Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska Msza w intencji Pawła Adamowicza w Bazylice Mariackiej Piotr Adamowicz
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska
East News
1/4
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska
East News

 

Brat Pawła Adamowicza w poruszającym wywiadzie opowiedział o ostatnich chwilach i dramatycznej walce o życie prezydenta Gdańska. Śmierć Pawła Adamowicza, który został zaatakowany podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wstrząsnęła całą Polską. Prezydent Gdańska mimo 5-godzinnej operacji zmarł 14 stycznia. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci Pawła Adamowicza był wstrząs krwotoczny "współistniejący z niewydolnością wielonarządową będącą następstwem krwotoku wewnętrznego z uszkodzonych narządów wewnętrznych". 

Teraz, kilka dni od tych dramatycznych wydarzeń, Piotr Adamowicz w programie "Czarno na białym" w TVN24 opowiedział o ostatnich chwilach prezydenta Gdańska, oraz o walce o jego życie...

Zobaczcie, co powiedział brat prezydenta Gdańska. 

 

Zobacz także: Bliski przyjaciel wspomina Pawła Adamowicza. Jaki był prezydent Gdańska prywatnie?

2/4
Msza w intencji Pawła Adamowicza w Bazylice Mariackiej
East News

Piotr Adamowicz w programie "Czarno na białym" przyznał, że kiedy cała Polska wierzyła, że prezydenta Gdańska uda się uratować, jego bliscy wiedzieli już, że stan prezydenta Gdańska jest krytyczny. W nocy z 13 na 14 stycznia, Piotr Adamowicz usłyszał wstrząsające słowa od lekarzy.

Wtedy powiedzieli, że jeżeli przeżyje do rana, to będzie cud. Ale o ten cud należy się modlić - wspominał w rozmowie z Piotrem Jaconiem w "Czarno na białym".

Zobaczcie, co jeszcze powiedział brat prezydenta Gdańska.

 

Zobacz także: Jurek Owsiak osobiście pożegnał prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza...

3/4
Piotr Adamowicz

Brat Pawła Adamowicza przyznał, że w poniedziałek rano (14 stycznia), około godziny 8. zapytał lekarzy o rokowania w sprawie prezydenta Gdańska. Specjaliści powiedzieli wówczas wprost, że "są one zdecydowanie negatywne". 

W międzyczasie pan profesor przyszedł do mnie, na korytarzu wyjaśnił, że poprosił o dodatkową konsultację neurologów i neurochirurgów. Powiedział, że w ich ocenie mózg raczej nie funkcjonuje - w programie "Czarno na białym" wspominał brat Pawła Adamowicza. 

 

Zobacz także: Te trzy kobiety odegrały najważniejszą rolę w życiu Pawła Adamowicza...

4/4
East News

Po rozmowie z lekarzami, Piotr Adamowicz zadzwonił do rodziców i siostry Magdaleny Adamowicz, która do szpitala przywiozła teściów prezydenta Gdańska. Niestety, jak już wiemy, żona Pawła Adamowicza nie zdążyła się z nim pożegnać... Magdalena Adamowicz próbowała dotrzeć do Polski z USA, gdzie przebywała razem z córkami. Paweł Adamowicz zmarł, przed powrotem żony.

 

Zobacz także: „Ciebie, Tatusiu, kocham bardzo”. Słowa córki Pawła Adamowicza wzruszają do łez

Więcej na temat Paweł Adamowicz