PILNE
Newsy

Nowe obostrzenia: Nauka zdalna dla klas 1-3 szkół podstawowych, wprowadzenie bonu dla nauczycieli

Nowe obostrzenia: Nauka zdalna dla klas 1-3 szkół podstawowych, wprowadzenie bonu dla nauczycieli

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poinformował o nowych obostrzeniach, które zostają wprowadzone w Polsce ze względu na rekordową liczbę nie tylko zachorowań na koronawirusa, ale i zgonów.

W ostatnim czasie rekordową liczbę notujemy w Polsce, we Włoszech czy Wielkiej Brytanii. Ta druga fala może być groźniejsza i dłuższa niż pierwsza. Dzisiaj zdaje się, że listopad będzie najtrudniejszym miesiącem pandemii. Kolejne restrykcje są potrzebne. Chce zaapelować o to, aby zostać w domu.

Oprócz zamknięcia sklepów w galeriach handlowych i wszystkich instytucji kulturalnych, klasy 1-3 przechodzą na naukę zdalną. Przedszkola działają na dotychczasowych zasadach!

Rozszerzamy nasze zasady bezpieczeństwa. Pierwszy z nich to rozszerzenie nauczania zdalnego na klasy od 1 do 3 i przedłużamy okresy nauki zdalnej dla uczniów od 4 klasy do 29 listopada

To nie wszystko! Premier zapowiedział też dodatkowe bony finansowe dla nauczycieli, aby mogli zakupić niezbędne do pracy zdalnej  akcesoria:

Na wsparcie pracy zdalnej dla nauczycieli przeznaczamy dodatkowy bon dla nauczyciela w wysokości 500 zł na zakup akcesoriów do pracy zdalnej - dodał.

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Czy w związku z nauką zdalną w klasach 1-3 rodzice otrzymają zasiłki?

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rodzice dzieci, które będą uczyły się zdalnie mogą liczyć na zasiłki na takich samych zasadach, jak wiosną. Każdy rodzic może otrzymać taki zasiłek bez względu na to czy pracuje stacjonarnie czy zdalnie.

Zasiłki będą przyznane na takich samych zasadach, jak wiosną. Te zasady są znane. Jeśli chodzi o przedszkola opieka tam pozostaje na takich zasadach, jak do tej pory. - odpowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Na jakich zasadach zostanie przyznany bon dla nauczycieli? Okazuje się, że rząd chce je wprowadzić w ekspresowym tempie i niedługo pojawi się oficjalna informacja, jak można je pobierać.

Bon chcemy udostępnić błyskawicznie. Ma służyć sfinansowaniu sprzętu elektronicznego, który ma służyć pracy zdalnej. - powiedział na koniec konferencji premier.

Spodziewaliście się takiego rozwiązania? Popieracie naukę zdalną w klasach 1-3?

Zobacz także: Uwaga! Nowe obostrzenia związane z koronawirusem: jest decyzja w sprawie galerii, sklepów, szkół

Mateusz Morawiecki
East News

Od 9 listopada szkoły podstawowe przechodzą w pełni na naukę zdalną!

koronawirus
East News

 

Zobacz także
Mateusz Morawiecki

Są nowe obostrzenia: galerie, sklepy, szkoły i inne! "Następny krok to NARODOWA KWARANTANNA"

Mateusz Morawiecki

Czeka nas pełny lockdown? Już dziś nowe obostrzenia w związku z koronawirusem! "Zmniejszenie mobilności Polaków powinno być priorytetem"

 

Nauka w domu, szkoła zamknięta
East News
Newsy
Nauka zdalna w szkole podstawowej. Na jakich zasadach będzie odbywała się nauka od 24 października?
Nauka zdalna w szkole podstawowej. Na jakich zasadach będzie odbywała się nauka od 24 października?

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej poinformował o nowych obostrzeniach w związku z rosnącą ilością zakażeń koronawirusem , które będą obowiązywały od 24 października. Oprócz  zamknięcia lokali gastronomicznych i restauracji , zakazu spotkań powyżej 5 osób oraz wprowadzenia czerwonej strefy w całej Polsce premier ogłosił też powrót nauki zdalnej w szkole podstawowej w klasach 4-8 . Na jakich zasadach będą od 24 października funkcjonowały szkoły? Nauka zdalna w szkole podstawowej w całej Polsce! Rząd zdecydował o powrocie nauki zdalnej w szkołach podstawowych. Od 24 października uczniowie klas 4-8 znów będą uczyli się w warunkach domowych. Co więcej dzieci i młodzież do 16. roku życia może przemieszczać się w przestrzeni publicznej jedynie pod opieką osoby dorosłej! Szkoła podstawowa w klasach od 4 do 8 przechodzi na tryb zdalny. W godzinach od 8 do 16 młodzież nie może sama przemieszczać się, tylko pod opieką dorosłego. - powiedział już na początku konferencji Mateusz Morawiecki. Decyzję przejścia na tryb zdalny w klasach 4-8 szkół podstawowych premier uzasadnił ilością zachorowań w poszczególnych grupach wiekowych: Otóż w grupie osób do 11,12 roku życia poziom zakażeń przy podobnej liczbie testów jest trzykrotnie mniejszy, niż w wieku 13-19 lat. A więc ma to swoje również naukowe uzasadnienie - dodał premier. Przedszkola i klasy 1-3 w szkołach podstawowych nadal funkcjonują w stacjonarnym trybie. Z kolei szkoły średnie i uczelnie wyższe działają w trybie zdalnym bez zmian.  Zobacz także:   Nowe obostrzenia: lokale gastronomiczne i restauracje z zakazem działalności stacjonarnej!    🔴 Od soboty, 24 października, w całej Polsce obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. 🔴 Cała Polska jest...

Mateusz Morawiecki
East News
Newsy
Są nowe obostrzenia: galerie, sklepy, szkoły i inne! "Następny krok to NARODOWA KWARANTANNA"
Są nowe obostrzenia: galerie, sklepy, szkoły i inne! "Następny krok to NARODOWA KWARANTANNA"

Na konferencji prasowej premiera Mateusz Morawiecki ogosił w środę kolejne decyzje rządu. Dziś ministerstwo zdrowia poinforowało o 24 692 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa, w związku z Covid-19 zmarły 373 osoby!  - Druga fala pandemii uderzyła z niebywałą siłą - mówił premier na konferencji. - Niestety, mamy rekordową liczbę zgonów. Ta druga fala możebyć znacznie groźniejsza i dłuższa, niż spodziewaliśmy się wcześniej. Listopad będzie jednym z najtrudniejszych momentów. Przed nami arcytrudny czas. Dlatego restrykcje są niezbędne. W związku z dramatycznie pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju, rząd podjął decyzję o wprowadzeniu nowych restrykcji. Czego dotyczą nowe ograniczenia związane z koronawirusem ? Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Black Friday 2020 tylko online?! Galerie handlowe zostaną wkrótce zamknięte? Rząd wprowadza nowe obostrzenia Rząd od kilku tygodni stopniowo zamyka niektóre sektory gospodarki - większość uczniów przeszła na nauczanie zdalne, nie pracuje m.in. branża fitness i gastronomia stacjonarna. To jednak, według rządu, nie wystarcza, bo powstrzymać pandemię. Morawiecki podkreślił, że wpływ na rozwój epidemii mają trwające protesty. Stąd kolejne obostrzenia.  Oto szczegóły nowych decyzji rządu: Edukacja, kultura, sport: - Klasy 1-3 w szkołach podstawowych - nauka zdalna od 9 listopada. - Przedłużenie nauki zdalnej w klasach 4-8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych do 29 listopada. - Szkoły wyższe i ponadpodstawowe w trybie zdalnym. - Wydarzenia sportowe bez udziału publiczności. - Zawieszona działalność basenów, aquaparków, siłowni. - Dodatkowy bon dla nauczycieli na zakup akcesoriów do pracy zdalnej. Życie społeczne -...

Szkoły - czy będą zamknięte?
Newsy
Koronawirus w Polsce: Wróci dodatkowy zasiłek opiekuńczy? Premier komentuje
Czy rodzice najmłodszych dzieci, które w przypadku kolejnych obostrzeń mogą wrócić do nauczania zdalnego, otrzymają dodatkowy zasiłek opiekuńczy?

Czy rodzice najmłodszych dzieci, które w przypadku kolejnych obostrzeń wrócą do nauczania zdalnego, otrzymają dodatkowy zasiłek opiekuńczy? Premier podczas ostatniej konferencji prasowej rozwiał wątpliwości w tej sprawie! W chwili obecnej władze w Polsce nie zamknęły przedszkoli i szkół podstawowych, ale co się stanie, jeżeli będzie taka konieczność?  Co z zasiłkiem opiekuńczym? Wczoraj, w czwartek 15 października, Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu jednej doby w Polsce wykryto aż 8099 nowych przypadków koronawirusa - niestety, aż 91 osób zmarło. W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczących wzrostu liczby zachorowań władze podjęły decyzję o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń. Od soboty 17 października do strefy czerwonej dołączą aż 152 powiaty, w tym m.in. Warszawa, Kraków, Łódź, Toruń i Lublin. Premier zapowiedział, że całej Polsce zostaną zamknięte baseny i siłownie, a w strefie czerwonej będzie obowiązywał zakaz organizowania wesel i imprez okolicznościowych. Zmiany dotycząc również uczniów- w strefach żółtych uczniowie szkół wyższych i ponadpodstawowych rozpoczną nauczanie hybrydowe, a w strefach czerwonych uczniowie szkół wyższych i ponadpodstawowych wrócą do nauczania zdalnego. Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej nie wykluczył, że w przyszłości również młodsi uczniowie będą musieli wrócić do nauczania zdalnego. Jak premier zareagował na pytanie o możliwość  wprowadzenia nauki zdalnej dla wszystkich uczniów? Tak, jeżeli nie powstrzymamy rozprzestrzeniania się koronawirusa rozważamy wszelkie scenariusze aczkolwiek ten jest jednym z najtrudniejszych dlatego, że on jednocześnie oznacza bardzo duże utrudnienia w świadczeniu pracy przez rodziców tych najmłodszych dzieci i dlatego...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik