Wizyta u fryzjera
East News
Newsy

Kiedy otworzą się fryzjerzy i kosmetyczki? Jest wstępna data! Wiemy, co zmieni się w salonach

Jakie zasady będą obowiązywały podczas wizyty u fryzjera czy kosmetyczki?

Salony fryzjerskie i kosmetyczne już wkrótce mają zostać ponownie otwarte! Nieoficjalna informacja, jaką jakiś czas temu podało radio RMF FM wydaje się coraz bardziej prawdopodobna i już 18 maja będzie można wybrać się do fryzjera. Minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz potwierdziła, że już trwają pracę nad zasadami, na jakich będziemy korzystać z salonów:

Chciałabym, aby usługi beauty mogły być świadczone możliwie szybko, ale przy zachowaniu wszelkich standardów higieny i bezpieczeństwa pracy – powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Jeśli rząd pozwoli na odmrożenie branży beauty, już w połowie maja wizyta u fryzjera znów stanie się możliwa. A na jakich zasadach będzie można wybrać się do fryzjera? Wizyta nie będzie wyglądała tak, jak przed epidemią.

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Jak w czasie epidemii koronawirusa będzie wyglądała wizyta u fryzjera?

Już wkrótce rząd może zdecydować się na wprowadzenie III etapu odmrożenia gospodarki. Po konsultacjach z Izbą Kosmetologów i Polskim Związkiem Przemysłu Kosmetycznego będą wprowadzone wytyczne, obowiązujące we wszystkich salonach kosmetycznych i fryzjerskich. Oto prawdopodobne wytyczne, które są stosowane w większości krajów, gdzie działają salony fryzjerskie:

  • Wizyty mają być umawiane wyłącznie przez internet lub telefonicznie.
  • Stanowiska pracy muszą znajdować się w bezpiecznej odległości 1,5 m lub zostać  oddzielone.
  • Fryzjerzy mają używać jednorazowych ręczników, a produkty wielorazowe mają być dezynfekowane po każdym kliencie.
  • Obowiązkowe będzie noszenie przez fryzjerów rękawiczek, maseczek lub przyłbic.
  • Do salonów będą przyjmowane jedynie osoby zdrowe na podstawie pomiaru temperatury lub krótkiej ankiety.
  • W salonie klienci nie będą mogli czekać na wizytę, ale będą umawiani w odstępach czasowych. Poczekalnie nie będą funkcjonowały.
  • Klienci prawdopodobnie będą nosili maseczki i rękawiczki oraz dezynfekowali ręce po wejściu do salonu.
  • W salonach nie będzie proponowana kawa czy herbata. Woda jedynie w jednorazowych kubeczkach.
  • Ma zostać też wprowadzony zakaz używania telefonów komórkowych.

Sądzicie, że na tych zasadach wizyta w salonie fryzjerskim będzie bezpieczna?

 

Wizyta u kosmetyczki
East News

Już niedługo znów będzie można korzystać z usług fryzjera i cieszyć się wymarzoną fryzurą.

Najmodniejsze fryzury 2020: biżuteria dla włosów /Edyta Herbuś
East News

 

 

 

Fryzjer, zakład fryzjerski
East News
Newsy
Otwarcie zakładów fryzjerskich już za tydzień? Jest nowe stanowisko minister Emilewicz! A co z restauracjami?
Otwarcie zakładów fryzjerskich już za tydzień? Jest nowe stanowisko minister Emilewicz! A co z restauracjami?

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz mówiła dziś w RMF FM o kolejnych możliwych scenariuszach odmrażania polskiej gospodarki sparaliżowanej w dużej części epidemią koronawirusa . Dla wszystkich spragnionych wizytu u fryzjera ma dobre wiadomości. Podobnie ucieszą się właściciele i klienci barów, kawiarni i restauracji. Zobaczcie, co powiedziała minister. Zobacz także: Mocna deklaracja Edyty Górniak w sprawie koronawirusa: "Dopóki żyję, nie dam się zaszczepić"!  Jakie obostrzenia znikną 18 maja? Minister, a od niedawna również wicepremier Jadwiga Emilewicz była gościem radia RMF FM. Pytano ją m.in. o znoszenie kolejnych obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Minister potwierdziła, że już za tydzień - do 18 maja - mogą zostać otwarte częściowo bary, kawiarnie i restauracje. Dlaczego częściowo? Bo otwarcie ma dotyczyć tylko tzw. ogródków, a i to z ograniczeniami. Jak poinformowała minister w RMF FM, lokale gastronomiczne będą musiały spełnić trzy warunki: - Bary, restauracje i kawiarnie muszą zapewnić obsługę kelnerską. Samoobsługowa nie będzie możliwa - poza jedzeniem na wynos. - Stoliki będą musiały być oddalone od siebie o 2 metry. - Początkowo dopuszczalne będzie przyjmowanie gości jedynie w ogródku. Minister Emilewicz o otwarciu zakładów fryzjerskich i kosmetycznych Ale to nie wszystko. Jak dodała w rozmowie minister, od 18 maja mogą otwarte zostać również zakłady fryzjerskie i kosmetyczne! Oczywiście, jeśli nie nastąpi nagły wzrost zakażonych koronawirusem. To dobra wiadomość, szczególnie że jeszcze niedawno termin stał pod dużym znakiem zapytania . O tym, że kolejne obostrzenia mają być zdejmowane 18 maja media spekulowały od kilku dni. Wśród branż, które zostaną „odmrożone”...

Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie? Oto data!
EastNews
Newsy
U fryzjera i w restauracji trzeba nosić maseczkę? Nowe zasady, które musisz poznać! 
W restauracji obowiązuje nakaz noszenia maseczki? Kiedy można ją zdjąć? Czy trzeba nosić maseczkę u fryzjera?

Już od 18 maja w całej Polsce działalność wznawiają restauracje, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Jednak, aby skorzystać z wizyty w tych miejscach musimy przestrzegać pewnych norm sanitarnych. Na jakich zasadach możemy korzystać z restauracji? Czy przy stoliku trzeba mieć założoną maseczkę? Poznajcie nowe zasady przebywania u fryzjera , kosmetyczki czy w restauracji! Jak wygląda wizyta u fryzjera po 18 maja 2020? Podczas wizyty u fryzjera czy kosmetyczki zarówno personel, jak i klienta obowiązuje tzw. reżim sanitarny. Obsługa salonów obowiązkowo musi nosić maseczki lub przyłbice oraz rękawiczki, z kolei klienci są zobowiązani do założenia maseczki. Przy zabiegach na twarz wykonywanych u kosmetyczki czy podczas strzyżenia brody klient może zdjąć maseczkę.  Maseczki przeszkadzają Ci podczas wizyty w restauracji? Wykorzystaj dostępne w Pizza Portal kody i zamów ulubioną pizzę do domu. Wizyta w salonie musi być wcześniej umówiona telefonicznie lub przez Internet, a poczekalnie nie funkcjonują do odwołania. Po wejściu do salonu klient musi zdezynfekować ręce i może być mu zmierzona temperatura. Do salonów przyjmowane są jedynie osoby zdrowe. Nie będą też podawane napoje gorące dla klientów, a jedynie woda w kubkach jednorazowych. Zaleca się również brak rozmów w trakcie wykonywanej usługi (a wyłącznie przekazanie najistotniejszych informacji dotyczących strzyżenia) oraz oczywiście płatność kartą.  W restauracji obowiązuje nakaz noszenia maseczki?  W restauracjach po 18 maja obowiązują limity osób, przebywających w tym samym czasie w lokalu. Na jedną osobę przypada co najmniej 4 metry kwadratowe. Stoliki muszą być oddalone od siebie o 2 metry lub przegrodzone osłoną ochronną np. z plexi. Przed wejściem do lokalu trzeba zdezynfekować ręce. A co z maseczkami w restauracji?...

Jadwiga Emilewicz zapowiada otwarcie gospodarki do końca czerwca
East News
Newsy
Kiedy odmrożenie gospodarki? Minister rozwoju podała wstępny termin! "Pojawią się kolejne poluzowania"
Kiedy odmrożenie gospodarki? Kiedy kolejne znoszenie obostrzeń?

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zabrała głos w sprawie dalszych kroków dotyczących odmrażania gospodarki. Zapowiedziała, że wkrótce nastąpią kolejne poluzowania obostrzeń, zdradzając realny termin przywrócenia gospodarki do normalnego funkcjonowania. Kiedy możemy się tego spodziewać? I czy możemy liczyć na wprowadzenie stanu sprzed pandemii koronawirusa ?  Zobacz także:  Linie lotnicze wznawiają loty, ale na zupełnie nowych zasadach! Jak będzie wyglądała podróż samolotem? Jadwiga Emilewicz zdradza realną datę odmrożenia gospodarki  Jadwiga Emilewicz w rozmowie z dziennikiem "Polska Times" zapowiedziała, że gospodarka ma zostać odmrożona do końca czerwca. Niedługo mają zostać poluzowane kolejne restrykcje. Gdyby w wyniku znoszenia obostrzeń liczba zachorowań gwałtownie wzrosła, niektóre z nich mogą zostać wprowadzone ponownie.  Wkrótce pojawią się kolejne poluzowania. Ale też wszystko będzie podlegać stałej ewaluacji. Gdyby się okazało, że nagle liczba zachorowań zaczyna gwałtownie rosnąć, to wcale nie wykluczone, że z części poluzowań będziemy musieli się wycofać. Swoją drogą odpowiedzialne zachowania Polaków w czasie epidemii, pokazują, że taka decyzja byłaby akceptowalna społecznie - powiedziała w rozmowie z dziennikiem "Polska Times" Minister rozwoju wskazała koniec czerwca jako datę realnego odmrożenia gospodarki ale zastrzegła, żeby nie traktować tego, jako powrotu do stanu sprzed pandemii:  Nasz scenariusz bazowy zakłada, że na koniec czerwca. Ale też proszę tego nie traktować tego jako powrotu do stanu sprzed wybuchu pandemii. Nawet w sytuacji, gdy wszystkie sklepy zostaną otwarte w pełnym wymiarze, to i tak dalej będą obowiązywały różnego rodzaju restrykcje sanitarne. Nowa normalność w wielu miejscach będzie...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner