Ambasador Francji Pierre Buhler i wicepremier Tomasz Siemoniak
East News

Ambasador Francji Pierre Buhler: "Chciałbym powiedzieć wszystkim Polakom: jesteście wspaniali!"

Ambasador Francji Pierre Buhler i wicepremier Tomasz Siemoniak
East News

Ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler jest poruszony gestami Polaków po zamachach w Paryżu. W programie “Fakty po faktach” na antenie TVN podziękował naszym rodakom.

W czasie próby pojawiają się cechy osób i narodów. Wydziałem dziś najbardziej szlachetne cechy narodu polskiego - powiedział. I dodał: Chciałbym powiedzieć wszystkim Polakom - jesteście wspaniali!

Jak mówił ambasador, Francji wypowiedziano wojnę.

Tę walkę musimy stoczyć. I ją stoczymy. Do końca. Zrobimy co konieczne, aby pokonać ekstremizm, terroryzm i nienawiść. To jest zagrożenie nie tylko dla Francji, ale i dla całego świata cywilizowanego. To nie są po prostu szaleńcy. To są szaleńcy manipulowani przez całą sieć, przez Państwo Islamskie - mówił na antenie TVN24.

Gesty Polaków, o których mówił ambasador, widać już od piątkowego wieczora. Gdy we Francji trwała jeszcze okupacja klubu, w którym terroryści przetrzymywali i - jak się potem okazało - rozstrzeliwali widzów koncertu amerykańskiej grupy Eagles of Death Metal, nasi rodacy zapalali pierwsze znicze przed ambasadą Francji w Warszawie.

W sobotę było tam już prawdziwe morze zniczy i kwiatów. Składali je najważniejsi ludzie w państwie, ale przede wszystkim zwykli Polacy. 

 

Przed sobotnim meczem z Mołdawią hołd ofiarom oddała m.in. reprezentacja Polski w rugby.

 

Zdjęcia profilowe na Facebooku u wielu naszych rodaków zostały przykryte francuskimi barwami. Podobnie na wielu budynkach pojawił się trójkolorowy sztandar. W tym na warszawskim Pałacu Kultury i Nauki, czy Kancelarii Premiera.

 

Na znak solidarności Warszawy z Paryżem Pałac Kultury i Nauki został podświetlony w barwach Francji. Varsovie solidarité avec Paris Anne Hidalgo #France #Paris

Posted by Hanna Gronkiewicz-Waltz on 14 listopada 2015
 

Wszyscy jesteśmy Francuzami.Nous sommes tous Français.#PrayForParis #ParisAttacks

Posted by Kancelaria Premiera on 14 listopada 2015

Przeładuj

Ida Nowakowska już wybrała imię dla synka? Będzie tradycyjne! "Nie chcemy zrobić krzywdy dzidziusiowi"

zobacz 02:08