Kuba Wojewódzki otworzył własną restaurację na Powiślu
East News

Bojkot radiowej Trójki. Wojewódzki, Podsiadło, Zawiałow, Zalewski i inne gwiazdy mówią: "Stop!"

Kuba Wojewódzki otworzył własną restaurację na Powiślu
East News

Radiowa Trójka przeżywa w ostatnim czasie kryzys za kryzysem. Najpierw Anna Gacek i Wojciech Mann pożegnali się z rozgłośnią, o czym było głośno w mediach, a teraz kolejna afera wybuchła w związku z utworem Kazika "Twój bój jest lepszy niż mój", który stał się jedynką w piątkowej Liście Przebojów Trójki. Uznano jednak, że piosenka ta nie powinna wygrać, ponieważ „został złamany regulamin" i „dokonano manipulacji przy liczeniu głosów". Warto dodać, że utwór "Twój bój jest lepszy niż mój" uderza bezpośrednio w wizytę Jarosława Kaczyńskiego na warszawskich Powązkach w dziesiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej i to tutaj pojawił się największy problem...

Masz dość muzyki, którą słyszysz na co dzień w radiu? Kody rabatowe Empik to doskonała okazja, aby sprawić sobie płyty ulubionych zespołów!

Zobacz także: To ten utwór Kazika został usunięty z listy przebojów Trójki. "Twój bój jest lepszy niż mój" - tekst i teledysk 

Po aferze z utworem Kazika pożegnał się Marek Niedźwiecki, a tuż po nim Marcin Kydryński i Hirek Wrona, którzy z Trójką związani byli od lat.

Zobacz także: Hot16challenge podbija YouTube! Który numer podoba Ci się najbardziej? Głosuj!

Część polityków i gwiazd mówi wprost, że to co się stało to nieporozumienie i stwierdzają, że w Trójce zawitała cenzura niczym z czasów PRL. W tym gronie znaleźli się m.in. Kuba Wojewódzki, Daria Zawiałow czy Dawid Podsiadło:

Trudno bez emocji patrzeć na kolejny przykład demolowania kultury. Trójka miała zawsze specjalne miejsce w moim sercu, a o istnieniu kultowej listy słyszałem od urodzenia (...) Ale jeżeli na dzisiejszej antenie PR3, polityka jest ważniejsza niż muzyka, jeżeli piosenka powoduje powrót najgorszych komunistycznych praktyk, które znam tylko z książek i opowieści, to myślę że moje utwory też nie powinny być grane na tej antenie, dopóki twórcza wolność słowa nie wróci na fale Trójki - napisał Dawid Podsiadło.

Dawid Podsiadło

Stary Niedźwiedź mocno śpi? Już nie. Marku. Gratuluję przebudzenia - napisał Kuba Wojewódzki.

Kuba Wojewódzki otworzył własną restaurację na Powiślu
East News

To, co mi się teraz ciśnie na język, lepiej pozostawię dla siebie, bo po co tak brzydko pisać (...) To, co wydarzyło się po piątkowym notowaniu, mogło spotkać również nas, jak i każdego artystę. Piszę to z bólem serca, bo Trójkę kocham szczerze od najmłodszych lat - buntuję się przeciwko ograniczeniom wolności słowa i wolności artystycznej. Niestety przez jakiś czas nie będę udzielała się na antenie radiowej Trójki. Nie godzę się na polityczną dewastację radia. Czekam, aż Trójka wróci. Wszyscy na to czekamy! - napisała Daria Zawiałow.

Daria Zawiałow
East News

Oczywiście zaraz się okaże, że to samowola prezesa Trójki, nie ma żadnej cenzury, a wybory się już odbyły, tylko nie zauważyliśmy. Car jest świetny, tylko urzędnicy źli - napisał Krzysztof Zalewski.

Krzysztof Zalewski

Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Julia Wieniawa o przegranej: "Nie jestem idiotką, czytam te komentarze! Spodziewałam się tego"

zobacz 02:53