Wywiad Anny Wendzikowskiej z Paulem Walkerem
ONS

Wendzikowska poznała Walkera osobiście. Jak go wspomina?

Wywiad Anny Wendzikowskiej z Paulem Walkerem
ONS

Śmierć amerykańskiego aktora Paula Walkera poruszyła fanów i gwiazdy na całym świecie. Bardzo nieoczekiwanie okazało się, że wśród wielbicieli jego talentu są nazwiska, które ciężko skojarzyć z zamiłowaniem do serii "Szybcy i Wściekli". W samej jego karierze pojawiają się również polskie akcenty. Przypomnijmy: Polska aktorka zagrała w ostatnim filmie z Paulem Walkerem! Mamy ich wspólne zdjęcie

Wiosną tego roku Paul promował szóstą część "Szybkich i Wściekłych" i wraz z całą ekipą udzielał wywiadów w Londynie, gdzie odbyły się też zdjęcia do filmu. Wśród dziennikarzy z całego świata, którzy przyjechali na spotkanie z aktorami była również Anna Wendzikowska. Materiał z rozmowy wyemitowano ponownie na antenie "Dzień Dobry TVN" wczoraj, a Wendzikowska podzieliła się z widzami swoimi wspomnieniami ze spotkania z Walkerem.

Poznałam go, dlatego też ta śmierć, którą obserwowałam akurat będąc w Ameryce, więc bardzo na bieżąco i bardzo na gorąco, naprawdę głęboko mnie dotknęła. To była tak ciepła i dobra osoba, tak bardzo dużo robiąca dla świata, tak bardzo nie hollywoodzka, to był człowiek absolutnie nieskoncentrowany na swojej karierze. To aktorstwo, ta jego kariera to było coś, co było dodatkiem do jego życia. Miał mnóstwo pasji, m.in. szybkie samochody, ale i oceanografia, bo był oceanografem z wykształcenia - wyznała.


Wendzikowskiej najbardziej w pamięci utkwił jeden cytat, który po czasie nabrał zupełnie nowego znaczenia.

Uwielbiał szybkie samochody. Zawsze mówił, że jest uzależniony od adrenaliny, że kocha się ścigać, że kocha rywalizację. Powiedział coś takiego "jeżeli umrę za kółkiem to nie żałujcie mnie, bo umrę szczęśliwy". Marne to pocieszenie, ale jednak to było coś, co kochał - dodaje.


Jeszcze podczas majowej rozmowy w Londynie Walker podkreślał jak bardzo kocha szybkie samochody i wyścigi. Jest to o tyle ciekawe, że amerykańska policja przez dość długo rozpatrywała hipotezę, wedle której Paul zginął w trakcie nielegalnego wyścigu.

Uwielbiam się ścigać i kocham rywalizację, z innymi i z samym sobą. Kiedy wchodzę na tor to zawsze chcę pobić swój własny czas. Uwielbiam się ścigać zderzak w zderzak. Wszystko zależy od mojego humoru - powiedział w wywiadzie z Wendzikowską Walker.


Myślicie, że tragiczna śmierć Walkera przyczyni się do jeszcze większego zainteresowania jego filmami i twórczością? O aktorze nie było do tej pory głośno w mediach. Znacie jego filmografię?

Zobacz: Jest już oficjalne wideo z wypadku Paula Walkera!

Fani opłakują śmierć Paula Walkera w miejscu wypadku:

Więcej na temat Anna Wendzikowska Paul Walker
Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48