sylwester Wardęga

Sylwester Wardęga, który posługuje się internetowym pseudonimem SA Wardega, to youtuber, alternatywny twórca filmowy, influencer, a także zawodnik Fame MMA. Jego kanał na platformie YouTube ma ponad 3,5 mln subskrybentów i do niedawna Wardęga był najpopularniejszym youtuberem w Polsce. Wszystko za sprawą filmiku "Mutant Giant Spider Dog", który osiągnął gigantyczną oglądalność i zapewnił twórcy nagrodę You Tube Rewind. Oprócz tego Wardęga próbował sił na gali Fame MMA. Sprawdź, z którym celebrytą się zmierzył i jaki był wynik pojedynku.Imię: Sylwester

Nazwisko: Wardęga

Pseudonim: SA Wardega

Wzrost: 170 cm

Data urodzenia: 31.12.1989 r.

Znak zodiaku: koziorożec

Zawód: youtuber, twórca filmowy, zawodnik Fame MMA

Osoby - związki: - partnerka Monika Kołakowska - youtuber często publikuje w mediach społecznościowych zdjęcia ze swoją partnerką i jego związek dla nikogo nie jest tajemnicą. Partnerka Wardęgi jest youtuberką, która motywuje internautów do ćwiczeń i prowadzenia zdrowego trybu życia. Para jest w szczęśliwym związku od wielu lat.

Rodzice: brak szczegółowych informacji na ich temat. Wiadomo, że mama youtubera prowadzi firmę transportową w Mławie, ojciec opuścił rodzinę wiele lat temu, a Wardęgę łączy serdeczna więź z babcią.

Dzieci: brak

Rodzeństwo: starsza siostra

BIO: Sylwester Wardęga to youtuber, twórca filmowy i zawodnik Fame MMA. Urodził się i wychował w Mławie. Mógł pójść w ślady mamy i stać się współwłaścicielem firmy transportowej, jednak wybrał zupełnie inną ścieżkę kariery. W liceum był nieśmiały i nic nie wskazywało na to, że już wkrótce zostanie królem internetu. W 2011 r. zaczął publikować filmy na platformie YouTube, gdzie był znany pod pseudonimem artystycznym SA Wardega. Na ogólnopolską i międzynarodową popularność czekał zaledwie 3 lata. Już w 2014 r. stał się popularny dzięki filmikowi "Mutant Giant Spider Dog", na którym można zobaczyć psa w przebraniu pająka, który spaceruje po ulicach miasta i budzi przerażenie lub zdziwienie przechodniów. Po tygodniu wideo miało już ponad 33 mln wyświetleń, a do początku 2022 r. film obejrzało prawie 200 mln internautów. To nagranie przyniosło Wardędze nagrodę You Tube Rewind. Za sprawą innych filmików kręconych z udziałem policjantów SA Wardega popadł w konflikt z prawem. W 2014 r. założył kanał "Wataha - Krulestwo" (pisownia oryginalna), w ramach którego komentuje poczynania innych twórców platformy YouTube. Do 2018 r. był najchętniej oglądanym polskim youtuberem, jednak pokonał go Karol Gązwa o pseudonimie artystycznym Blowek. Oprócz tego Wardęga próbował sił podczas walk na gali Fame MMA. W 2021 r. stoczył pojedynek z innym youtuberem, Kacprem Błońskim, jednak walka zakończyła się zwycięstwem przeciwnika.

Znany z: aktywnego działania w mediach społecznościowych. Jego popularność na platformie YouTube jest ogromna - celebryta zgromadził tam ponad 3,5 mln fanów. Drugi kanał "Wataha - Krulestwo" również ma ponad milion obserwatorów. Youtuber prowadzi konto na Instagramie, gdzie zgromadził prawie 400 tys. fanów zainteresowanych jego twórczością. Oprócz tego cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród użytkowników Facebooka - tam obserwuje go prawie 1,5 mln internautów. Początkowo był znany przede wszystkim z internetowych żartów, tzw. pranków, a następnie jego specjalnością stały się komentarze. Oprócz tego youtuber dał się poznać jako miłośnik zwierząt. Został jurorem w programie telewizyjnym "Przygarnij mnie", a jego pies Czika przez pewien czas był jednym z najsłynniejszych czworonogów w Polsce.

Programy telewizyjne:
 • "Przygarnij mnie" (2015).


 • Nagrody:Nagroda You Tube Rewind

  (2014).

  LINK YouTube: SA Wardega i Wataha – Krulestwo


  LINK Instagram: @sawardega_wataha


  Link FB: @sawardega
  Advertisement MPU index