Dawid Podsiadło
East News
Newsy

Dawid Podsiadło bojkotuje Trójkę Polskiego Radia. Nie usłyszymy go już na antenie?

Dawid Podsiadło bojkotuje Trójkę Polskiego Radia. Nie usłyszymy go już na antenie?

Artyści i fani Trójki Polskiego Radia bojkotują radiostację za usunięcie z listy przebojów piosenki Kazika. Utwór "Twój bój jest lepszy niż mój", krytykujący Jarosława Kaczyńskiego, decyzją słuchaczy uplasował się na pierwszym miejscu LP3, niestety niedługo później informacja o tym, szybko zniknęła ze strony rozgłośni. 

Marek Niedźwiecki od lat związany z Trójką Polskiego Radia zakończył współpracę z rozgłośnią. Radiostację bojkotują także młodzi artyści m.in Dawid Podsiadło. Głos w sprawie zabrał także Igor Herbut. 

Zobacz także: Hot16challenge podbija YouTube! Który numer podoba Ci się najbardziej? Głosuj!

O co chodzi w #Hot16Challenge2? Rapują piosenkarze, dziennikarze, nawet pisarze! Zobaczcie sami

Artyści bojkotują Trójkę Polskiego Radia za usunięcie piosenki Kazika 

Marek Niedźwiecki legendarny spiker związany od lat z Trójką Polskiego Radia ogłosił koniec współpracy. Prowadzący kultowej i uwielbianej przez słuchaczy Listy Przebojów zdecydował się odejść z Polskiego Radia po tym, jak notowanie, ze zwycięskim utworem Kazika "Twój bój jest lepszy niż mój", krytykującym Jarosława Kaczyńskiego zniknęła ze strony radiostacji. Bojkot Trójki podzielają także młodzi artyści, którzy darzyli radiostację ogromnym szacunkiem. 

Stanowisko w tej sprawie zabrał Dawid Podsiało. Wokalista udostępnił utwór Kazika i napisał: 

Trudno bez emocji patrzeć na kolejny przykład demolowania kultury. Trójka miała zawsze specjalne miejsce w moim sercu, a o istnieniu kultowej listy słyszałem od urodzenia. Muzyczna redakcja Trójki od początku bardzo wspierała mnie i moją twórczość, za co zawsze będę wdzięczny. Ale jeżeli na dzisiejszej antenie PR3 polityka jest ważniejsza niż muzyka, jeżeli piosenka powoduje powrót najgorszych komunistycznych praktyk, które znam tylko z książek i opowieści, to myślę że moje utwory też nie powinny być grane na tej antenie, dopóki twórcza wolność słowa nie wróci na fale Trójki.

W tej sprawie wypowiedział się również Igor Herbut. Wokalista zwrócił także uwagę, że często to muzycy są również dla siebie zbyt ostrzy: 

Czuje się nie za dobrze. Pan Marek poza Trójką, nawet jeśli ta Trójka była już inna, to coś bardzo okrutnego.
Nie umiem opisać tego uczucia w inny sposób, niż to, że jest ono okrutne. (...) Jesteśmy środowiskiem bardzo podzielonym. Łączy nas to, ze jesteśmy przerażeni. Nie wiemy, kiedy będziemy mogli znowu zacząć zarabiać wykonując swój zawód, któremu oddaliśmy życie. Potrafimy się łączyć na chwile. Dziś w obronie wolności słowa. Za chwile jednak znów będziemy się nawzajem oceniać i oceniać nie nasze decyzje tylko czyjeś. Wyjdźmy z tego wszystkiego mądrzejsi. Poza wrzuceniem na wall Kazika, spróbujmy zrozumieć to, czego nie rozumieliśmy. Ze musimy się wspierać zawsze. Ze sztuka to nie jest gra o sumie zerowej i lista przebojów, w którym jeśli ktoś jest na miejscu pierwszym , to ktoś inny nie jest. Jesteśmy ważni. Nie każdy w naszym kraju to rozumie. Ale musimy to chociaż rozumieć my sami. Jesteśmy ważni jako grupa. Mój ból nie jest ważniejszy niż Twój.

Zgadzacie się z tymi opiniami? 

Zobacz także: Kto użalał się na młodzież w hicie Kayah? QUIZ z największych polskich przebojów!

Marek Niedźwiecki legendarny spiker związany od lat z Trójką Polskiego Radia ogłosił koniec współpracy. Prowadzący kultowej i uwielbianej przez słuchaczy Listy Przebojów zdecydował się odejść z Polskiego Radia po tym, jak notowanie, ze zwycięskim utworem Kazika "Twój bój jest lepszy niż mój", zniknęło ze strony radiostacji.

Marek Niedźwiedzki odszedł z Trójki Polskiego Radia.jpg

Dawid podsiadło bojkotuje Trójkę Polskiego Radia. Nie chce aby jego utwory były grane na antenie , "dopóki twórcza wolność słowa nie wróci na fale Trójki."

Dawid Podsiadło
Jacek Kołodziejski

Zobacz także
Igor Herbut o koronawirusie

Igor Herbut załamany koronawirusem: "Nie mamy wielkich willi z basenami i helikopterów"

 

35. urodziny Dody
mat. prasowe/WYDAWNICTWO AGORA
Newsy
Doda ostro o bojkocie radiowej Trójki i cenzurze! Padły mocne słowa
Doda o cenzurze i sytuacji w radiowej Trójce. Doda odniosła się do sytuacji w Trójce z piosenką Kazika i bojkocie artystów.

Od kilku dni nie milką echa dotyczące 1998 notowania listy przebojów Trójki Polskiego Radia. Kolejni artyści bojkotują stację i zaprzestają współpracy z rozgłośnią. W tej sprawie zabrała głos również Doda , która wyjawiła, że artyści są cenzurowani od lat "za pomocą tak zwanych badań w stacjach komercyjnych". Artystka jak zawsze w mocnych słowach postanowiła wypowiedzieć swoje zdanie na ten temat. Zobaczcie!  Zobacz także:   Doda pokazała się bez makijażu, zrobionej fryzury, w za dużych ubraniach i... dalej wygląda obłędnie  Muzycy bojkotują Trójkę Polskiego Radia. Doda przyznaje, że artyści są cenzurowani od lat  Artyści i fani Trójki Polskiego Radia bojkotują radiostację za usunięcie z listy przebojów piosenki Kazika. Rozgłośni zarzucana jest cenzura, bowiem Kazik w swojej piosence "Twój bój jest lepszy niż mój" krytykuje Jarosława Kaczyńskiego. Kolejni czołowi dziennikarze odchodzą z Trójki Polskiego Radia, a wśród tych osób znalazł się Marek Niedźwiedzki, legendarny spiker i prowadzący kultową listę przebojów "Trójki". Wśród bojkotujących radiostację artystów znaleźli się między innymi Dawid Podsiadło czy Organek. Głos w tej sprawie zabrała również Doda.  Artystka w swoim wpisie na Facebooku zwróciła uwagę, że polscy muzycy od lat są cenzurowani w mediach "za pomocą tak zwanych badań komercyjnych". Sama miała tego doświadczyć nie raz, gdyż zawsze zwracała uwagę na to, że jej piosenki nie są grane w radiach:  A co do cenzury w mediach, to zwracam się do moich szanownych, znajomych muzyków choć, może nawet bardziej menadżerów: od lat jesteśmy cenzurowani za pomocą tak zwanych "badań" w stacjach...

To ten utwór Kazika został usunięty z listy przebojów Trójki. "Twój bój jest lepszy niż mój" - tekst i teledysk 
EastNews
Newsy
To ten utwór Kazika został usunięty z listy przebojów Trójki. "Twój bój jest lepszy niż mój" - tekst i teledysk 
"Twój bój jest lepszy niż mój" - tekst i teledysk. O czym jest piosenka "Twój bój jest lepszy niż mój" Kazika.

Piosenka Kazika "Twój bój jest lepszy niż mój" zajęła pierwsze miejsce w piątkowej Listy Przebojów Trójki. Uznano jednak, że piosenka ta nie powinna wygrać, ponieważ „został złamany regulamin" i „dokonano manipulacji przy liczeniu głosów": Podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy. W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację - czytamy w sobotnim komunikacie podpisanym przez Tomasza Kowalczewskiego, dyrektora-redaktora naczelnego Programu 3 Polskiego Radia. Zobacz także:  Kto użalał się na młodzież w hicie Kayah? QUIZ z największych polskich przebojów! Zestawienie zostało w całości usunięte, a komentatorzy mówią wprost - to cenzura. Dlaczego? Kazik w swojej piosence przywołuje w wydarzenia z 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej, wtedy mimo zakazów związanych z epidemią, Jarosław Kaczyński odwiedzał cmentarze. Pisowscy aparatczycy w Polskim Radiu wycinają z sieci informację, że wczorajszą Listę Przebojów Trójki wygrała piosenka Kazika o nieczułej bezczelności prezesa Kaczyńskiego "Bo Twój ból jest lepszy mój." Groteskowa dyktatura sięga po cenzurę artystów. Pan Gliński jest dumny. — Tomasz Siemoniak (@TomaszSiemoniak) May 16, 2020 2) .. ale zdejmowanie z @RadiowaTrojka informacji o wygranej #lpp3 piosenki Kazika (moimi zdaniem niesprawiedliwą w swej treści),jest albo przejawem głupoty albo czyjejś złej woli. W wolnym kraju artysta...

Kuba Wojewódzki otworzył własną restaurację na Powiślu
East News
Newsy
Bojkot radiowej Trójki. Wojewódzki, Podsiadło, Zawiałow, Zalewski i inne gwiazdy mówią: "Stop!"
Bojkot radiowej Trójki. Wojewódzki, Podsiadło, Zawiałow, Zalewski i inne gwiazdy mówią: "Stop!"

Radiowa Trójka przeżywa w ostatnim czasie kryzys za kryzysem. Najpierw Anna Gacek i Wojciech Mann pożegnali się z rozgłośnią, o czym było głośno w mediach, a teraz kolejna afera wybuchła w związku z utworem Kazika "Twój bój jest lepszy niż mój", który stał się jedynką w piątkowej Liście Przebojów Trójki. Uznano jednak, że piosenka ta nie powinna wygrać, ponieważ „został złamany regulamin" i „dokonano manipulacji przy liczeniu głosów". Warto dodać, że utwór "Twój bój jest lepszy niż mój" uderza bezpośrednio w wizytę Jarosława Kaczyńskiego na warszawskich Powązkach w dziesiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej i to tutaj pojawił się największy problem... Masz dość muzyki, którą słyszysz na co dzień w radiu? Kody rabatowe Empik to doskonała okazja, aby sprawić sobie płyty ulubionych zespołów! Zobacz także:  To ten utwór Kazika został usunięty z listy przebojów Trójki. "Twój bój jest lepszy niż mój" - tekst i teledysk  Po aferze z utworem Kazika pożegnał się Marek Niedźwiecki, a tuż po nim Marcin Kydryński i Hirek Wrona, którzy z Trójką związani byli od lat. Zobacz także:   Hot16challenge podbija YouTube! Który numer podoba Ci się najbardziej? Głosuj! Część polityków i gwiazd mówi wprost, że to co się stało to nieporozumienie i stwierdzają, że w Trójce zawitała cenzura niczym z czasów PRL. W tym gronie znaleźli się m.in. Kuba Wojewódzki, Daria Zawiałow czy Dawid Podsiadło: Trudno bez emocji patrzeć na kolejny przykład demolowania kultury. Trójka miała zawsze specjalne miejsce w moim sercu, a o istnieniu kultowej listy słyszałem od urodzenia...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Newsy
Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Kasia Cichopek pozuje na huśtawce na swoim balkonie
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Moda uliczna z nowojorskiego tygodnia mody wiosna/lato 2021
Fleszstyle
Modne fryzury wiosna 2021. Buttercream blonde to nowy trend dla fanek jasnych fryzur. Koloryzacja pasuje do większości karnacji
Marcelina Zielnik
Paul Costelloe wiosna/lato 2021
Fleszstyle
Te trzy trendy zdominowały makijaż na wiosnę i lato 2021
Marcelina Zielnik
Modelka z koloryzacją "terracotta hair"
Fleszstyle
Modne fryzury na wiosnę 2021. Koloryzacja "terracotta hair" to hit Instagrama. To najgorętszy trend
Anna Kusiak
Leonie Hanne
Fleszstyle
Ta fryzura to najgorętszy trend wiosny i lata 2021. Instagramerki ją uwielbiają
Marcelina Zielnik
Jessica Alba i soft bob
Fleszstyle
Modne fryzury na sezon wiosna-lato 2021. Soft bob odejmie ci minimum 10 lat
Anna Kusiak