Anna Dymna
East News
Newsy

Dramatyczna historia Anny Dymnej: tajemnicza śmierć męża i wypadek samochodowy. Przetrwała, a teraz sama niesie pomoc innym

Anna Dymna skończyła 71 lat. Gwiazda, która kiedyś należała do ścisłego grona najpopularniejszych polskich aktorek, przeżyła wiele trudnych doświadczeń. Mimo śmierci męża nie straciła chęci do życia. Dzisiaj poświęca się dla innych.

Anna Dymna jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. Obecnie gwiazda działa na rzecz własnej Fundacji „Mimo Wszystko”, ale w przeszłości życie jej nie oszczędzało. Strata ukochanego męża czy dramatyczny wypadek samochodowy, który niemal nie przypłaciła życiem sprawiły, że Anna Dymna nie poddała się i znalazła w sobie siłę do walki mimo wszystko! Teraz sama niesie pomoc potrzebującym i jest znana ze swojego wielkiego serca. Poznajcie historię wielkiej gwiazdy!

"Żony Miami": Helena Deeds zmniejszyła biust z miseczki D do A/B. "Wszystko jakoś tak szczuplej wygląda"

Życie Anny Dymnej

Anna Dymna urodziła się 20 lipca 1951 roku w Legnicy. Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego zaczęła studia w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, w której potem uczyła. Jako aktorka zadebiutowała w 1969 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w „Weselu” Wyspiańskiego. W swojej karierze zagrała ponad 250 ról. Annę Dymną można zobaczyć mi.in. w : „Znachorze, „Nie ma mocnych”, „Janosiku” czy „Trędowatej”. Prywatnie aktorka musiała się zmierzyć z bardzo dramatycznymi wydarzeniami, które jednak udało jej się przetrwać.

W czasie studiów wyszła za Wiesława Dymnego, który był jej wielką miłością. Para należała do tzw. bohemy artystycznej. Pierwszy mąż aktorki był nie tylko artystą, ale też tworzył krakowską Piwnicę pod Baranami. Miał na Annę Dymną ogromy wpływ, dlatego jego śmierć była dla gwiazdy prawdziwym wstrząsem. Pewnego dnia gwiazda po powrocie do domu znalazła martwego męża. Przyczyna śmierci nie była do końca znana i początkowo sugerowano zawał serca, a potem pojawiły się sugestie zgonu na skutek nadużycia alkoholu i sprawa śmierci Wiesława Dymnego została zamknięta.

Anna Dymna świętuje 71. urodziny
Damian Klamka/East News

Tajemnicza śmierć pierwszego męża Anny Dymnej

Po tych wydarzeniach aktorka rzuciła się w wir pracy, jednak niedługo potem zdarzył się dramatyczny wypadek samochodowy, w którym uczestniczyła Anna Dymna. Auto, którym podróżowała uderzyło w drzewo, a gwiazda w ciężkim stanie znalazła się w szpitalu. Wypadek miał miejsce na Węgrzech i 27-letnia wówczas aktorka usłyszała diagnozę, która brzmiała niemal jak wyrok! Uszkodzenia kręgosłupa mogą sprawić, że nie będzie chodziła o własnych siłach. Jednak dzięki pomocy fizjoterapeuty Zbigniewa Szota stanęła na nogi i mogła wrócić do kariery aktorskiej. Niedługo potem mężczyzna został jej mężem i doczekali się syna, Michała. Drugie małżeństwo aktorki nie przetrwało jednak próby czasu:

Ona zarzucała mu niedojrzałość i nie umiała się pogodzić z tym, że cały swój czas spędza w gabinecie rehabilitacyjnym. Nieporozumienia i kłótnie stały się codziennością. Po sześciu latach małżeństwa rozstali się. Anka bardzo przeżyła ten rozwód. Płakała, że bardzo się na Zbyszku zawiodła - informował "Świat i Ludzie".

Anna Dymna o swoim synu i macierzyństwie

Syn Anny Dymnej po rozwodzie rodziców przyjął nazwisko matki. 35-letni Michał Dymny nie poszedł w ślady swojej znanej mamy, ale swoją karierę zawodową związał z muzyką. Przez wiele lat aktorka, która rzadko mówi o swoim życiu prywatnym, nie informowała o tym, że ma syna. Dopiero w jednym z wywiadów wyznała, że z perspektywy czasu żałuje, że ma tylko jedno dziecko!

Żałuję, że nie mam więcej dzieci. Zawsze wydawało mi się, że nie znam uczucia zazdrości, ale to nieprawda. Bo kiedy widzę kobietę w ciąży, to myślę sobie, że chętnie bym się z nią zamieniła. Ale już za późno, już się nie da. (...) Syn to dla mnie skarb, bo po tych wszystkich wypadkach lekarze nie dawali mi szans na urodzenie dziecka - powiedział Anna Dymna w rozmowie z magazynem "Pani". 

Anna Dymna i jej działalność charytatywna

Prywatnie trzecim mężem aktorki jest Krzysztof Orzechowski, reżyser teatralny. Do 2016 dyrektor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Tymczasem zawodowo Anna Dymna spełnia się, pomagając innym w swojej fundacji. Aktorka działa mi.in. na rzecz przełamywania barier między osobami pełnosprawnymi a niepełnosprawnymi. Często organizuje zbiórki na rzecz potrzebujących. Za swoją działalność aktorka była wielokrotnie wynagradzana. Dzisiaj ma już 71 lat i każdego dnia dzieli się z ludźmi pozytywną energią i wielkim sercem. 

Zobacz także: Dramatyczne losy babci Wolańskiej z "Kogla mogla"! Wiedzieliście, że miała zostać rozstrzelana?

Anna Dymna
East News

Anna Dymna w filmie "Excentrycy". 

Anna Dymna
East News

Anna Dymna w filmie "150 na godzinę", 1972

Anna Dymna w młodości
East News

 

Zobacz także
Znani wspominają Danutę Szaflarską

Duda, Nowicki, Dymna o Danucie Szaflarskiej: "Odszedł kwiat, odfrunął szczególny anioł" ZDJĘCIA

 

Anna Lewandowska
Newsy
Anna Lewandowska jedną z najseksowniejszych WAGs według magazynu "The Sun"! 
Anna Lewandowska zasłużyła na wyjątkowy tytuł! Magazyn "The Sun" uznał ją za jedną najseksowniejszych WAGs!

Anna Lewandowska jest gwiazdą nie tylko w Polsce, udało jej się już podbić niemieckie miedia, gdzie wielokrotnie razem z mężem brała udział w sesji zdjęciowej i udzielała wywiadów do kolorowych magazynów. Teraz okazuje się, że popularność Anny Lewandowskiej sięga znacznie dalej! Właśnie brytyjski magazyn „The Sun” wybrał ją jedną z najseksowniejszych WAGs wśród żon i partnerek piłkarzy Bayernu Monachium. Zobaczcie, za co została doceniona Anna Lewandowska! Anna Lewandowska jedną z "seksownych WAGs Bayernu Monachium" Robert Lewandowski jest jednym z najpopularniejszych piłkarzy na całym świecie. Wielokrotnie był nominowany w plebiscycie „Złota piłka”, a jego akcje na boisku odbijają się głośnym echem w świecie piłkarskim. Zawodnik Bayernu Monachium na różnego rodzaju imprezy często zabiera ze sobą żonę, dlatego nic dziwnego, że Anna Lewandowska znalazła się w rankingu „Seksowne WAGs Bayernu Monachium”.  Co ważne w magazynie została doceniona nie tylko uroda Anny Lewandowskiej, ale również jej osiągnięcia sportowe i działalność na rzecz promocji zdrowego odżywiania.  Tak jak mąż, jest doskonałą sportsmenką. Zdobyła 29 medali w karate. W ostatnich latach zwracała uwagę na zdrowie oraz odżywianie. Ma własny blog, a także linię produktów spożywczych. Pomogła także Robertowi osiągnąć szczyt sprawności fizycznej, modyfikując jego dietę. To poprawiło jego wyniki na boisku – czytamy w „The Sun”. Które WAGs zostały umieszczone w rankingu oprócz Anny Lewandowskiej? Okazuje się, że znalazło się też miejsce dla Julii Vigas, Liny Meyer, Josipy Perisic , Jany Wellenhofer, Aline Brum i Lisy Muller. Tylko spójrzcie na to gorące zdjęcie Anny Lewandowskiej! Zobacz także :  Trzyletnia...

Anna Wyszkoni na konferencji prasowej
East News
Newsy
Anna Wyszkoni ma za sobą dramatyczne przeżycia: chorobę nowotworową i operację wycięcia guza. Teraz cieszy się życiem
Anna Wyszkoni wielokrotnie dzieliła się swoimi doświadczeniami dotyczącymi walki z rakiem. Jak zmieniła ją choroba?

Anna Wyszkoni  kończy właśnie 40 lat! Artystka obecnie jest jedną z najpopularniejszych wokalistek, ale jej życie nie zawsze było łatwe. Cztery lata temu gwiazda dowiedziała się, że ma guza tarczycy. Anna Wyszkoni zdecydowała się powiedzieć o tym głośno  podczas Polsat SuperHit Festiwal 2016 w Sopocie, gdzie świętowała 20-lecie swojej pracy artystycznej.  Trzy miesiące temu nie widziałam, czy stanę na tej scenie. Pokonałam bardzo ciężką chorobę, o czym nie wiedzieliście - przyznała ze sceny Anna Wyszkoni.  Ostatecznie aktorka w 2016 roku wygrała walkę z chorobę. Guz zdiagnozowany we wczesnym stadium okazał się wyleczalny, a rokowania od początku były dobre. Po kontrolnych badaniach okazało się, że choroba została pokonana, ale to nie koniec. Dramatyczne wydarzenia zmieniły Annę Wyszkoni, a po wszystkim artystka zdecydowała się skorzystać z pomocy psychologa . Po chorobie poszłam do psychologa, by opowiedzieć mu o swoich lękach. Gdy dowiadujesz się, że masz raka, twoje życie wywraca się do góry nogami. Szok, niedowierzanie, strach, co będzie dalej. Przepłakałam wiele nocy przed operacją. To było doświadczenie graniczne. Gdy wszystko wróciło do normy, pojawiła się euforia. Nagle chciałam tylko żyć, żyć i żyć. - mówiła Ania Wyszkoni w wywiadzie dla "Gali". W jaki sposób Anna Wyszkoni dowiedziała się o chorobie? Anna Wyszkoni w wywiadzie zdecydowała się opowiedzieć o swoich dramatycznych przeżyciach i strachu, jaki jej towarzyszył, kiedy dowiedziała się o chorobie. Okazuje się, że podczas rutynowych badań aktorce zlecono dodatkowe i wtedy usłyszała diagnozę - złośliwy guz tarczycy.  Poszłam kiedyś na rutynowe badania piersi, bo czułam, że coś nie tak. Lekarz postanowił zbadać mi tarczycę. Okazało się, że na tarczycy mam...

Anna Dymna
Robert Wolański/Viva!
Newsy
Anna Dymna: "Nie jestem żadną świętą!"
Szczery wywiad z aktorką dla "Vivy!"

– Powiedziała Pani, że szczęście jest wtedy, kiedy człowiek się budzi i wie, że jest komuś potrzebny. Nie wyobrażam sobie, że żyję sama dla siebie. Nawet gdy widzę coś wspaniałego i nie mogę się z nikim podzielić tym obrazem, to tak, jak bym widziała dużo mniej. Teraz czuję się bardzo szczęśliwa, bo mam mnóstwo „dzieci”. Niektóre co prawda są starsze ode mnie. Gdy przyjeżdżam do ośrodka w Radwanowicach, słyszę okrzyk: „Mamo, mamo!” wydobywający się z ust nawet 60-letnich facetów. To właśnie moje dzieci. – Kiedy zakładała Pani Fundację „Mimo Wszystko”, nie wszystkim się to podobało. Niektórzy w Krakowie żartowali: „Święta Anna od Downa” i pukali się w głowę. Niech się pukają, to też zdrowo. Staram się tak żyć, żeby to miało sens. W tym, co robię, nie ma żadnej świętości. Jak umiem, próbuję poprawić czyjś los. To zwykły odruch. I sprawia mi to przyjemność i już. Gdy słyszę: „Matka Teresa, anioł, święta”… myślę, że ktoś ze mnie kpi. Nie jestem żadną świętą. Dobrym człowiekiem może być każdy, bez względu na to, w co wierzy i w jakiej jest partii. Ktoś do mnie pisze: „Też pomagam, ale tak jak pani się nie chwalę”. Nie rozumie, że jak prowadzę fundację, muszę informować, na co wydaję społeczne pieniądze. Niektórzy mówią: „Starzeje się, jest gruba i musi gdzieś zarabiać szmal”. Wiedzą już jednak, że pracuję w fundacji jako wolontariuszka i nie biorę za to ani grosza, więc podejrzewają, że coś się za tym musi kryć. – Dymna pałacyk sobie buduje? Pałaców to ja mam tyle, że trudno zliczyć! A pod Krakowem to w każdej wiosce (śmiech). Niczego nie dementuję, bo to bez sensu. Do Internetu już nie zaglądam, bo cokolwiek by się zrobiło, znajdą się tacy, co...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik