Agnieszka Kotulanka Klan
East News
Newsy

Agnieszka Kotulanka zmarła trzy lata temu. Tomasz Stockinger: "Ta historia powinna być ostrzeżeniem"

Na co zmarła Agnieszka Kotulanka? Tomasz Stockinger opowiada o koleżance z planu.

20 lutego 2018 roku w wieku 61 lat odeszła Agnieszka Kotulanka. Największą sławę zdobyła w serialu "Klan". Za rolę Krystyny Lubicz, żony doktora Pawła (w tej roli Tomasz Stockinger) otrzymała w 2000 roku TeleKamerę. Zmarła na krwotoczny udar mózgu, kilka lat walczyła również z chorobą alkoholową. W trzecią rocznicę śmierci gwiazdy Stockinger w rozmowie z "Faktem" opowiedział o aktorce.

Oto najprzystojniejsi dziadkowie w show-biznesie! Jeden z nich doczekał się wnucząt już w wieku 46 lat!

Tomasz Stockinger o współpracy z Agnieszką Kotulanką

O problemach aktorki z nałogiem media zaczęły rozpisywać się już w 2012 roku. Coraz częściej przyjeżdżała na plan „Klanu” niezdolna do pracy. Szybko zauważyli to koledzy i produkcja, która starała się pomóc Kotulance w walce z uzależnieniem. Niestety, gwiazda odrzucała pomocną dłoń. Ostatecznie aktorka przestała pojawiać się w pracy, odcięła się się od bliskich, zniknęła z show-biznesu. W 2013 roku producenci podjęli trudną decyzję o usunięciu jej bohaterki z serialu - Krystyna Lubicz została uśmiercona. 

To się działo przez tyle lat na naszych oczach i ona nie mogła zawrócić z tej drogi. No niestety jakiś procent ludzi nie daje rady. I padło też na Agnieszkę. Na tym polega cała groza choroby alkoholowej. To nie są igraszki, to jest choroba śmiertelna i tak się okazało w przypadku Agnieszki. No cóż. Wielki żal pozostał [...] Wielokrotnie były rozmowy z nią i lekarzem. Ale się nie udało. Cała ta historia niestety powinna być takim ostrzeżeniem dla wszystkich, którzy lekceważą chorobę alkoholową. - mówi w "Fakcie" Tomasz Stockinger, serialowy mąż Kotulanki w "Klanie".

Przyjaciele chcieli pomóc Agnieszce Kotulance

Pomóc Agnieszce Kotulance chciał również inny kolega z planu, Jerzy Bończak.

Miałem nadzieję, że pokona tego demona i wyrwie się z jego szponów. Gdy zrezygnowano z jej udziału w „Klanie" i ją tam uśmiercono, była sama. Dzieci się nią opiekowały, ale na jej własne życzenie nie chciała mieć z nikim innym kontaktu z jej dawnego życia. Wstydziła się tego co ją spotkało. Wolała, by ludzie pamiętali ją z czasów szczęśliwych. [...] Chciałem jej pomóc. Wyszukałem wtedy tekst, który chciałem byśmy zagrali we dwójkę na deskach teatralnych. Była to sztuka, w której małżeństwo aktorskie żegna się z rynkiem i grają pożegnalny spektakl. Wydawało mi się, że to będzie dla niej pewien rodzaj terapii i nowy początek. Chciałem po prostu pracą pomóc jej w chorobie. Niestety, Agnieszka nie przyjęła tego. Podejrzewam, że było to spowodowane lękiem - mówi w "Fakcie" Jerzy Bończak.

Z Agnieszką Kotulanką przyjaźniła się młodsza o 16 lat Agnieszka Dygant. Obie aktorki mocno się wspierały, przez lata były bardzo zżyte. Kotulanka pojawiła się nawet w jednym odcinków "Niani", w którym Dygant grała główną rolę. Kiedy media dowiedziały się o chorobie alkoholowej gwiazdy "Klanu", serialowa Frania Maj tylko raz zabrała głos:

To bardzo poważna sprawa. Każdego może coś w życiu spotkać, jakiś trudny czas... Trzeba mieć pokorę. Im więcej się o tym mówi, tym ciężej jest jej z tym żyć. Tego jestem pewna - powiedziała Dygant w rozmowie z „Dobrym Tygodniem”.

Dygant zadeklarowała również, że jest w stanie sfinansować leczenie przyjaciółki w prywatnej klinice. Kotulanka zamknęła się jednak przed światem. Według relacji "Faktu" Agnieszka na pogrzebie przyjaciółki miała powiedzieć jej siostrze:

Przepraszam, że nie potrafiłam jej pomóc.

Agnieszka Kotulanka z Agnieszką Dygant
EastNews

Jak Tomasz Stockinger uczci jej pamięć w trzecią rocznicę śmierci?

Zmówię paciorek i pomyślę o niej. Zresztą co jakiś czas myślę, bo rozmawiamy o niej na planie serialu - powiedział w "Fakcie" aktor.

Agnieszka Kotulanka odeszła w wieku 61 lat. 

Agnieszka Kotulanka
East News

 

Tomasz Stockinger o Agnieszce Kotulance
Newsy
Stockinger o alkoholizmie Kotulanki: "Nie wiedzieliśmy, czy przyjdzie na plan i w jakim stanie. Dostała czerwoną kartkę"
Stockinger o alkoholizmie Kotulanki: "Nie wiedzieliśmy, czy przyjdzie na plan i w jakim stanie. Dostała czerwoną kartkę"

Tomasz Stockinger w rozmowie z "Show" zdradza, jak wyglądało odejście Agnieszki Kotulanki z "Klanu". Jak wiadomo, serialowa Krystyna Lubicz, od lat zmaga się z chorobą alkoholową. Producenci wielokrotnie dawali jej szansę, niestety, nie udało jej się pokonać nałogu: Przez długi czas jakoś wszyscy dawali radę, choć nie zawsze była w pełni sił. W końcu nie można było przewidzieć, czy zjawi się na planie i w jakiej będzie formie. Było nam coraz trudniej pracować. Żółte kartki dla Agnieszki - a było ich kilka - nie pomagały, więc dostała czerwoną. Przez prawie rok wierzyliśmy, że wyjdzie z nałogu, ale nie można czekać w nieskończoność. To, że ciągle nie można się uporać ze swoimi demonami, niestety, potwierdza, że scenarzyści i producenci mieli rację, uśmiercając Krystynę Lubicz. - mówi Tomasz Stockinger. Gwiazdor zdradził również, co dalej z serialem "Klan": Nakręcone są trzy odcinki, które widzowie zobaczą po wakacjach. [...]. Scenariusze są dalej pisane, ale umowa z TVP nie jest podpisana - mówi aktor. Zobacz także: Pijesz za dużo czy delektujesz się alkoholem? Jak samemu sprawdzić, czy wpada się w alkoholizm   Agnieszka Kotulanka walczy z chorobą alkoholową.   Tomasz Stockinger zdradził, co dalej z Klanem!

Agnieszka Kotulanka nie żyje
East News
Newsy
Rodzina, przyjaciele i fani żegnają dziś Agnieszkę Kotulankę
Dzieci aktorki poinformowały o szczegółach pogrzebu

  W weekend dotarła do nas bardzo smutna wiadomość o śmierci aktorki znanej z serialu "Klan" Agnieszki Kotulanki.   Aktorka miała 61 lat. W latach 1997 do 2013 roku grała w serialu "Klan", gdzie wcielała się w postać Krystyny Lubicz. Aktorka grała też w takich produkcjach jak: "Niania", "Dom" czy "Hela w opałach", ale to rola w "Klanie" przyniosła jej największą popularność. Kotulanka od lat zmagała się z chorobą alkoholową. O śmierci aktorki poinformowała jej rodzina, zamieszczając nekrolog w internecie.    Kiedy odbędzie się pogrzeb Agnieszki Kotulanki?    Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione we wtorek, 27 lutego 2018 roku o godzinie 12.00 w parafii św. Józefa Oblubieńca przy ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 5 w Legionowie, po którym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarz miejscowy.     Więcej na temat śmierci Agnieszki Kotulanki:  „Ten spektakl, który szykujecie w obłokach będzie wspaniały!” Przyjaciele i znajomi żegnają Agnieszkę Kotulankę   Agnieszka Kotulanka przez lata była zakochana w Pawle Wawrzeckim. Aktor złamał jej serce? „To spowodowało jej problemy”   Rozstanie z ukochanym, nagłe odejście z "Klanu", choroba alkoholowa - ostatnie lata życia Agnieszki Kotulanki były bardzo trudne   Agnieszka Kotulanka jako Krystyna Lubicz z "Klanu". To była jej najsłynniejsza rola! Zobaczcie zdjęcia   Stockinger komentuje śmierć Agnieszki Kotulanki: "Smutno było od 15 lat przez problemy Agnieszki z alkoholem, a teraz jest bardzo smutno"   Laura Łącz i Jacek Borkowski komentują śmierć Agnieszki Kotulanki: "Nie mogę jeszcze tego przełknąć. Tak jej się życie nie poukładało..."     Nie żyje Agnieszka Kotulanka, aktorka znana z serialu "Klan" Aktorka miała 61 lat

Ostatnia scena Agnieszki Kotulanki w "Klanie" zdjęcie
East News
Newsy
Jak wyglądała ostatnia scena Agnieszki Kotulanki w "Klanie"? Zobaczcie wideo!
Po tej scenie nagle zniknęła z serialu...

Nie żyje Agnieszka Kotulanka. Aktorka zmarła 20 lutego, miała 61 lat. Pogrzeb aktorki odbędzie się 27 lutego.  W latach 1997-2013 Kotulanka grała w serialu "Klan", gdzie wcielała się w postać Krystyny Lubicz. Widzowie darzyli Krystynę Lubicz bardzo dużą sympatią, dlatego Kotulanka należała do grona jednych z najbardziej lubianych polskich aktorek. W 2014 roku producenci serialu podjęli jednak decyzję o usunięciu aktorki z obsady i uśmierceniu jej postaci. Dlaczego? Kotulanka miała problemy osobiste, walczyła z nałogiem, często nie stawiała się na zdjęciach, dlatego produkcja nie miała wyjścia i zrezygnowała ze współpracy z nią. Ostatnia scena z udziałem aktorki powstała w 2013 roku. Co to była za scena? Mamy wideo!   Ostatnia scena z Agnieszką Kotulanką w "Klanie" Agnieszka Kotulanka grała Krystynę Lubicz do 2013 roku. Po raz ostatni pojawiła się w serialu w 2472. odcinku. Widzowie mieli okazję zobaczyć scenę, w której Krystyna Lubicz spaceruje ze swoją przyjaciółką. Podczas rozmowy Krystyna wyjawiła, że podczas pewnej konferencji, poznała mężczyznę, który okazał się jej bratnią duszą. „Mamy po prostu podobne poglądy w wielu sprawach” - powiedziała Krystyna Lubicz. Przyjaciółka zazdrościła jej tego, że poznała "bratnią duszę". Widzowie mieli nadzieję na to, że producenci rozwiną ten wątek i zobaczą wkrótce romans Krystyny, ale niespodziewanie aktorka przestała pokazywać się na planie serialu. Scenarzyści szybko wymyślili nowy wątek i w kolejnych odcinkach widzowie dowiedzieli się, że stan zdrowia Krystyny niespodziewanie się pogorszył, dlatego bohaterka Kotulanki została wysłana na leczenie do Bostonu. Niestety Kotulanka nie wróciła już do serialu, a scena spaceru była jej ostatnią w serialu "Klan".    ZOBACZ:  Agnieszka Kotulanka jako Krystyna Lubicz z "Klanu". To była jej najsłynniejsza rola! Zobaczcie zdjęcia...

Nasze akcje
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner