W środę 4. listopada odbyła się konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Poznaliśmy nowe obostrzenia, które w większości będą obowiązywały od najbliższej soboty. Już wiadomo, że galerie handlowe zostaną zamknięte i tylko wybrane sklepy będą mogły funkcjonować. Sprawdźcie szczegóły.

Reklama

Zobacz także: Uwaga! Nowe obostrzenia związane z koronawirusem: jest decyzja w sprawie galerii, sklepów, szkół

Galerie handlowe zamknięte! Rząd wprowadził nowe obostrzenia dotyczące handlu

Z powodu nasilającej się pandemii koronawirusa, rząd wprowadził nowe restrykcje. W dalszym ciągu odnotowujemy kolejne rekordy zakażeń - tylko ostatniej doby przybyło prawie 25 tysięcy nowych przypadków. Z tego też względu rządzący chcą, aby jak najszybciej ograniczyć wzmożone kontakty międzyludzkie, które mogą powodować dalsze rozprzestrzenianie się wirusa.

Chcemy chronić służbę zdrowia, chcemy chronić ludzi. Krok za tą granicą jest tylko narodowa kwarantanna czyli całkowity lockdown - mówił na konferencji prasowej premier.

Przede wszystkim zostańmy w domu. Zostańmy w domu, aby ograniczyć kontakty, aby nie pozwolić wirusowi rozprzestrzeniać się - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

I właśnie dzisiaj dowiedzieliśmy się, że od soboty 7. listopada zamknięte będą między innymi galerie handlowe. Otwarte pozostają jedynie sklepy z artykułami spożywczymi i kosmetycznymi, toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo - budowlanymi, artykułami dla zwierząt, prasą oraz usługi.

W dalszym ciągu będą obowiązywały również ograniczenia w liczbie klientów. Handel w sklepach do 100 m2 - 1 osoba na 10m2, a w sklepach o powierzchni powyżej 100 m2 - 1 osoba na 15 m2. Na razie obostrzenia będą obowiązywać do 29 listopada.

Zobacz także

Premier zaznaczył, że jeżeli liczba zachorowań przekroczy 75 przypadków na 100 tysięcy osób, to wtedy konieczne będzie wprowadzenie narodowej kwarantanny.

East News

Galerie handlowe znów zamknięte od soboty 7 listopada. Będą funkcjonować tylko wybrane sklepy jak na przykład z artykułami spożywczymi czy farmaceutycznymi.

East News
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama