bardzo groźny jest koronawirus. 

To jest komunikat dla koronasceptyków, którzy myślą, że skoro są młodzi i zdrowi, mogą lekceważyć zagrożenie, jakie ze sobą niesie COVID-19. Już teraz nie będą mogli powiedzieć, że "ludzie umierają z powodu innych chorób, a tylko im się wpisuje COVID-19". Statystyki są nieubłagane i pokazują, że ostatniej doby zmarło sześć osób, które nie miały żadnych dodatkowych obciążeń- portal.abczdrowie.pl cytuje profesora. 

Przypominamy, że od początku pandemii w Polsce  wykryto 91 514 przypadki koronawirusa, a zmarło aż 2513 osób. 

Zobacz także: Łukasz Szumowski przyłapany na zakupach: "Miałem COVID, ale jestem już zdrowy"

Ministerstwo Zdrowia zaczyna informować o ofiarach śmiertelnych COVID-19 bez chorób współistniejących.

Bosh opracował super szybki test na koronawirusa. Wynik w mniej niż 2,5 godziny
East News

Czy to przekona koronasceptyków, że COVID-19 jest śmiertelnie groźny?

Pandemia koronawirusa
EastNews

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48