Anna Lewandowska całuje Roberta
Newsy

Anna Lewandowska o ciąży i ćwiczeniach. Nie wszystkim fanom spodobało się, że...

Anna Lewandowska o ciąży i ćwiczeniach. Nie wszystkim fanom spodobało się, że...

Anna Lewandowska, podobnie jak Ewa Chodakowska czy Maja Bohosiewicz, jest zwolenniczką wykonywania ćwiczeń fizycznych w trakcie ciąży. Lewandowska wzięła udział w konferencji jako ekspert odnośnie aktywności fizycznej w ciąży. Mówiła, dlaczego warto wykonywać ćwiczenia przed porodem i jakie zalety dla przyszłej mamy i jej dziecka ma aktywny tryb życia, kiedy kobieta spodziewa się potomstwa. Swoimi poradami podzieliła się na swoim blogu "Healthy Plan by Ann" oraz podczas specjalnej konferencji.

Badania naukowe pokazują, że systematyczna aktywność  fizyczna (o średniej intensywności) w ciąży, wywiera bardzo dobry wpływ na cały organizm kobiety, a także dziecka - napisała Anna Lewandowska na swoim blogu. - (...) Ćwiczące ciężarne często mają szybszy poród (...) Ponadto u trenujących przyszłych mam notuje się wyższy odsetek ciąż o prawidłowym przebiegu w stosunku do ciężarnych niećwiczących - między innymi takimi radami na blogu podzieliła się trenerka.

Niektórym fankom Lewandowskiej nie spodobało się to, że trenerka udziela takich rad jako ekspert na blogu i podczas konferencji. Zdaniem niektórych, Lewanowska nigdy nie była w ciąży i zna temat aktywności fizycznej w ciąży tylko od strony teoretycznej.

Najdroższe torby gwiazd! Która z nich posiada taką za 180 tysięcy złotych?

Anna Lewandowska: A czy lekarz ginekolog to ekspert?

A czy lekarz mężczyzna ginekolog to ekspert? - odpisała Lewandowska swoim fankom. - Nie chcę zadzierać nosa i tego nie robię, ale proszę mi uwierzyć - kształcenie, nauka, współpraca z profesorami, położnymi daje mi możliwość rozwoju i dzielenia się z Wami moją wiedzą - napisała instruktorka do fanów.

A wy co sądzicie? Anna Lewandowska ma wystarczająco dużą wiedzę, by mówić o tym, czy ćwiczenia w ciąży są dobre, czy też złe? Czy doświadczenie jest ważniejsze w tej kwestii od posiadanej wiedzy?

 

Zobacz też: Zosia Ślotała do Ani Lewandowskiej: "Jesteś katem"! O co chodzi?

 

Anna Lewandowska dba o aktywność fizyczną oraz o zdrowe odżywianie.

Anna Lewandowska w Hell's Kitchen

Anna Lewandowska jest zwolenniczką ćwiczeń w ciąży.

Anna Lewandowska
East News

Anna Lewandowska, Robert Lewandowski
Newsy
Anna i Robert Lewandowscy na zgrupowaniu kadry tuż po pogrzebie babci piłkarza. ZDJĘCIA
Anna i Robert Lewandowscy na zgrupowaniu kadry tuż po pogrzebie babci piłkarza. ZDJĘCIA

Robert i Ania w czarnych stylizacjach. ZDJĘCIA

Anna Lewandowska przyłapana w Poznaniu
Newsy
Anna Lewandowska w różowych trampkach za 3300 złotych! Jak wam się podoba? ZDJĘCIA
Anna Lewandowska w różowych trampkach za 3300 złotych! Jak wam się podoba? ZDJĘCIA

Buty warte swojej ceny?

Anna Lewandowska w czerwonej sukience
Instagram
Newsy
Anna Lewandowska pokazała niezwykłe zdjęcie brzuszka! Pisze też o zagrożeniach w ciąży
Anna Lewandowska pokazała niezwykłe zdjęcie brzuszka! Pisze też o zagrożeniach w ciąży

Anna i Robert Lewandowscy już niedługo zostaną rodzicami! Przyszła mama często publikuje posty, w których motywuje inne kobiety do działania, a także dzieli się swoimi przemyśleniami na temat ciąży. Tym razem żona polskiego piłkarza postanowiła podzielić się z fanami najnowszym zdjęciem, na którym prezentuje już duży brzuszek, a także wspomniała o zagrożeniach, jakie niesie nieodpowiednia aktywność fizyczna w czasie ciąży!  Zobacz także:  Poruszające wyznanie Anny Lewandowskiej w DDTVN. Trenerka prosi o pomoc dla chorego dziecka Anna Lewandowska napisała o zagrożeniach w ciąży  Anna Lewandowska jest autorytetem dla wielu kobiet, które chętnie korzystają z jej porad dotyczących treningów oraz diety. Teraz wiele przyszłych mam śledzi profile społecznościowe gwiazdy, aby dowiedzieć się czegoś nowego, na temat okresu ciąży i odpowiedniego przygotowania do porodu. Żona Roberta Lewandowskiego bardzo zachęca wszystkie kobiety do aktywności fizycznej w czasie ciąży, jednak podkreśla, że nie należy robić niczego na siłę, a rozpoczęcie ćwiczeń powinno być zawsze skonsultowane z lekarzem. Tym razem Anna Lewandowska opublikowała na swoim blogu wpis, w którym pisze o zagrożeniach, jakie niosą za sobą źle dobrane ćwiczenia oraz zbyt intensywny wysiłek. Pamiętajcie, że musicie zachować szczególną ostrożność podczas wykonywania intensywnego wysiłku fizycznego w ciąży, ponieważ krew z jamy brzusznej w tym i macicy przemieszcza się do pracujących mięśni i skóry (ryzyko niedotlenienia płodu). W trakcie ćwiczeń fizycznych może nastąpić zwiększenie ciepłoty ciała (hipertermia). Przypuszczalnie wzrost temperatury ciała powyżej 40 stopni może spowodować uszkodzenie płodu. Zbyt intensywny wysiłek może powodować przedwczesny poród poprzez pobudzenie do skurczów mięśni...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner