Zuzanna Grabowska

Zuzanna Grabowska to polska aktorka, którą znamy z filmów „Czas honoru”, „Planeta singli” czy „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Prywatnie córka aktorów Andrzeja Grabowskiego i Anny Tomaszewskiej-Piaseckiej, mama Hani i Basi oraz żona muzyka i aktora Pawła Domagały. Zobacz, w jakich serialach i spektaklach zagrała Zuzanna Grabowska.

Imię: Zuzanna

Nazwisko: Grabowska

Nazwisko panieńskie: Grabowska

Pseudonim: brak

Wzrost: 169 cm

Data urodzenia: 22 czerwca 1983 roku

Znak zodiaku: Rak

Zawód: aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna

Osoby - związki: 
- mąż Paweł Domagała, piosenkarz i aktor (od 2013-obecnie)

Rodzice: ojciec aktor Andrzej Grabowski oraz matka aktorka Anny Tomaszewska-Piasecka

Dzieci: dwie córki: Hania (ur. 2012) oraz Basia (ur. 2018)

Rodzeństwo: Katarzyna Grabowska (ur. 1991)

BIO: Zuzanna Grabowska to polska aktorka teatralna, serialowa i filmowa. Urodziła się 22 czerwca 1983 roku w Krakowie, ale swoją przyszłość od zawsze wiązała z Warszawą. Jest córką znanego aktora Andrzeja Grabowskiego oraz aktorki Anny Tomaszewskiej. Ma młodszą siostrę Katarzynę, która również jest aktorką.
W 2007 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie. W 2013 roku Zuzanna wzięła ślub z Pawłem Domagałą, z którym wychowuje dwie córki: Hanię (ur. 2012 r.) oraz Basię (ur. 2018 r.). Karierę aktorską rozpoczęła w 1994 roku, kiedy to wystąpiła w spektaklu telewizyjnym „Mały lord” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Grała w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Teatrze na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, Teatrze Dramatycznym w Warszawie, Teatrze Montownia, Teatrze Syrena, Teatrze Telewizji oraz Teatrze 6. Piętro. Wystąpiła w spektaklach: „Tańce w Ballybeg”, „Walentynki”, „Pippi Pończoszanka”, „Kubuś Fatalista i jego pan”, „Pan Tadeusz i inne obce języki”, „Chory z urojenia”, „D o w n_u s”, „Amazonia”, „Koziołek Matołek”, „Madame”, „Zwierzoczłekoupiór”, „Szczególnie” czy „Mały lord”.
Debiut na małym ekranie zaliczyła w serialu „Świat według Kiepskich” w 1999 roku. Kilka lat później zagrała Ankę w serialu „Królowie śródmieścia”, jednak większą popularność przyniósł jej serial „Czas honoru”. W 2004 roku zagrała w filmach: „Atrakcyjny pozna panią…”, „Diabeł”, „Fabryka” czy „Jak żyć?”. Wystąpiła w serialach: „Rojst’97”, „M jak miłość”, „Komisarz Alex”, „Lekarze na start”, „O mnie się nie martw”, „To nie koniec świata”, „Czas honoru”, „39 i pół”, „Synowie”, „Niania”, „Oficerowie”, „Biuro kryminalne”, „Na dobre i na złe”, „Pitbull”, „Na wspólnej” i „Świat według Kiepskich”. W 2011 roku zagrała w teledysku Acid Drinkers pt. „Hit The Road Jack”, a pięć lat później pojawiła się w teledysku Pawła Domagały pt. „Jestem tego wart”.

Znana z: seriali: „Teraz albo nigdy!”, „Królowie śródmieścia”, „Pitbull”, „Na Wspólnej”, filmów: „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Diabeł”, „Atrakcyjny pozna panią”, a także występów w spektaklach, m.in.: „Pippi Pończoszanka”, „Pan Tadeusz i inne obce języki”, „Chory z urojenia” czy „Mały lord”. Oprócz filmów, spektakli i seriali Zuzanna Grabowska współtworzy „Kabaret na Koniec Świata”, który składa się z zawodowych aktorów. W składzie kabaretu pojawiają się m.in. Izabela Dąbrowska, Waldemar Barwiński, Paweł Domagała, Olga Sarzyńska, Wojciech Solarz czy Sebastian Stankiewicz.

Funkcja w filmie:
- aktorka w filmie „Atrakcyjny pozna panią…” jako dziewczyna (2004);
- aktorka w filmie „Diabeł” jako młoda matka Franciszka (2005);
- aktorka w filmie „Fabryka” jako Sylwia (2006);
- aktorka w filmie „Jak żyć?” jako mama Kuby w młodości (2008);
- aktorka w filmie „Antygona” jako Antygona (2011);
- aktorka w filmie „Człowiek z reklamówką” (2012);
- aktorka w filmie „Trashhh!” jako Ex-dziewczyna (2014);
- aktorka w filmie „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” jako prawniczka „Cukra” (2016);
- aktorka w filmie „Planeta singli” jako żona Malinowskiego (2016);
- aktorka w filmie „Okna, okna” jako Zuza, siostra Zdzisława (2018);
- aktorka w filmie „Serce nie sługa” jako Kaśka (2018).

Płyta: brak

Książki: brak

Nagrody: brak

Instagram: @zuzagrabowska

Facebook: @zuza.grabowska
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index