Szymon Wydra

Choć Szymon Wydra z zawodu jest technikiem mechanikiem, to dzięki muzyce osiągnął największe sukcesy i zdobył dużą popularność. Jeszcze jako nastolatek wraz z przyjaciółmi założył zespół Carpe Diem, który koncertuje i wydaje płyty już od 30 lat. Niewątpliwie ich największym sukcesem jest album "Bezczas" z 2005 roku, który pokrył się platyną. Szymon Wydra odnosi również indywidualne sukcesy w świecie muzyki. W 2002 roku wygrał program "Szansa na sukces", a także zajął trzecie miejsce w pierwszej edycji "Idola". Poznaj więcej informacji o Szymonie Wydrze.

Imię: Szymon

Nazwisko: Wydra

Pseudonim: -

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 11.03.1976 r.

Znak zodiaku: ryby

Zawód: wokalista, gitarzysta, kompozytor i poeta

Osoby - związki: żona Anna

Rodzice: brak informacji

Dzieci: córka Simona (ur. 2006 r.), syn Ryszard (ur. 2016 r.)

Rodzeństwo: siostra Agata (ur. 1988 r.)

BIO: Szymon Wydra urodził się w Radomiu. Początkowo muzyka była tylko jego hobby i nie wiązał z nią przyszłości zawodowej. Uczęszczał co prawda do Państwowego Ogniska Muzycznego w klasie gitary klasycznej, ale szkołę średnią ukończył z tytułem technika mechanika. Później studiował w Wyższej Szkole dziennikarstwa w Radomiu, a także w warszawskiej Wyższej Szkole Promocji. Po ukończeniu studiów imał się różnych zajęć. Przez pewien czas był dziennikarzem radiowym, instruktorem muzycznym w domu kultury, ochroniarzem i serwisantem mebli. Życie odmieniła mu jednak muzyka - jego prawdziwa pasja.Szymon Wydra już jako 16-latek założył zespół Carpe Diem, który wykonuje muzykę rockową i pop. W pierwszych latach grupa z sukcesami występowała na licznych festiwalach i przeglądach muzycznych. W 1995 roku utwór "Taki na nas widok" stał się power playem w Radiu Radom i przez sześć kolejnych tygodni utrzymywał się na liście przebojów. W roku 2000 zespół został zaliczony przez krytyków "Gazety Wyborczej" do dwudziestu najlepiej zapowiadających się wykonawców na polskiej scenie muzycznej.Szymon Wydra próbował też samodzielnie szczęścia w show-biznesie. W 2001 roku wystąpił w programie TVP2 "Szansa na sukces" i został wyróżniony za wykonanie piosenki Piotra Szczepanika. Jeszcze większy sukces odniósł rok później w tym samym programie, który wygrał, śpiewając utwór Ryszarda Rynkowskiego. Również w 2002 roku z sukcesem zaprezentował się w programie "Idol". W 2007 roku wystąpił w duecie z Marzeną Kipiel-Sztuką w programie "Jak oni śpiewają". W 2008 roku wziął udział w programie "Gwiezdny cyrk", w którym uczestniczyły gwiazdy polskiego show-biznesu, i zajął w nim piąte miejsce.Sukcesy Szymona Wydry w "Idolu" oraz w "Szansie na sukces" wpłynęły na wzrost popularności Carpe Diem. W 2002 roku grupa wydała debiutancki album "Teraz wiem", a największymi przebojami z tego krążka są "Teraz wiem" oraz "Pozwól mi lepszym być". Niewątpliwym sukcesem w karierze zespołu Carpe Diem jest druga płyta wydana w 2005 roku. Album "Bezczas" uzyskał status płyty platynowej i znalazł się na 7. miejscu najlepiej sprzedających się krążków w Polsce w danym tygodniu. W 2007 roku na 15-lecie istnienia grupa wydała trzeci album "Remedium", a w kolejnych latach w sprzedaży pojawiły się płyty "Powołanie", "V Element" i "Przesłanie".

Znany z: przełomowy dla kariery Szymona Wydry w show-biznesie był rok 2002. Wtedy to wystąpił w pierwszej edycji polskiego "Idola", gdzie z sukcesem przebrnął eliminacje i dotarł do finału. Zaśpiewał w nim piosenkę Grzegorza Ciechowskiego "Tak, tak to ja" i dzięki głosom widzów (zdobył ich 28%) zajął w tym programie III miejsce.

Funkcja w filmie: -

Płyty: - 2002 - "Teraz wiem"; - 2005 - "Bezczas" - status platynowej płyty; - 2007 - "Remedium"; - 2010 - "Powołanie"; - 2014 - "V Element"; - 2019 - "Przesłanie".

Książki: -

Nagrody: -

LINK Instagram: https://www.instagram.com/szymonwydracarpediem/


Link FB: https://www.facebook.com/SzymonWydraCarpeDiem/
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index