Newsy

Wstrząsające słowa Magdaleny Adamowicz o Pawle: "W dniu śmierci zadzwonił do mnie..."

W sieci burza

 

Magdalena Adamowicz udzieliła dla Newsweeka wywiadu o swoim mężu. To już kolejna rozmowa o Pawle Adamowiczu. Tym razem wdowa w rozmowie z Tomaszem Lisem zdecydowała się na długi i szczery wywiad, którego zapowiedź możemy zobaczyć na okładce. Okazuje się, że wywiad i okładka wywołały w sieci prawdziwą burzę. Zobaczcie, o co chodzi.

 

Zobacz: "Młodsza córka, tak jak nigdy, bardzo płakała" Żona Pawła Adamowicza o ostatnim spotkaniu i rozmowie z mężem

 

Wspominamy Pawła Adamowicza. Niedługo minie rok od tragicznej śmierci...

Magdalena Adamowicz o ostatniej rozmowie z mężem

 

Magdalena Adamowicz już w wywiadzie dla TVN 24 zdradziła, jak wyglądały ostatnie, wspólne chwile ich rodziny podczas urlopu w Stanach, gdzie odwiedzili starszą córkę, która tam studiuje. W poruszający sposób opisała pożegnanie z mężem na lotnisku i opowiedziała, jak bardzo młodsza córka nie chciała, aby jej tata wracał do Polski specjalnie na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Teraz wdowa po prezydencie zdecydowała się zdradzić o wiele więcej szczegółów i udzieliła mocnego wywiadu dla Newsweeka. 

Na okładce możemy przeczytać o ostatniej rozmowie Magdaleny Adamowicz z mężem, która miała miejsce w dniu ataku, którego dokonał 27-letni Stefan W. 

 

W dniu śmierci zadzwonił do mnie bardzo wcześnie. Był poranek w Polsce. Mówił: "Miałem fatalną noc, jakieś koszmary. Był roztrzęsiony - możemy przeczytać słowa wdowy po prezydencie Gdańska na okładce Newsweeka. 

 

Czego dotyczą krytyczne komentarze w stosunku do Magdaleny Adamowicz?

 

To tylko zapowiedź niezwykle szczerej i wzruszającej rozmowy. Jednak nie wszystkim spodobał się nie tylko wywiad, ale i okładka z wdową po Pawle Adamowiczu. Na Twitterze pojawiły się krytyczne głosy. Większość z nich dotyczy zaangażowania żony prezydenta Gdańska w politykę. Niektórzy zwracają też uwagę na to, że w czasie żałoby tego typu aktywność jest nie na miejscu. Oto niektóre z nich:

 

Widzę, że wdowa będzie robić karierę polityczno ekonomiczną na trumnie męża jakie to dziś nowoczesne.

I to pozowanie. Szok. Jestem w autentycznym szoku.

Niesympatycznie odczytuję tak częstą obecność Pani Magdaleny w mediach po tym tragicznym zdarzeniu. Mam wrażenie, że za wysoki świecznik Pani Magdalena sobie znalazła i nie wie, jak z niego zejść. Smutne, że żałoby nie można przechodzić w spokoju, ale cóż, taki wybór.

Inni stanęli w jej obronie:

 

Szkoda energii na te wasze komentarze tutaj... zawsze pierwsi żeby oceniać innych. Udzieliła wywiadu. Zbrodnia.

Współczujemy że taki Człowiek odszedł. Pokój jego duszy.

Poruszające...

 

Co o tym myślicie?

 

Zobacz: "Powiedzieli, że jeżeli przeżyje do rana, to będzie cud". Poruszające słowa brata Pawła Adamowicza

 

fot. Newsweek

 

Magda i Paweł Adamowiczowie byli kochającym się małżeństwem. 

Paweł Adamowicz żona Magda
East News

Magdalena Adamowicz wystartuje w wyborach?!
Newsy
Magdalena Adamowicz wystartuje w wyborach?! Wiemy, którą partię chce reprezentować!
Magdalena Adamowicz wystartuje w wyborach?! Wiemy, którą partię chce reprezentować!

Zaskakujące doniesienia w świecie polityki. Dziennikarz Konrad Piasecki w TVN 24 w programie „Kawa na ławę” zdradził, że Magdalena Adamowicz ma wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wdowa po prezydencie Gdańska, Pawle Adamowiczu, ma zająć drugie miejsce na pomorskiej liście Koalicji Europejskiej. Są to nieoficjalne informacje, choć w studiu TVN 24 był obecny szef klubu PO, Sławomir Neumann, który nie zaprzeczył tym informacjom. Adamowicz wystartuje w wyborach? Magdalena Adamowicz, tuż po tragicznej śmierci swojego męża, w jednym z wywiadów podkreślała, że wiele osób namawiało ją do kandydowania w wyborach, żeby kontynuowała dzieło Pawła Adamowicza. Nie była jednak do tego przekonana: Paweł dbał o Gdańsk jako wspólnotę obywateli. To było dla niego ważne, żeby religia, światopogląd czy sympatie polityczne nie dzieliły. Ludzie czuli jego miłość do Gdańska. Wielu mnie namawia, żebym kontynuowała jego dzieło i zaangażowała się w politykę, żebym kandydowała do Parlamentu Europejskiego. Nie wiem, ale dziś nie czuję takiej siły. Polityka jest taka brutalna - mówiła jakiś czas temu w Onet.pl. Janusz Lewandowski, europoseł z PO, nie chce komentować tych doniesień: Na razie tego nie komentujemy, listy nie są do końca poukładane. Będą dopiero wtedy, gdy będzie ostateczna decyzja co do Koalicji Europejskiej - mówi w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Jak myślicie, czy Magdalena Adamowicz rzeczywiście wystartuje w wyborach do PE?   Paweł Adamowicz zmarł w wyniku ataku nożownika na scenie WOŚP. Był prezydentem Gdańska ponad 20 lat. Osierocił dwie córki.    Magdalena Adamowicz z córką podczas pogrzebu Pawła Adamowicz w Gdańsku. Zobacz także:  Wstrząsające wyznanie Magdaleny Adamowicz: „Paweł był w białym worku, otworzyłam go. I przytulałam się"

Ryszard i Piotr Adamowicz
East News
Newsy
Poruszające wyznanie ojca zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza! „Wybaczyliśmy temu zabójcy”
Poruszające wyznanie ojca zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza! „Wybaczyliśmy temu zabójcy”

Ryszard Adamowicz, ojciec zamordowanego w styczniu tego roku prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza , udzielił wywiadu stacji TVN24. Ponieważ jesteśmy wierzącymi, chrześcijanami… Przebaczyliśmy temu zabójcy - mówił w programie  „Czarno na Białym” Ryszard Adamowicz, 91-letni ojciec zamordowanego prezydenta. Wywiad w przeddzień Wszystkich Świętych wyemitował TVN24 w programie „Czarno na białym”. Zobacz także:   Wstrząsające słowa Magdaleny Adamowicz o Pawle: "W dniu śmierci zadzwonił do mnie..." Ojciec Pawła Adamowicza wybacza zabójcy Przebaczyliśmy temu zabójcy. Ja mówię Bóg dał i Bóg wziął - mówi pan Ryszard Niezwykłe wyznanie padło podczas długiej rozmowy z TVN24. Ryszard Adamowicz opowiadał o swoim dzieciństwie w Wilnie, przeprowadzce do Gdańska. Wreszcie synach - Piotrze i Pawle.  Nigdy nie przepuszczliśmy, że ta nienawiść znajdzie wyraz w takim akcie jak 13 stycznia nastąpił. Niech Bóg wszytkim błogosławi. Tym, którzy oczerniali, i tym którzy dobrze życzyli - mówi ojciec Adamowicza. Piotr Adamowicz o bracie W "Czarno na Białym" wystąpił też brat zamordowanego prezydenta, Piotr Adamowicz. Takiej agresji, takiego konfliktu 10 lat temu, 15 lat temu, 20 lat temu nie było - mówi brat zamordowanego prezydenta. Piotr Adamowicz, wybrany ostatnio posłem. Uważa, że gdyby nie wydarzenia 13 stycznia nie byłby dziś w parlamencie. Nie chciał jednak ustawić kampanii wokół tragedii. Nie pytany, nie odwoływał się do niej. Czy on przebaczył? Nie myślę nad tym jeszcze. To musi być świadoma decyzja, nie emocjonalna. Poza tym sprawa nie jest zamknięta. To jeszcze trochę za wcześnie. Chce za to walczyć z hejtem. Bo to jego brat jest symbolem...

Żona i córka Pawła Adamowicza podczas pogrzebu w Bazylice Mariackiej w Gdańsku
East News
Newsy
Magdalena Adamowicz wraz z córkami wyjechała z Polski. Dlaczego?
Gdzie wyjechały?

  Magdalena Adamowicz zabrała córki do USA. Trzy tygodnie po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza , jego żona i córki postanowiły wrócić do Los Angeles, gdzie mieszkały przed tragedią, do której doszło podczas finału WOŚP. Prezydent Gdańska został zaatakowany przez nożownika, zmarł dzień po finale WOŚP. Jego żona wraz z córkami przebywała wtedy w Kalifornii, gdzie uczy się ich starsza córka Antonina. Gdy tylko dowiedziały się o tragedii, wróciły do Europy. Z Londynu przyleciały do Gdańska rządowym samolotem, ale nie udało im się pożegnać z Pawłem Adamowiczem. Teraz Magdalena Adamowicz znów poleciała do USA.  – To dla nas bardzo ciężkie chwile. Postanowiłam wyjechać z córkami do Stanów Zjednoczonych, tam znajdziemy spokój – powiedziała Faktowi Magdalena Adamowicz.  Zobacz także:  Wstrząsające słowa Magdaleny Adamowicz o Pawle: "W dniu śmierci zadzwonił do mnie..."   Magdalena Adamowicz zabrała córki do USA Do Stanów Zjednoczonych Magdalena Adamowicz wraz z córkami poleciały jesienią ubiegłego roku i planowały zostać tam do maja. W grudniu odwiedził je tam Paweł Adamowicz, który prawie miesiąc spędził z rodziną w słonecznej Kalifornii. Prezydent Gdańska wrócił do Polski na początku stycznia, ponieważ chciał uczestniczyć w finale WOŚP. Ostatni raz z rodziną widział się na lotnisku w Los Angeles.  - Kiedy wracał do Polski, spóźnił się jego samolot. Młodsza córka, tak jak nigdy, bardzo płakała, „Tatusiu, tatulku, nie odjeżdżaj”, ale on miał w lutym znów przyjechać na kilka dni. To było wyjątkowe pożegnanie i czuję, że jesteśmy z nim pożegnane  – opowiadała Magdalena Adamowicz.  Teraz po pogrzebie męża, Magdalena Adamowicz zabrała córki do USA. Planują wrócić do Gdańska na początku kwietnia i spędzić Wielkanoc z rodziną. To właśnie w kwietniu kończy...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik