Golec Orkiestra - 2 mln od państwa? Jest komentarz
Newsy

Bracia Golec mieli dostać prawie 2 mln dotacji od państwa? Jest komentarz muzyków! "Cieszymy się, że rząd..."

400 mln złotych dotacji dla artystów. Ile dostaną bracia Golec? Golec Orkiestra z ogromną dotacją od państwa!

Ważą się losy dotacji dla twórców polskiej kultury, którzy w związku z pandemią koronawirusa musieli ograniczyć, często do zera, swoją działalność artystyczną. W ramach Funduszu Wsparcia Kultury rząd chciał wypłacić aż 400 mln złotych teatrom, kinom, filharmoniom i innym podmiotom artystycznym (także gwiazdom polskiej sceny, ich firmom, menadżerom).

Wśród beneficjentów znaleźli się bracia Golec - firma należąca do jednego z nich wg listy miałaby otrzymać prawie 1,9 mln złotych. A ponieważ planowane wypłaty wzbudziły ogromne kontrowersje, muzycy postanowili odnieść się do decyzji Ministerstwa Kultury.

"Love Never Lies": Maja Bohosiewicz zdradza, jak działa eye detect. WYWIAD

Golec Orkiestra z prawie 2 mln dotacji do państwa?!

Program Funduszu Wsparcia Kultury i lista beneficjentów wywołuje od kilku dni ogromne emocje wśród społeczeństwa. Na jej liście znaleźli się bowiem najpopularniejsi polscy artyści, a co za tym idzie - majętni. Wśród nich m.in. Beata Kozidrak, Sarsa, Bayer Full, Kamil Bednarek, Grzegorz Hyży, Igor Herbut czy Papa Dance.

Jedną z najwyższych dotacji miała przyznana grupa Golec Orkiestra, a dokładnie Golec Fabryka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa -   1 894 670 zł. Na folkowych muzyków spadła ogromna fala hejtu - wystarczy zobaczyć komentarze pod jednym z ostatnich postów grupy na Instagramie:

Moja mama (jak tysiące innych) nie ma 700 zł na zapłatę czynszu i zaraz straci pracę, podczas gdy my sponsorujemy z własnej kieszeni takich ludzi jak Wy (lista jest szersza), wstyd.

W imieniu studentów kierunków medycznych, którzy stracili pracę a błaga się nas o pomoc w szpitalach nawet nie za miskę ryżu, bez środków do życia, żerujących na obciętej pensji rodziców przez covid-19, mam nadzieję, że dostaliście te pieniążki na to żeby zabawiać chorych swoją muzyką na roztańczonym Szpitalu Narodowym.

Wstyd, rzygać się chce, gratuluję dofinansowania...

Dajcie znać na co przeznaczycie te kupę forsy. Jakieś inwestycje? Górskie nieruchomości? Przedsiębiorcy w Polsce szorują d*** po dnie a wam jeszcze udało się nachapać. Macie swoje San Francisco. - czytamy wśród setek komentarzy.

 

Bracia Golec postanowili zabrać głos we wczorajszym wydaniu "Wiadomości" w TVP 1. Jak komentują decyzję ministerstwa?

Cieszymy się, że rząd dostrzegł naszą branżę, która została zamknięta jako pierwsza i najprawdopodobniej otworzy się jako ostatnia - mówił Łukasz Golec.

Jego brat, Paweł, tłumaczył, że firma zatrudnia ponad 30 osób, które trzeba opłacić:

Zespół, który liczy pond 30 osób, łącznie z technikami, ludźmi, którzy rozkładają sprzęt, którzy są na zapleczu, niewidzialni - powiedział Paweł Golec.

Czy dotacja w wysokości 2 mln dla Golców jest już bardziej zrozumiała? Wciąż wątpimy.

Golec Orkiestra - 2 mln od państwa? Jest komentarz

Golec Orkiestra to jedna z najpopularniejszych grup na polskiej scenie, od lat występująca regularnie na wszelkich imprezach, festiwalach czy Sylwestrach. 

Golec Orkiestra - 2 mln od państwa? Jest komentarz

Zobacz także
Dotacje dla artystów

Ogromne dotacje dla artystów wstrzymane, ale gwiazdy i tak się tłumaczą! "Pieniądze przeznaczę na projekty artystyczne"

Córka Michała Wiśniewskiego rapuje

Michał Wiśniewski nie dostał dofinansowania jak inne gwiazdy: "Nawet nas nie poinformowano!"

 

Fundusz Wsparcia Kultury
East News
Newsy
A jednak! Ruszyły wypłaty odszkodowań dla artystów. "81 podmiotów otrzymało taką samą kwotę – 664 500 zł"
A jednak! Ruszyły wypłaty odszkodowań dla artystów. "81 podmiotów otrzymało taką samą kwotę – 664 500 zł"

Wszystko wskazuje na to, że pierwsi beneficjenci otrzymali już dofinansowania z Funduszu Wsparcia Kultury. Według medialnych doniesień nie są one jednak aż tak duże, jak pierwotnie zakładano. Przypomnijmy, że początkowo przyznano odszkodowania na łączną kwotę aż 400 mln złotych. A jak wygląda to teraz? Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Bracia Golec - 1,8 mln, Bayer Full - 550 tys.! Tyle gwiazdy miały dostać od rządu: "To festiwal chciwości!" Pierwsi beneficjenci otrzymali wsparcie finansowe z FWK  W połowie listopada media obiegła informacja, która wywołała mnóstwo kontrowersji. Mowa o gigantycznych odszkodowaniach dla gwiazd, przyznanych ze względu na pandemię  koronawirusa . Wtedy też pojawił się komunikat, że Fundusz Wsparcia Kultury przeznacza 400 milionów złotych na wsparcie podmiotów z branży kulturalnej. Wśród beneficjentów znaleźli się wówczas między innymi Sławomir Świerzyński z zespołu Bayer Full oraz jego żona (w sumie 550 tys. złotych), spółka Golec Fabryka zarządzana przez Pawła Golca (1,89 mln złotych), Beata Kozidrak i jej firma Beata Art Beata Pietras (750 tys), firma Bajm Andrzej Pietras (613 tys.), czy Kamil Bednarek (500 tys. złotych). Po ogromnej krytyce podjęto decyzję o zmniejszeniu dopłat dla artystów. Jak poinformował portal Pudelek.pl, dotacje zostały obniżone o ok. 10 proc., a pierwsi beneficjenci kilka dni temu otrzymali dopłaty. Z kolei na stronie gov.pl możemy przeczytać nowy komunikat w tej sprawie. Tym razem jednak nie zdecydowano się ujawnić beneficjentów i dokładnych kwot, jakie zostały im przyznane.  „Znani i bogaci”, to głównie gwiazdy dużego formatu, czyli tak naprawdę przedsiębiorstwa, mające na utrzymaniu wiele...

Bracia Golec
East News
Newsy
2 miliony dla Golec uOrkiestra. Muzycy dostają groźby przez dotację?! "Apelujemy o niezastraszanie naszych dzieci i żon"
2 miliony dla Golec uOrkiestra. Muzycy dostają groźby przez dotację?! "Apelujemy o niezastraszanie naszych dzieci i żon"

W miniony weekend tematem numer jeden w polskich mediach były milionowe dotacje dla artystów związane z pandemią koronawirusa . W dalszym ciągu nie milkną echa tej sprawy, a kolejni artyści wydają oświadczenia w tym temacie. Teraz głos zabrali bracia Golec - ich firmie została przyznana jedna z największych sum, prawie 2 mln złotych! Łukasz i Paweł Golec zamieścili obszerne oświadczenie na swoim Facebooku. Zaapelowali również, aby zaprzestać zastraszania ich najbliższych! Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Ponad pół miliona dla Bayer Full. Lider wyśmiał słowa Kazika! "Kto pamięta taki zespół jak Kult?"  Bracia Golec zabrali głos w sprawie dotacji dla artystów. "Zwracamy się z gorącą prośbą o uszanowanie naszej rodziny i nie zastraszanie naszych dzieci" Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego kilka dni temu ogłosiło, że w ramach Funduszu Wsparcia Kultury pomoc finansową, o łącznej wartości 400 mln złotych, otrzymają wszelkie instytucje artystyczne (teatry, opery, filharmonie) oraz poszczególni artyści, między innymi Lider zespołu Bayer Full i jego małżonka (dotacja dla Bayer Full Impresariat) Radek Liszewski z zespołu Weekend, Beata Kozidrak czy firma braci Golec.  Ta wiadomość wzbudziła wiele kontrowersji przede wszystkim ze względu na ogromne kwoty, które zostały przyznane. Z tego też względu minister kultury, Piotr Gliński, ogłosił tymczasowe wstrzymanie wypłat: Szanowni Państwo, zamiast projektu ustawy antycelebryckiej zdecydowaliśmy wstrzymać wypłaty FWK do czasu pilnego wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Instytucje i przedsiębiorcy kultury czekają na to wsparcie. Wkrótce stosowny komunikat" - napisał na Twitterze Piotr Gliński.  Firmie braci Golec przyznano prawie 2 miliony złotych...

Bracia Golec
East News
Newsy
Bracia Golec dostaną mniejsze dotacje od państwa! Jest konkretna kwota
Bracia Golce dostali mniejszą kwotę dotacji z Ministerstwa Kultury!

Od kilku tygodni gorącym tematem są gigantyczne odszkodowania dla artystów. Początkowo łączna kwota dofinansowań dla poszczególnych placówek kulturalnych oraz gwiazd estrady, które złożyły wniosek o wsparcie finansowe, opiewała na kwotę 400 mln złotych! Po medialnej burzy i krytyce ze strony społeczeństwa, podjęto jednak decyzję o obniżeniu kwot odszkodowań. Wygląda na to, że bracia Golec są tą decyzją rozczarowani, bo stracą przez to kilkaset tysięcy złotych! Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  A jednak! Ruszyły wypłaty odszkodowań dla artystów. "81 podmiotów otrzymało taką samą kwotę – 664 500 zł" Kwoty dofinansowań dla artystów zostały obniżone. Bracia Golec są tą decyzją rozczarowani?  Gigantyczne odszkodowania dla gwiazd, przyznanych ze względu na pandemię koronawirusa , wywołały wiele kontrowersji. W połowie listopada poznaliśmy listę beneficjentów, którzy mieli otrzymać ogromne wsparcie finansowe. Wśród nich znaleźli się Bracia Golec, którzy zawnioskowali o dofinansowanie dla ich spółki Golec Fabryka. Wtedy też firmie muzyków została przyznana kwota aż 1,89 mln złotych!  Dotacja przyznana firmie braci Golec wywołała falę krytyki, na którą muzycy odpowiedzieli w swoim oświadczeniu.  Golec Fabryka to nie tylko Paweł i Łukasz, ale przede wszystkim firma zajmująca się działalnością wydawniczą, fonograficzną i organizująca koncerty oraz wydarzenia artystyczne. [...]  We wniosku, który napisaliśmy ujętych było 8 projektów, dzięki którym ponad 150 osób miałoby możliwość zatrudnienia. Niestety w związku z licznymi ograniczeniami wprowadzonymi z powodu pandemii oznaczającymi praktycznie całkowite zamrożenie branży artystycznej od marca br., ci Ludzie zostali...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik