Anna Wyszkoni koronawirus
Instagram
Newsy

Anna Wyszkoni przeszła Covid-19! Dlaczego nie chciała o nim pisać? "Rzygać się chce..." 

Anna Wyszkoni przeszła Covid-19! Dlaczego nie chciała o nim pisać? "Rzygać się chce..." 

Anna Wyszkoni przeszła Covid-19. Gwiazda zaraziła się koronawirusem już jakiś czas temu, jednak nie chciała o tym informować publicznie. Dlaczego? Powody wyjaśniła w długim wpisie w swoich mediach społecznościowych. Wyszkoni pisze m.in. o swoich doświadczeniach po przejściu choroby nowotworowej. Wokalistka używa mocnych słów. 

Dlaczego w końcu zdecydowała się opowiedzieć o chorobie? Zobaczcie, co napisała Anna Wyszkoni.

Zobacz także: Maryla Rodowicz opowiada krok po kroku jak wyglądał u niej przebieg koronawirusa. Opowiedziała nam o najcięższych objawach

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Anna Wyszkoni przeszła Covid-19, co pisze o zakażeniu koronawirusem?

Swojej chorobie Anna Wyszkoni poświęciła długi i mocny wpis w mediach społecznościowych.

„Wykryto RNA wirusa SARS-CoV-2”. Tak, to o mnie. To znaczy, że przeszłam covid. Nie jakoś bardzo ciężko, ale nikomu nie życzę - przyznaje wokalistka.

Jak pisze, jest już po chorobie, a aktualnie czeka na możliwość oddania osocza. Dlaczego wcześniej nie poinformowała fanów o chorobie? Pisze o dwóch powodach:

Mam dość debilnych komentarzy w stylu „lansuje się na chorobie”, jakie spotkały mnie, kiedy po przejściu choroby nowotworowej opowiedziałam o niej na prośbę mojego lekarza w kilku wywiadach ku przestrodze oraz namawiałam do badań profilaktycznych, które mogą uratować życie, tak jak i mnie prawdopodobnie uratowały. A ostatnio z przerażeniem czytam kretyńskie komentarze życzliwych rodaków na temat znanych ludzi, którzy ujawnili, że zachorowali na covid. Znany człowiek = zło lub nawet zło-dziej. Dobrze mu tak, darmozjad ma pieniądze (rzecz jasna niezarobione uczciwą pracą) niech płaci za leczenie. I tak dalej... rzygać się chce, więc staram się nie czytać, ale też nie odważyłam się do tej pory napisać o swoim covidzie publicznie - pisze mocno Wyszkoni.

O tym, że była zakażona dotąd wiedzieli jedynie najbliżsi. Dlaczego w końcu zdecydowała się o niej napisać?

Bo krew mnie zalewa, gdy czytam kolejne idiotyczne teorie odklejonych postaci zbyt elegancko nazywanych „koronasceptykami” o fałszywej pandemii, statystach w szpitalach, spisku światowych koncernów itd. - przyznaje.

Jak podkreśla, jej się udało. Nie musiała trafić do szpitala, nie przeszła również zapalenia płuc. Jak więc przebiegała jej choroba?

(...) przez kilka dni nie mogłam wstać z łóżka z powodu bólu i gorączki, ciężko było przejść się po schodach bez odpoczynku, takie tam „drobiazgi”, których nawet nie śmiem wymieniać w rozmowach z ludźmi, którzy mieli mniej szczęścia.

Jak pisze, m.in. mama jej koleżanki przegrała walkę z Covidem, a inny jej znajomy "skończył w podwójnym worku foliowym". Przy okazji wbija szpilę koleżance z branży:

Ktoś postanowił, by „statystowała” gdzie indziej, w innym wymiarze - pisze Wyszkoni. I dodaje: - To nie grzech nie znać się na czymś, natomiast autorytatywne wypowiadanie się w kwestiach, o których wiedzę czerpie się z YouTube’a albo z chmur albo od innych, podobnych sobie „geniuszy” jest po prostu niebezpieczne. Zwłaszcza przy wysokich zasięgach, którymi dysponują autorzy tych bredni.

Zobaczcie cały wpis Anny Wyszkoni:

„Wykryto RNA wirusa SARS-CoV-2”. Tak, to o mnie. To znaczy, że przeszłam covid. Nie jakoś bardzo ciężko, ale nikomu nie...

Opublikowany przez Anna Wyszkoni Sobota, 14 listopada 2020

Anna Wyszkoni przyznała, że przeszła Covid-19

Ania Wyszkoni na festiwalu w Opolu 2020
ONS

Koronawirus w Polsce
East News
Newsy
Gdzie i jak można zrobić test na koronawirusa? Ile kosztuje badanie na koronawirusa?
Testy na koronawirusa w Polsce? Gdzie zrobić badanie?

W Polsce z każdym dniem pojawia się coraz więcej osób zakażonych koronawirusem. Do tej pory osoby, które wracają z miejsc, gdzie ryzyko zakażenia było duże, ale nie mają niepokojących objawów były poddawane obserwacji, a jeśli miały styczność z osobą u której wykryto koronawirus - kwarantannie. Test na obecność wirusa SARS-CoV-2 wykonywany był jedynie w szpitalu, a próbki badało początkowo sześć specjalnie przystosowanych do tego laboratoriów. Teraz ich liczba zwiększyła się do 11! Czy testy na koronawirusa są już dostępne dla każdego? Ile kosztuje wykonanie badania na koronawirusa i gdzie można je przeprowadzić? Testy na koronawirusa są dostępne? Badanie na koronawirusa nosi nazwę identyfikacja RNA 2019-nCoV metodą PCR  i jak informował Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski jest bezpłatnie wykonywane u wszystkich osób hospitalizowanych, u których jest podejrzenie koronawirusa. Wobec tych osób, które są wskazane przez zalecenia, wszystkie badania są refundowane - powiedział Łukasz Szumowski w tvp.info Jednak Szpital Zakaźny w Warszawie wprowadził rozporządzenie na mocy, którego można było zrobić test  na koronawirusa w tej placówce. Za badanie na obecność wirusa SARS-CoV-2 trzeba zapłacić 500 zł! 5 lutego 2020 r. wprowadza się cennik badania identyfikacja RNA 2019-nCoV metodą PCR. Koszt badania to 500 zł. Zarządzenie wchodzi w życiem z dniem podpisania – czytamy w opublikowanym zarządzeniu podpisanym przez Agnieszkę Kujawską-Misiąg, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie. Kiedy sprawa wyszła na jaw placówka zrezygnowała z pobierania opłat od osób, które chciały na własną rękę przebadać się na obecność koronawirusa. Obecnie trwają rozmowy w tej sprawie....

Koronawirus w Polsce
East News
Newsy
Test na koronawirusa - gdzie i jak można go zrobić? Ile kosztuje badanie na koronawirusa w Polsce?
Czy testy na koronawirusa są dostępne prywatnie? Gdzie i za ile można wykonać test na SARS-CoV-2?

Pandemia koronawirusa ma coraz dramatyczniejszy przebieg nie tylko na świecie, ale również w Polsce.  Liczba potwierdzonych przypadków zarażenia SARS-CoV-2 rośnie z każdym dniem (z wyjątkiem Chin, gdzie w ostatniej dobie nie odnotowano żadnego nowego przypadku zakażenia koronawirusem). Coraz więcej laboratoriów wykonuje testy na koronawirusa . Obecnie w Polsce wykonywane są dwa rodzaje testów: na obecności przeciwciał IgG i IgM przeciwko koronawirusowi i test genetyczny PCR. Dla osób, u których istnieje podejrzenie zarażenia koronawirusem, testy na SARS-CoV-2 wykonywane są bezpłatnie. Gdzie można zrobić test na koronawirusa w Polsce? Czy możliwe jest wykonanie badania prywatnie? Które laboratoria wykonują testy na koronawirusa? Ile czeka się na wynik? Obecnie w Polsce pracuje 19 laboratoriów, które mają zgodę sanepidu na przeprowadzanie testów na koronawirusa. Każdy pacjent, który podejrzewa u siebie chorobę COVID-19, powinien skontaktować się telefonicznie z lekarzem lub jednostką Państwowej Inspekcji Sanitarnej, wtedy zostają podjęte kolejne kroki i taka osoba może zostać przewieziona do szpitala, gdzie zostanie bezpłatnie przeprowadzone badanie na obecność koronawirusa. Wynik może być dostępny po ok. 10 godzinach, ale ten czas może być wydłużony, jeśli próbek jest naprawdę dużo. Wiele zależy też od metody badania stosowanej w danym laboratorium. Ile kosztuje test na koronawirusa?  Badania na koronawirusa, które są rekomendowane przez WHO, to testy genetyczne PCR, mające największą skuteczność. Na wynik takiego testu czekamy od 24 do 48 godzin. Są one wykonywane jedynie na zlecenie sanepidu czy szpitala lub oddziału zakaźnego. Trzeba najpierw zgłosić się do sanepidu. Jeżeli sanepid uzna, że dana osoba ma wskazania, to hospitalizuje i zrobi...

Zdjęcie z planu serialu Przyjaciółki
mat. prasowe
Newsy
Koronawirus na planie "Przyjaciółek". Jedna z czołowych gwiazd zabrała głos: "Nie mam siły"
Koronawirus na planie "Przyjaciółek". Jedna z czołowych gwiazd zabrała głos: "Nie mam siły"

W miniony poniedziałek Fakt poinformował, że u jednej z gwiazd serialu " Przyjaciółek " został wykryty koronawirus. Te doniesienia potwierdził reżyser serialu, Grzegorz Kuczeriszka. Nie poinformowano dokładnie, o którą gwiazdę z obsady chodzi, jednak cała ekipa musiała zostać poddana testom na COVID-19.  Przerażona sytuacją Magdalena Stużyńska , serialowa Anka, opublikowała właśnie emocjonalny wpis. Aktorka jest już po testach. Co napisała?  Zobacz także:  Reżyser "Przyjaciółek" potwierdza koronawirusa u gwiazy serialu! "Jesteśmy przerażeni" Magdalena Stużyńska o koronawirusie na planie "Przyjaciółek" Blady strach padł na całą ekipę "Przyjaciółek". Przerwano zdjęcia do najnowszego sezonu, z powodu wykrycia koronawirusa u jednej z gwiazd hitowego serialu. Cała ekipa musiała wykonać testy. Magdalena Stużyńska jest już po dwukrotnym wykonaniu testu na COVID-19. Na szczęście wynik wyszedł negatywny, o czym poinformowała na swoim profilu społecznościowym:  Nie mam COVID!!! Testy dwukrotnie pokazały negatywny wynik. Jeszcze nie zeszło ze mnie napięcie, nie mam siły jeszcze się cieszyć. To, że się nie zarazilam, nie znaczy, ze wirusa nie ma, jak twierdzą niektórzy. „Otarłam się” o niego blisko - i uwierzcie: oczekiwanie na wynik testu nie jest przyjemnym czasem. Uważajcie na siebie i na innych, proszę... Pandemia się jeszcze nie skończyła niestety. A skutki zakażenia dotykają nie tylko zarażonej osoby. Bądźcie zdrowi i ostrożni! Howgh! Całej ekipie "Przyjaciółek" życzymy dużo zdrowia i mamy nadzieję, że wszyscy będą mogli odetchnąć z ulgą po wykonanych testach.  Zobacz także:  Przerwano zdjęcia na planie "Przyjaciółek"! U jednej z gwiazd wykryto koronawirusa? Magdalena...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik