Aleksandra Żebrowska czeka na narodziny trzeciego dziecka. Żona aktora ma już dwóch synów i lada dzień znów zostanie mamą. Od kiedy podzieliła się informacją na temat ciąży stała się bardzo aktywna w mediach społecznościowych, prezentując zabawne podejście do ciążowego brzuszka. Teraz Aleksandra Żebrowska zdecydowała się na bardzo osobiste wyznanie i opowiedziała, o tym, że jej droga do macierzyństwa nie była łatwa! Ten problem dotyczy wielu kobiet!

Reklama

Aleksandra Żebrowska szczerze o poronieniach

Żona Michała Żebrowskiego przyznała, że lada chwila przed nią trzeci poród, ale to jej siódma ciąża.

Która ciąża, który poród?”
Są takie sprawy, o których nie da się mówić od razu, o innych nie chce się mówić wcale. „Nieudane” ciąże to temat, o którym rozmawia się ciężko - nawet z najbliższymi. Sama mam kilka takich za sobą - poronienia i na dokładkę ciążę pozamaciczną pod koniec zeszłych wakacji. Oprócz wsparcia kochającej rodziny (i pizzy przemycanej do szpitala przez moje siostry), jedna z rzeczy, które najbardziej podnosiły mnie wtedy na duchu, to świadomość, że tak wiele kobiet ma za sobą podobne historie. - napisała Aleksandra Żebrowska na Instagramie.

Żona Michała Żebrowskiego nie poprzestała na tym i dodała, że porusza ten temat, aby wesprzeć inne kobiety, które przeszły to samo, ale nie zawsze chcą o tym mówić, potrzebując jedynie oparcia:

Dzieląc się swoimi przeżyciami - dodają innym otuchy i siły.
Dlatego ja też się dzielę - będąc w siódmej ciąży, na kilka dni przed moim trzecim porodem.

Aleksandra Żebrowska o pytaniach, które mogą być dla kobiet krzywdzące!

Aleksandra Żebrowska poruszyła też temat pytań, które są skierowane do kobiet i brzmią najczęściej: "Kiedy planujesz dziecko, zegar tyka", "Kiedy drugie dziecko"? "Chyba nie chcesz, żeby Twój syn/córka był jedynakiem?". Te intymne pytania mogą być bardzo bolesne dla kobiet, bo nigdy nie wiemy w jakiej jest ona sytuacji. To prywatna sprawa rodziców, ile planują dzieci i dlaczego, niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że tego typu pytanie są nie tylko nietaktowne, ale mogą być też bolesne!

Bądźmy delikatni i szanujmy się nawzajem. Oszczędźmy kobietom pytań pt: “Mówiłaś, że chcesz mieć więcej dzieci, to kiedy kolejne?” albo „Mąż na pewno marzy o córeczce, hmmm?”. Macierzyństwo to prywatna sprawa każdej z nas, każdej starającej się o dziecko pary. Niektóre pytania czy rady mogą być dla drugiego człowieka najzwyczajniej w świecie krzywdzące ❤️???? - dodała na koniec Aleksandra Żebrowska.

Post z bardzo osobistym wyznaniem spotkał się z ogromnym poparciem kobiet, które przyznały rację Aleksandrze Żebrowskiej i dziękuję jej za poruszenie tego trudnego i bolesnego dla kobiet tematu.

Zobacz także

Zobacz także: Michał i Aleksandra Żebrowscy pokazali zdjęcie najstarszego syna. Franek ma już 10 lat

Aleksandra Żebrowska nie raz wspominała, że chce mieć dużą rodzinę.

Już niedługo przyjdzie na świat trzecie dziecko pary.

East News

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama