Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Borys Szyc w serialu Wataha
Newsy

Mocny wpis Borysa Szyca po emisji filmu Latkowskiego "Nic się nie stało". "Do zobaczenia w sądzie"!

Borys Szyc po emisji filmu "Nic się nie stało" Latkowskiego spotkał się z ogromną falą hejtu i gróźb!

Borys Szyc wydał oświadczenie po środowej emisji filmu Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało" i zapowiedział pozew sądowy. Dołączył tym samym do grona gwiazd, m.in. Natalii Siwiec, Radosława Majdana i Kuby Wojewódzkiego, które zapowiedziały kroki prawne przeciwko autorom filmu. Aktor, w bardzo obszernym wpisie, który umieścił na Instagramie opisał swoją wersję wydarzeń, o których mowa w filmie. Przyznał, że faktycznie bywał w "Zatoce Sztuki", ale po wybuchu afery sam domagał się wyjaśnienia tej sprawy:

Jadłem tam posiłki i piłem w czasach kiedy jeszcze korzystałem z alkoholu, czyli robiłem to co wszyscy inni. Po informacji o zarzutach wobec właściciela i innych osób stanąłem razem z prezydentem Jackiem Karnowskim w jednym rzędzie, domagając się wyjaśnienia sprawy i sprawiedliwości dla ofiar, bo to one są tu najważniejsze. - czytamy w oświadczeniu Borysa Szyca.

Gwiazdor podkreśla, że sam jest ojcem dorastającej córki i ojczymem dwóch dziewczynek, dlatego sam uważa, że "pedofilia to najohydniejsza zbrodnia:

Pedofilia to dla mnie najohydniejsza zbrodnia, która powinna być karana najsurowiej jak się da. Film „Symetria” był nie tylko filmową fabułą w której grałem. To było również nasze prywatne zdanie o tym, co z takimi osobami powinno dziać się w więzieniu. Mocne ale prawdziwe.

Jak brzmią prawdziwe imiona i nazwiska polskich gwiazd? W wielu przypadkach możecie się zdziwić!

Borys Szyc o wiadomościach od Sylwestra Latkowskiego

Aktor przyznał, że Sylwester Latkowski zgłosił się do niego i próbował zdobyć wiadomości na temat tego, co działo się w "Zatoce Sztuki""

Pan Latkowski zaczął mnie atakować swoimi wiadomościami już w lipcu 2019 roku. Koniecznie chciał bym mu powiedział coś sensacyjnego, bo przecież jak tam chlałem, to na pewno „coś” wiem. (…) Raz groził, raz prosił. W filmie nie ma mojego „TAK DLA ZATOKI”. Mimo to postanowił odegrać się na mnie i spróbować zniszczyć moje dobre imię. Podobnie jak od dłuższego czasu robi to telewizja państwowa - pisze Szyc.

Borys Szyc podkreśla, że nie ma żadnych dowodów na jego udział w całej aferze i od początku jasno określił swoje stanowisko w tej sprawie ostro oceniając ten proceder, który miał tam miejsce:

W filmie pojawia się tylko to zdjęcie. Na pewno za mało, żeby w satysfakcjonujący sposób pogrążyć Szyca. Pan Latkowski zwraca się więc do mnie personalnie w debacie po filmie, bym powiedział jakąś rzekomą prawdę (...)

(...) pogardzam tym, co działo się w tym miejscu, kiedyś reklamowanym jako miejsce spotkań ze sztuką - dodaje aktor.

Gwiazdor, odnosząc się do tematu prawdy i dowodów, wspomina o kryminalnej przeszłości Latkowskiego:

Powszechnie wiadomo, że został Pan skazany na 2 lata i 3 miesiące więzienia za wymuszenie rozbójnicze, Był Pan też poszukiwany listem gończym w związku ze sprawą podwójnego zabójstwa. I to są fakty - pisze Szyc.

Gwiazdor podkreśla, że Sylwester Latkowski wykorzystał jedynie jego zdjęcie w filmie i wystosował apel przez który spłynęła na niego fala hejtu i gróźb. 

Przez Pana ja i moja rodzina mierzymy się obecnie z falą hejtu i gróźb, które nas poraziły. Ludzie wypisują ohydne rzeczy, nie mając żadnego dowodu oprócz słów Pana i podłych insynuacji. (…) Ja tkwiłem w alkoholowym bagnie ale wydostałem się z niego i nie mam zamiary tam wracać. Pan tkwi w kryminalnym i politycznym bagnie. Które gorsze? Sam nie wiem. (…) Do zobaczenia w sądzie.

Poniżej przeczytacie całe oświadczenie Borysa Szyca! 

Zobacz także: Mocne słowa Sylwestra Latkowskiego do celebrytów po premierze "Nic się nie stało". Apeluje do Szyca, Bieniuka i Wojewódzkiego

Aktor udostępnił też korespondencję z Sylwestrem Latkowskim.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tak pracuje dokumentalista Sylwester. Wiele miesięcy napastowania, noc i dzień.

Post udostępniony przez Borys Szyc Official (@borys.szyc)

 

Justyna Nagłowska i Borys Szyc niedawno zostali rodzicami. Jak pisze Szyc, ich spokój rodzinny został zburzony falą hejtu po emisji filmu "Nic się nie stało" Latkowskiego.

Borys Szyc i Justyna Nagłowska
Instagram/Justyna Nagłowska

 

Sylwester Latkowski
East News
Newsy
Latkowski odpowiada na zapowiedzi pozwów od Wojewódzkiego i Szyca: "Nie ma bardziej zakłamanego środowiska"
Latkowski odpowiada na zapowiedzi pozwów od Wojewódzkiego i Szyca: "Nie ma bardziej zakłamanego środowiska"

Nie milkną echa środowej emisji filmu "Nic się nie stało" Sylwestra Latkowskiego, traktującego o pedofilii w sopockim klubie "Zatoka sztuki". Twórca tego dokumentu był w piątkowy poranek gościem Beaty Lubeckiej w Radiu Zet. Na początku dziennikarka przypomniała zapowiedzi, że film miał dotyczyć pedofilii wśród elit.  - Nie pokazał pan żadnego dowodu, operuje pan insynuacjami - stwierdziła Lubecka. - To jest pani zdanie. Nie jestem zaskoczony reakcją, tym trywializowaniem - odpowiadał Latkowski. W samym filmie pod adresem celebrytów nie padły konkretne zarzuty, jednak po nim, podczas rozmowy w TVP1 Latkowski apelował do znanych osób, by powiedzieli co wiedzą o sprawie "Zatoki sztuki". Chciałbym zacząć od apelu do Borysa Szyca. Borys może czas wytłumaczyć się, tak jak mi się tłumaczyłeś, że byłes pijany wtedy, ze ćpałeś, że mało pamiętasz. Chcę, zebyś powiedział opinii publicznej czego byłeś świadkiem, co robiłeś, czego nie robiłeś. (...) czas może wreszcie doprowadzić do sytuacji takiej, żebyś po prostu powiedział prawdę. Mam taką samą prośbę do Majdana, do Wojewódzkiego, do tych dziewczyn, które tam mignęły. Opowiedzcie o tym, opowiedzcie o tym co się działo - mówił Latkowski w TVP. Niemal natychmiast w mediach społecznościowych pojawiły się zdecydowane odpowiedzi wymienionych gwiazd: - Radosław Majdan odpowiada na film Latkowskiego o pedofilii. Mocne oświadczenie męża Małgorzaty Rozenek! -  Zdecydowana reakcja gwiazd na film "Nic się nie stało" Latkowskiego! Jest oświadczenie Natalii Siwiec -  Blanka Lipińska odpowiada ostro Latkowskiemu: "Nigdy nie miałam nic do ukrycia" -  Jarosław Bieniuk szczerze po filmie Latkowskiego! "Stałem się ofiarą niektórych osób"...

Borys Szyc w serialu Wataha
Newsy
Borys Szyc składa dwa pozwy do sądu! Co się stało?
Borys Szyc składa dwa pozwy do sądu! Co się stało?

W końcu wszystko zaczęło się układać w życiu Borysa Szyca . Dwa miesiące temu na świecie pojawił się Henio. Aktor wreszcie mógł się czuć naprawdę szczęśliwy. Ale właśnie wtedy TVP wyemitowała film „Nic się nie stało”. Reżyser Sylwester Latkowski pokazał w nim zdjęcia gwiazd (m.in. Borysa Szyca, Kuby Wojewódzkiego i Blanki Lipińskiej), które odwiedzały trójmiejskie kluby Zatoka Sztuki i Dream Club – miało tam dochodzić do przestępstw na nieletnich dziewczynach. Choć autor filmu nie zaprezentował dowodów, w debacie po emisji filmu sugerował, że celebryci mogli wiedzieć, co rzekomo działo się w klubach. Szyc o swoje dobre imię postanowił walczyć w sądzie, sprawę oddał w ręce krakowskiego adwokata, mecenasa Szymona Firka. Składamy dwa pozwy, oba dotyczą szeroko pojętego naruszenia dóbr osobistych Borysa Szyca. Pierwszy z nich składamy przeciwko autorowi filmu Sylwestrowi Latkowskiemu, a drugi przeciwko Telewizji Polskiej – mówi menedżerka aktora Marta Barańska. Sam Borys w oświadczeniu napisał m.in.: „Jestem ojcem nastoletniej Sonii, ojczymem dwóch dorastających dziewczynek, niedawno urodził mi się synek . Gdyby ktoś próbował ich skrzywdzić, nie wahałbym się bronić ich każdym sposobem. Każdym”. Ujawnił też, że jego rodzinę zalała fala hejtu i gróźb. „Ludzie wypisują ohydne rzeczy, nie mając żadnego dowodu oprócz Pana słów” , zwrócił się do Latkowskiego. I dodał, że w Zatoce Sztuki, owszem, bywał przed laty, ale, jak zauważył, przecież to o niczym nie świadczy. „Jadłem tam posiłki, piłem w czasach, kiedy jeszcze korzystałem z alkoholu, czyli robiłem to, co wszyscy inni”, napisał na Facebooku. Więcej w nowym "Fleszu".  

Sylwester Latkowski atakuje celebrytów po premierze "Nic się nie stało"
Newsy
Mocne słowa Sylwestra Latkowskiego do celebrytów po premierze "Nic się nie stało". Apeluje do Szyca, Bieniuka i Wojewódzkiego
Mocne słowa Sylwestra Latkowskiego do celebrytów po premierze "Nic się nie stało". Apeluje do Szyca, Bieniuka i Wojewódzkiego

TVP wyemitowało film Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało", który miał opowiadać o pedofilii w środowisku skupionym wokół tzw. Zatoki Sztuki . Przemoc seksualna, prostytucja i pedofilia w lokalu, który miał być wizytówką Sopotu i który odwiedzali celebryci - brzmi opis filmu. Sylwester Latkowski po premierze dokumentu zwrócił się w mocnych słowach do celebrytów na wizji. Zwrócił się do Jarosława Bieniuka, Borysa Szyca, Radosława Majdana czy Kuby Wojewódzkiego. Jest już pierwsza odpowiedź - zapowiedź pozwu od Kuby Wojewódzkiego. Zobacz także:  Natalia Siwiec w zwiastunie filmu o pedofilii wśród celebrytów "Nic się nie stało"! Mąż gwiazdy komentuje! Sylwester Latkowski do celebrytów po premierze "Nic się nie stało" Dziś miała miejsce telewizyjna premiera filmu "Nic się nie stało", który opowiadał o przemocy seksualnej i pedofilii w sopockim lokalu. Poruszono m.in. głośną historię 14-letniej Anaid, która popełniła samobójstwo rzucając się pod pociąg. Wcześniej miała zostać zgwałcona prawdopodobnie w tym lokalu.  W zwiastunie podkreślono, że w Zatoce Sztuki bywały takie takie osoby jak Nergal, Kuba Wojewódzki, Andrzej Chyra czy Natalia Siwiec. Natomiast w filmie pojawiły się zdjęcia także innych gwiazd, które uczestniczyły w imprezach w Zatoce Sztuki lub broniły tego miejsca, kiedy groziło mu zamknięcie. Pokazano zdjecia takich gwiazd jak m. in.: Renata Kaczoruk, Kuba Wojewódzki, Blanka Lipińska, John Porter, Tomasz Iwan czy Liroy.  Zaraz po premierze, podczas transmisji na żywo, Sylwester Latkowski na wizji zaapelował do celebrytów. Żadne zarzuty w filmie "Nic się nie stało" nie padły, chociaż po premierze autor materiału na wizji...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner