Zarobki Agaty Kuleszy w filmie Ida
ONS/Facebook
Newsy

Tabloid ujawnia zarobki filmu "Ida". Kto zyskał na nim najwięcej?

Agata Kulesza zagrała główną rolę

"Ida" to jeden z najlepszych filmów jaki powstał w ostatnich latach w naszym kraju. Historia Anny, która przed złożeniem ślubów zakonnych odwiedza swoją ciotkę Wandę, podbiła serca widzów na całym świecie. Produkcja zdobyła najważniejsze filmowe nagrody w Polsce oraz została doceniona m.in. na festiwalu goEast. Film Pawła Pawlikowskiego wygrał Międzynarodowy Festiwal Filmów z Europy Środkowej i Wschodniej. W rolę Wandy wcieliła się fenomenalna Agata Kulesza. Przypomnijmy: Największe gwiazdy polskiego kina na przyznaniu medali "Zasłużony Kulturze"

Jeden z tabloidów podał informację, że film zarobił już 3,5 miliona dolarów we Francji i milion mniej w Stanach Zjednoczonych. Oczywiście spekuluje się, że sukces komercyjny "Idy" przełożył się także na zarobki grającej w nim główną rolę Kuleszy. Gwiazda kojarzona do tej pory z epizodycznymi rolami ma czerpać procentowe zyski z dochodów produkcji. W obronie gwiazdy stanęła dziennikarka, Karolina Korwin Piotrowska. Na swoim profilu na Facebooku pokusiła się o krótki komentarz w sprawie artykułu.
 

kompletna bzdura- nie zarobiła na "Idzie", dostała stawkę i już. Nawet reżyser "Idy" nie zarabia na ogromnych, światowych sukcesach tego filmu, jedynie jego producent- gdyby nieuki z tabloidu doczytały, jak wyglądało finansowanie "Idy", co jest na profesjonalnych stronach ( ale trzeba znac ich adres, a w to raczej w tym przypadku nie wierzę) wiedzieliby. Ale zawsze lepiej idityzm w biały dzien napisać i nakręcać jakże polską, jakże typową spiralę zazdrości wobec AKTORKI. - czytamy.

 

Faktycznie - jeśli spojrzeć na finansowanie produkcji, to sprawa wcale nie wygląda tak różowo, jak opisują to tabloidy. Największe wsparcie finansowe, produkcja uzyskała od zagranicznych partnerów. To właśnie dzięki nim możliwe było zrealizowanie filmu. Swoją cegiełkę dołożył także Polski Instytut Sztuki Filmowej. 
 

Ojcem projektu był Eric Abraham z londyńskiego Portobello Pictures. On sfinansował powstanie scenariusza. W pewnej chwili – z różnych przyczyn - Eric musiał wycofać się z finansowania filmu w takim zakresie, w jakim nam wcześniej obiecywał. Na swoje miejsce zaproponował zaprzyjaźnionego producenta duńskiego. I znów – scenariusz bardzo się spodobał w Duńskim Instytucie Sztuki Filmowej. Razem wystąpiliśmy do Eurimages i dostaliśmy dofinansowanie. - mówi producent Piotr Dzięcioł w jednym z wywiadów.


Oglądaliście już "Idę"?

Zobacz: Agata Kulesza przed galą Orły 2014 



Kulesza i inne gwiazdy na rozdaniu nagród RMF FM:

Zarobki Agaty Kuleszy w filmie Ida
ONS/Facebook
Newsy
Wielki sukces "Idy". Film z Kuleszą ma ogromną szansę na Oscara
"Jest o nim głośno"

Film "Ida" odkąd pojawił się w kinach, wzbudza wielkie zainteresowanie mediów. Niedawno jeden z tabloidów pokusił się o artykuł, w którym ujawnił zarobki reżysera oraz aktorów w nim występujących. Odtwórczyni głównej roli - Agata Kulesza - miała na nim zarobić aż milion złotych. Przypomnijmy: Tabloid ujawnia zarobki filmu "Ida". Kto zyskał na nim najwięcej? Wczoraj w nocy Ministerstwo Kultury ogłosiło polskiego kandydata do przyszłorocznej gali rozdania Oscarów.  Komisja Oscarowa jednogłośnie wybrała film "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Obraz z Kuleszą będzie miał szansę na statuetkę w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny". "Ida" odniosła wielki sukces w USA i we Francji, gdzie przyciągnęła do kin o wiele więcej widzów niż w Polsce: To wspaniały film, który nie bez przyczyny zyskał takie uznanie i znakomite recenzje na całym świecie. Jest też nie tylko świetną wizytówką wszystkich twórców, którzy brali udział w jego powstaniu, ale i całej naszej kinematografii. Film zyskał znakomite recenzje w najpoważniejszych tytułach amerykańskich. We wszystkich rankingach potencjalnych kandydatów do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej "Ida" plasuje się bardzo wysoko. To tytuł, który budzi emocje i jest o nim głośno - mówi Agnieszka Odorowicz, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Trzymamy więc kciuki i liczymy na statuetkę. Zobacz:  Świat zachwyca się "Idą", a Polska? Korwin: Przegrała u nas z...   Rozdanie Oscarów w 2014 roku: 

Agata Kulesza w różowej kurtce i okularach i Jim Carry w białej marynarce z brodą
ONS, East News
Newsy
Agata Kulesza i Jim Carrey w jednym filmie! Znamy szczegóły
Agata Kulesza i Jim Carrey w jednym filmie! Znamy szczegóły

Agata Kulesza to aktorka, która jest doceniana na arenie międzynarodowej już od jakiegoś czasu. Jednak dopiero po filmie "Ida" i jego Oskarze dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego  posypały się dla Kuleszy poważne propozycje od zachodnich producentów. I teraz zagra dużą rolę w hollywoodzkiej produkcji! Kulesza w filmie z Jimem Carreyem Jak się dowiedzieliśmy,  Agata Kulesza zagra w amerykańskim filmie u boku samego Jima Carreya ! Film będzie kręcony w Krakowie, a jego tytuł to „ True Crimes ”. Oprócz Jima Carreya i Agaty Kuleszy zobaczymy w nim również  Charlotte Ginsbourg . Z polskich gwiazd mniejsze role mają też zagrać  Robert Więckiewicz  i  Maja Ostaszewska . Zdjęcia mają ruszyć już w przyszłym tygodniu!   O czym będzie film "True Crimes"? Scenariusz do filmu "True Crimes" został oparty na opublikowanym w 2008 roku w New Yorkerze artykule Davida Granna . Bohaterem filmu jest Jacek Wróblewski, detektyw w średnim wieku, który rozwiązuje sprawę morderstwa na podstawie wskazówek zawartych w książce. Okazuje się, że morderstwo jest bardzo podobne do tego, które zostało opisane w kryminale.   To prawdziwy sezon na amerykańskie filmy kręcone w Polsce. Jak już pisaliśmy, Małgorzata Kożuchowska i Weronika Rosati też grają w amerykańskiej produkcji. I tylko trzeba się z tego cieszyć. Zobacz: Jim Carrey na pogrzebie Cathriony White! Aktor pomagał nieść trumnę z ciałem ukochanej  

Nominacje do Złotych Globów 2015
ONS
Newsy
Poznaliśmy nominowanych do Złotych Malin 2015. Wśród najgorszych aktorów największe gwiazdy
Kto zdobędzie nagrodę?

Oscary to najbardziej prestiżowa nagroda filmowa na świecie przyznawana przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. W tym roku ogromną szansę na zdobycie tej prestiżowej statuetki ma polski film "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Już teraz dzieło to zgarnęło kilka poważnych wyróżnień na międzynarodowych konkursach, a Agata Kulesza  została doceniona za rolę drugoplanową. Zobacz: Film z Kuleszą odniósł ogromny sukces na festiwalu w Los Angeles Zanim jednak zostaną przyznane nagrody dla najlepszych filmów, aktorów i aktorek, poznamy ich przeciwieństwa. Dobę przed wielką galą Oscarów przyznawane są Złote Maliny . Wczoraj poznaliśmy nominowanych do tych niezbyt prestiżowych nagród. Co dziwne, znajdują się tam najsławniejsze nazwiska światowego kina takie jak Johnny Deep czy Nicole Kidman . Oto lista filmów i nazwisk, które mają szanse na zdobycie Złotej Maliny: Najgorszy film: 1. „Wojownicze żółwie ninja” 2. „Kirk Cameron’s saving Christmas” 3. „Sekstaśma” 4. „The Interview” 5. „Legenda Herkulesa” 6. „Transcendencja” 7. „Ja Frenkerstein" 8. „Nawiedzony dom 2″ 9. „Transformer: Wiek zagłady” 10. „Milion sposobów jak zginąć na Zachodzie” 11. „Atlas zbuntowany. Część III: Kim jest John Galt?” 12. „Left Behind” Najgorszy aktor: 1. Seth Mac­Far­la­ne - "Mi­lion spo­so­bów, jak zgi­nąć na Za­cho­dzie" 2. John­ny Depp - "Trans­cen­den­cja" 3. Adam San­dler - "Ro­dzin­ne re­wo­lu­cje" 4. Seth Rogen - "Wy­wiad ze Słoń­cem Na­ro­du" 5. Kel­lan Lutz - "Le­gen­da Her­ku­le­sa" 6. Mar­lon Way­ans - "Dom bar­dzo na­wie­dzo­ny 2" 7. Ar­nold Schwa­rze­neg­ger - "Sa­bo­taż" 8. Aaron Ec­khart - "Ja, Fran­ken­ste­in" 9. Alex Pet­ty­fer - "Mi­łość bez końca" 10. Kirk Ca­me­ron - "Kirk...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner