Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poinformował o nowych obostrzeniach, które zostają wprowadzone w Polsce ze względu na rekordową liczbę nie tylko zachorowań na koronawirusa, ale i zgonów.

Reklama

W ostatnim czasie rekordową liczbę notujemy w Polsce, we Włoszech czy Wielkiej Brytanii. Ta druga fala może być groźniejsza i dłuższa niż pierwsza. Dzisiaj zdaje się, że listopad będzie najtrudniejszym miesiącem pandemii. Kolejne restrykcje są potrzebne. Chce zaapelować o to, aby zostać w domu.

Oprócz zamknięcia sklepów w galeriach handlowych i wszystkich instytucji kulturalnych, klasy 1-3 przechodzą na naukę zdalną. Przedszkola działają na dotychczasowych zasadach!

Rozszerzamy nasze zasady bezpieczeństwa. Pierwszy z nich to rozszerzenie nauczania zdalnego na klasy od 1 do 3 i przedłużamy okresy nauki zdalnej dla uczniów od 4 klasy do 29 listopada

To nie wszystko! Premier zapowiedział też dodatkowe bony finansowe dla nauczycieli, aby mogli zakupić niezbędne do pracy zdalnej akcesoria:

Na wsparcie pracy zdalnej dla nauczycieli przeznaczamy dodatkowy bon dla nauczyciela w wysokości 500 zł na zakup akcesoriów do pracy zdalnej - dodał.

Czy w związku z nauką zdalną w klasach 1-3 rodzice otrzymają zasiłki?

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rodzice dzieci, które będą uczyły się zdalnie mogą liczyć na zasiłki na takich samych zasadach, jak wiosną. Każdy rodzic może otrzymać taki zasiłek bez względu na to czy pracuje stacjonarnie czy zdalnie.

Zasiłki będą przyznane na takich samych zasadach, jak wiosną. Te zasady są znane. Jeśli chodzi o przedszkola opieka tam pozostaje na takich zasadach, jak do tej pory. - odpowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Na jakich zasadach zostanie przyznany bon dla nauczycieli? Okazuje się, że rząd chce je wprowadzić w ekspresowym tempie i niedługo pojawi się oficjalna informacja, jak można je pobierać.

Bon chcemy udostępnić błyskawicznie. Ma służyć sfinansowaniu sprzętu elektronicznego, który ma służyć pracy zdalnej. - powiedział na koniec konferencji premier.

Spodziewaliście się takiego rozwiązania? Popieracie naukę zdalną w klasach 1-3?

Zobacz także: Uwaga! Nowe obostrzenia związane z koronawirusem: jest decyzja w sprawie galerii, sklepów, szkół

East News

Od 9 listopada szkoły podstawowe przechodzą w pełni na naukę zdalną!

East News

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama