Agata Rubik o nauce zdalnej córek
Instagram

Agata Rubik szczerze o nauce zdalnej córek: "Jestem tym wykończona"

Agata Rubik o nauce zdalnej córek
Instagram

Nauka zdalna w szkole podstawowej, wprowadzona z powodu ciągle rosnącej liczby zakażeń koronawirusem, jest wyzwaniem nie tylko dla dzieci ale również dla ich rodziców. Przekonała się o tym m. in. Agata Rubik, która jest mamą 11-letniej Helenki oraz 7-letniej Alicji. Na Instagramie wyraziła swój podziw dla rodziców, którzy muszą stanowić pieczę nad nauką zdalną dla więcej niż jednego dziecka. Opowiedziała przy okazji, jak to wygląda u niej w domu i nie ukrywa, że jest już wykończona. 

Zobacz także: Nowe obostrzenia: Nauka zdalna dla klas 1-3 szkół podstawowych, wprowadzenie bonu dla nauczycieli

Agata Rubik o nauce zdalnej swoich córek

Zgodnie z nowymi obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd, już nie tylko uczniowie starszych klas szkół podstawowych ale również ci najmłodsi przeszli na nauczanie zdalne. Zasady dla klas 1-3 zostały wprowadzone już od 9. listopada. Od tamtej chwili dzieci uczą się w domu. Agata Rubik przyznała, że taki system edukacji jest bardzo ciężki, a ona sama, jako rodzic czuje się już wykończona: 

Powiem wam, że jestem wykończona. Ala właśnie skończyła szkołę, Helenka ma jeszcze 10 minut. Nastąpiła totalna dezorganizacja mojego życia

Przy okazji zwróciła się do mam, które wychowują więcej niż jedno dziecko i doskonale odnajdują się w obecnej sytuacji: 

A tak zupełnie na serio, to podziwiam was kobiety, które macie jedno lub więcej dzieci na nauczaniu onlinie i do tego same zdalnie pracujecie. Ja bym nie dała rady. Nie zdołałam zrobić nic, z tego, co sobie na dziś zaplanowałam. 

Agata Rubik przyznała, że obecna sytuacja jest dla niej bardzo stresująca i zdarza jej się zajadać stres słodyczami, po które na co dzień nie sięgała: 

Wiecie co w tym wszystkim jest najgorsze? Mówię cicho, żeby Piotr nie usłyszał... […] Zjadłam dziś z powodu tego napięcia tonę ciastek. Oczywiście tych, których nie mogę jeść, czyli z laktozą, serniczków i innych. Jutro albo pojutrze pewnie obudzę się cała wysypana, ale to nic. Mam nadzieję, że sobie radzicie lepiej

A Wy jakie macie odczucia w związku z nauką zdalną w szkołach podstawowych? 

Na razie nauka zdalna dla dzieci z klas szkół podstawowych nakazana jest aż do 29 listopada. Nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje o następnych krokach związanych z edukacją najmłodszych uczniów. Minister Edukacji w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" zapowiedział jednak, że w bardzo optymistycznej wersji dzieci, powinny wrócić do nauki stacjonarnej od grudnia ale nie jest wykluczony również pesymistyczny scenariusz, według którego nauka zdalna może potrwać do stycznia lub dłużej. 

Zobacz także: Szykuje się całkowity lockdown? "Nie wykluczamy żadnego scenariusza"

Agata Rubik szczerze opowiedziała o tym, jak wygląda nauka zdalna w jej domu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agata Rubik (@agata_rubik)

Pogodzenie nauki zdalnej dzieci z własną pracą zdalną to wielkie wyzwanie dla milionów rodziców. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agata Rubik (@agata_rubik)

Agata Rubik schudła
EastNews

 

Więcej na temat Agata Rubik koronawirus
Przeładuj

Rafał Brzozowski rzeczywiście romansował z Izabellą Krzan? Gwiazdor TVP odniósł się do sensacyjnych spekulacji

zobacz 01:03