Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Barbara Sienkiewicz- najstarsza matka w Polsce
East News
Newsy

Najstarsza matka w Polsce poprosiła Ewę Kopacz o 500 złotych na dzieci. W końcu dostała odpowiedź!

Najstarsza matka w Polsce poprosiła Ewę Kopacz o 500 złotych na dzieci. W końcu dostała odpowiedź!

W końcu dostała odpowiedź! Barbara Sienkiewicz, najstarsza matka w Polsce, poprosiła rząd Ewy Kopacz o 500 złotych dodatku do emerytury na opiekę nad jej dwójką dzieci, które urodziła w wieku 60 lat. Po kilku miesiącach w końcu doszła odpowiedź.

"Uznano, że nie należy mi się. „W ocenie wnioskodawczyni sytuacja, w której się znajduje, zapewne jest wyjątkowa, lecz jest to jedynie ocena subiektywna” - czytam w piśmie z kancelarii pani premier. Potraktowałam to jako zamknięcie tematu - powiedziała "Faktowi" Barbara Sienkiewicz.

 

"Wyczekano do końca, żeby powiedzieć nie" - dodał Olgierd Łukaszewicz.

Aktorka poprosiła rząd o dodatek, który miałby być formą zasiłku macierzyńskiego. Dzięki tym pieniądzom łatwiej byłoby jej utrzymać roczne bliźniaki. Odpowiedź nie była podpisana przez Ewę Kopacz, a przez jednego z jej współpracowników. 

Barbarze Sienkiewicz nie jest łatwo utrzymać dzieci, które ostatnio posłała do żłobka. Ciągle liczy na ciekawe propozycje zawodowe, ale ostatnio dostała tylko jedną. Pracowała na planie francusko-polskiego filmu „Agnus Dei”, gdzie jedną z bohaterek grała Agata Kulesza. Wkrótce powstanie też o niej dokument, który będzie pokazywany w międzynarodowej telewizji.

Nowy rząd obiecał, że już od przyszłego roku najbiedniejsze polskie rodziny dostaną po 500 złotych na każde dziecko. Może to nowy rząd pomoże Barbarze Sienkiewicz?

 

ZOBACZ: Powstanie film o najstarszej matce - Barbarze Sienkiewicz! Będzie pokazywany na całym świecie

 

Barbara Sienkiewicz - najstarsza matka w Polsce

Barbara Sienkiewicz najstarsza matka w Polsce
screen ze strony SKENE

Olgierd Łukaszewicz i dzieci Barbary Sienkiewicz

Kim jest najstarsza matka w Polsce?
BlogStar.pl

Barbara Sienkiewicz w Dzień dobry TVN

Barbara Sienkiewicz- najstarsza matka w Polsce
East News

 

 

 

Barbara Sienkiewicz matka
East News
Newsy
7 rzeczy, których nie wiedziałeś o najstarszej matce w Polsce
7 rzeczy, których nie wiedziałeś o najstarszej matce w Polsce

Co ma wspólnego z Jarosławem Kaczyńskim?

EastNews
Newsy
Najstarsza matka w Polsce stara się o 500 złotych od rządu: "Wypełnię wniosek"
Najstarsza matka w Polsce stara się o 500 złotych od rządu: "Wypełnię wniosek"

Najstarsza matka w Polsce będzie ubiegać się o 500 złotych dla swoich dzieci. Okazuje się, że Barbara Sienkiewicz, która zaledwie kilka miesięcy temu prosiła Ewę Kopacz o 500 złotych dodatku do emerytury , teraz wreszcie ma szansę na zwiększenie swojego budżetu. Aktorka w rozmowie z Faktem przyznała, że pieniądze z programu Rodzina 500+ ułatwią jej życie. Na co planuje je przeznaczyć? Okazuje się, że oprócz podstawowych zakupów Barbara Sienkiewicz planuje również wyjazd na wakacje.   Od początku mówiłam, że jeśli ustawa wejdzie w życie, to wypełnię wniosek. Ponieważ ja mam bliźnięta, a stały dochód taki, a nie inny, to u mnie potrzeby rosną nieoczekiwanie. Nowe buciki dla jednego i drugiego. Poza tym dzieci zaczynają mieć tak potężne apetyty, że na jedzenie potrzeba dodatkowych pieniędzy. (...) Oprócz bieżących zakupów, w rachubę wchodzą też opłaty za żłobek. Jeżeli cokolwiek by zostało, to odłożyłabym na wakacje  - wyznała najstarsza matka w Polsce Faktowi. Tabloid przypomina, że mama bliźniąt spełnia kryteria zawarte w programie PiS ponieważ jej dochód miesięczny nie przekracza 800 złotych brutto na osobę w rodzinie i dlatego należy się jej po 500 zł na każde dziecko.   Przypominamy, że o Barbarze Sienkiewicz zrobiło się głośno w połowie wakacji w 2015 roku. Olgierd Łukaszewicz apelował wówczas do premier Ewy Kopacz o pomoc finansową dla najstarszej matki w Polsce, która urodziła bliźniaki. Kobieta przez jakiś czas była anonimowa, jednak już po kilku dniach Sienkiewicz na łamach jednego z tabloidów przyznała, że to właśnie ona została mamą. Sprawa aktorki, która w wieku 60 lat urodziła dzieci wywołała ogromne emocje nie tylko w kolorowej prasie, ale także wśród gwiazd, które głośno komentowały decyzję Barbary Sienkiewicz o późnym macierzyństwie. Wśród przeciwników tej decyzji znalazła się...

Kim jest najstarsza matka w Polsce?
BlogStar.pl
Newsy
Wiemy, kim jest najstarsza matka w Polsce. 60-letnia aktorka przerywa milczenie
Mamy jej zdjęcie!

Sprawa 60-letniej aktorki, która niedawno urodziła bliźnięta budzi ogromne emocje. Historię kobiety nagłośnił Olgierd Łukaszewicz , prezes ZASP-u, który apelował o pomoc dla "najstarszej matki w Polsce". Pisał w jej sprawie do premier Ewy Kopacz , starał się pomóc w podwższeniu emerytury  Barbary S . Zobacz: 60-letnia aktorka, która została matką potrzebuje pomocy. Olgierd Łukaszewicz zastępuje bliźniakom ojca! Do tej pory kobieta chciała pozostać anonimowa. Jednak zdecydowała się ujawnić swoje nazwisko prasie. „Fakt” zdradził, że chodzi o Barbarę Sienkiewicz - aktorkę, znaną z epizodów w „Klanie”, „Ranczu” czy „M jak miłość”. Barbara Sienkiewicz jest również założycielką teatru dla dzieci Gong. Dlaczego najstarsza matka w Polsce zdecydowała napisać do Ewy Kopacz. W rozmowie z „Faktem” wyjaśnia: Byłam rozżalona informacją, że nie dostaję zasiłku macierzyńskiego i zadałam sobie pytanie, dlaczego w systemie jest luka, dlaczego jedne matki mają zasiłek macierzyński, a inne nie. Wystosowałam pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich, dostałam odpowiedź z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, wyjaśniające, że wprowadzenie nowego świadczenia rodzinnego jest dopiero w fazie projektów. Oznaczało to, że na razie nie mogę liczyć na jakikolwiek zasiłek   - mówi. Barbara Sienkiewicz  zaznacza jednocześnie, że nie chce pomocy od ludzi. Mnóstwo osób zaczęło bowiem organizować zbiórki pieniędzy dla aktorki: Proszę wstrzymać się z przekazywaniem prezentów i organizowaniem składek. Nie chcę wyciągać ręki po pieniądze do zwykłych ludzi  - przekonuje w „Fakcie”   Zobacz także: Najstarsza matka w Polsce wcale nie ma 60 lat! Jest 10 lat młodsza - o co chodzi? Zobacz: Barbara S. jak Annie Leibovitz? Beata Ścibakówna o 60-letniej matce bliźniaków „Trzeba jej pomóc”...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner