Party Stories
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Magdalena Narożna w zielonej sukience
Newsy

Jak mądrze pomagać? Radzi Dorota Gardias i Małgorzate Ohme!

Jak wygląda życie rodziców z niepełnosprawnym dzieckiem? Czy każdy z nas może jakoś pomóc w ich trudnej walce? Na te pytania staraliśmy się znaleźć odpowiedź podczas dziewiątego spotkania Akademii 5.10.15., która odbyła się 19.11. w Warszawie. Tym razem w roli prelegentek i ekspertek wystąpiły: Dorota Gardias (dziennikarka i konferansjerka angażująca się w pomoc potrzebującym dzieciom, mama Hani), Monika Filipowicz (specjalista ds. marketingu portalu charytatywnego siepomaga.pl) oraz Kinga Tężycka (mama Paulinki, która walczy z niepełnosprawnością). Spotkanie poprowadziła jak zawsze ekspertka Akademii 5.10.15., Małgorzata Ohme — psycholog dziecięcy i rodzinny.

Dorota Gardias o akcjach charytatywnych

akademia_5.10.15.
Andrzej Szopa

Spotkania w ramach Akademii 5.10.15. to zawsze porządna dawka wiedzy, wzruszenia oraz nauka empatii. Jedną z gwiazd, od której można się wiele nauczyć, jest Dorota Gardias, która od lat wspiera przeróżne akcje charytatywne. Podczas wydarzenia opowiedziała nam o tym, jak stara się pomagać, oraz że każdego dnia dziękuje za to, że jej córka jest zdrowa. Dorota dostaje mnóstwo próśb o wsparcie i chociaż bardzo by chciała, nie może zaangażować się w pomoc każdemu. Jak przyznaje, czasami jest to dla niej bardzo trudne i smutne, gdy widzi ogrom ludzkich tragedii. Jednak gdy zdecyduje się wesprzeć jakąś akcję, angażuje się w nią w 200%! Gwiazda poradziła, żebyśmy wszyscy wybrali sobie jedną osobę, której faktycznie pomożemy. Zapewniła, że wspieranie potrzebujących przynosi jej ogromną radość, satysfakcję, a nawet… uzależnia!

Mając zdrowe dzieci, pędząc przez życie, nawet nie zdajemy sobie sprawy, jakie mamy szczęście. Podzielmy się zatem tym szczęściem, wspierając innych” - mówi Dorota.

 

Jak wygląda życie rodziców niepełnosprawnego dziecka?

akademia_5.10.15.
Andrzej Szopa

Kinga Tężycka podzieliła się swoją historią-jej córka Paulinka miała się urodzić zdrowa, jednak tak się nie stało. Po porodzie okazało się, że dziewczynka cierpi na wrodzoną wadę – jej stópka jest koślawa, mniejsza, szczuplejsza i krótsza od drugiej. Dodatkowo u dziewczynki nie wykształciła się kość strzałkowa. W przyszłości jej nóżki będą się różnić o 20 cm… Dlatego szanse na pełną sprawność Paulinki są bardzo małe. Chyba że uda się, by zoperował ją dr Paley, amerykański lekarz - cudotwórca, który od wielu lat pomaga dzieciom samodzielnie chodzić. Niestety, koszt takiej operacji to pół miliona złotych, a rodziców Paulinki po prostu na nią nie stać... Byłoby to dopiero pierwsza operacja z wielu, następnie dziewczynkę czeka jeszcze wydłużanie nóżki. Jeśli pragniecie wesprzeć Paulinkę i jej rodziców w walce o zdrowie, wejdźcie na: https://www.siepomaga.pl/pomagamy-paulince

Bardzo wzruszyły nas pierwsze słowa, które Kinga wypowiedziała do swojej malutkiej córeczki:

Kocham Cię mocno. Jesteś piękna. Naprawimy Twoją nóżkę-niczym się nie martw. Obiecuję Ci to”.

Pomóżmy mamie Paulinki spełnić jej obietnicę! Pamiętajcie – dla wielu z nas 10 zł to niedużo, dokładnie tyle ile wydajemy na kawę na mieście. Jednak dla kogoś innego, ta symboliczna kwota może okazać się przepustką do zdrowia i szczęścia.

Małe kwoty, które zmieniają życie innych

akademia_5.10.15.
Andrzej Szopa

Potwierdza to również Monika Filipowicz, specjalista ds. marketingu portalu charytatywnego siepomaga.pl.  Jak mówi: Na portalu siepomaga.pl są zbiórki, które sięgają czasami nawet kilku milionów złotych, ale ważne jest to, żeby się nie zniechęcać, bo nasza wpłata na 5 czy 10 złotych naprawdę ma moc. Właśnie te małe wpłaty łączą się w ogromne sumy, które dają szansę na życie, zdrowie, na lepszą przyszłość. Podczas spotkania Monika opowiedziała również o działalności portalu charytatywnego siepomaga.pl, o ogromnej ilości zgłoszeń ze strony rodziców dzieci, które potrzebują środków na leczenie czy rehabilitację. Jak się okazuje, proces rejestrowania danej zbiórki jest bardzo prosty, a portal wspiera potrzebujące osoby w kwestiach formalnych na każdym etapie.

Małgorzata Ohme trafnie podsumowała, że naprawdę nie trzeba wiele, aby pomóc… Rodzice dzieci niepełnosprawnych bardzo potrzebują naszego wsparcia. Nie tylko finansowego (choć to również jest bardzo ważne), ale i emocjonalnego. Czasami wystarczy zaprosić na kawę czy wyciągnąć do kina. Dzięki temu mama czy tata, choć na chwilę będą mogli się oderwać od swoich problemów. Najgorsze co możemy zrobić to milczeć, czy odwrócić głowę.

akademia_5.10.15.
Andrzej Szopa

Więcej o spotkaniu, a także inne treści dla rodziców znajdziecie na blogu Akademii 5.10.15.: www.51015kids.eu/blog.

Materiał powstał z udziałem marki 5.10.15.
 

akademia_5.10.15.
Mat.prasowe
Newsy
Czy Katarzyna Błażejewska-Stuhr pozwala swoim dzieciom na słodycze na wakacjach? Sprawdź!

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'B9NKT2eS67wVZCJD6DnccJPc7OoueayOIj8jGsK_ng7.i7', 'nkotiopgoz', 'czwjzwhcnxpfwalpqqvtulmopbnz']); 5 czerwca w Warszawie odbyła się kolejna konferencja Akademii 5.10.15. ! Tematem ostatniego spotkania było zdrowe i rodzinne podróżowanie. W roli prelegentek i eskpertek wystąpiła Katarzyna Błażejewska-Stuhr (dietetyk kliniczny i psychodietetyk), Monika Mrozowska (aktorka, której pasją jest zdrowe odżywianie, autorka wielu książek kulinarnych) oraz Karolina Szymańska (autorka bloga o podróżowaniu całą rodziną), które opowiedziały czy można utrzymać zdrową dietę na wakacjach oraz jak zaplanować udany wyjazd z całą rodziną. Spotkanie poprowadziła ekspertka Akademii 5.10.15. - Małgorzata Ohme , psycholog dziecięcy i rodzinny.   Jak zaplanować wakacje z dziećmi?   Wakacje – choć czekamy na nie cały rok, myśl o ich organizacji przyprawia wiele osób o dreszcze. Szczególnie gdy mamy dzieci! Gdzie pojechać, czy najmłodsi nie będą się nudzić? Jak zorganizować nasz czas, by każdy członek rodziny był zadowolony? Według Karoliny Szymańskiej, mamy trójki dzieci i współautorki bloga www.ourlittleadventures.pl , ważne jest by włączyć nasze pociechy w samo planowanie wyjazdu. Warto pokazać im przewodniki i foldery z atrakcjami, by wybrały coś co im się najbardziej podoba. A potem po prostu to dopisać do naszego planu! Podobne zdanie ma Monika Mrozowska, która ostatnio zaufała swojej nastoletniej córce i pozwoliła jej wybrać oraz zarezerwować kemping w Chorwacji. Ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę!     Najważniejsze jest jednak, by pozbyć się złudzeń, że nagle staniemy się idealnymi rodzicami i zaakceptować...

Nasze akcje
witamina-c-neauvia
Newsy

Odkryj niezwykłą moc witaminy C w pielęgnacji skóry!

Partner
bmw-m-sport-seria2-gran-coupe
Newsy

Poczuj prawdziwą przyjemność z jazdy dzięki nowemu BMW serii 2 Gran Coupé!

Partner
Cashmere Make Up fluid rozświetlający
Newsy

Nowy fluid rozświetlający marki Cashmere to hit tej wiosny!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner