Sebastian Wątroba

Sebastian Wątroba to aktor znany z polskiego serialu kryminalnego "W11", gdzie wcielał się w postać starszego aspiranta o tym samym imieniu i nazwisku. Z zawodu jest policjantem z kilkunastoletnim doświadczeniem. Występował jednak również w innych serialach telewizyjnych "Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny" czy "Komisariat", jak również w filmach pełnometrażowych, takich jak: "Gierek", "Dusidło", "Proceder", "Deadline", "Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Obecnie przebywa na emeryturze.

Imię: Sebastian

Nazwisko: Wątroba

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: brak

Wzrost: 181 cm

Data urodzenia: 9.10.1974 r.

Znak zodiaku: waga

Zawód: policjant, aktor

Osoby - związki: - żona Sabina Wątroba

Rodzice: brak informacji

Dzieci: syn Jan oraz córka Amelia

Rodzeństwo: brak

BIO: Sebastian Wątroba urodził się 9 października 1974 roku w województwie małopolskim w miejscowości Trzebinia. Studia wyższe o kierunku resocjalizacja ukończył w Katowicach na Uniwersytecie Śląskim. W 2020 roku wystąpił jako gość w programie rozrywkowym "Tokszoł", prowadzonym przez Wojciecha Jagielskiego, gdzie przyznał się, że jego dziecięcym marzeniem było zostać strażakiem. Jednak w 4 klasie szkoły średniej zdał sobie sprawę, że zawód policjanta może być znacznie ciekawszy, i postanowił związać z nim życie. Do policji wstąpił w 1995 roku i czynną służbę pełnił przez 15 lat w Powiatowej Komendzie Policji w Chrzanowie. Pomimo że Sebastian Wątroba nigdy nie podjął nauki na wydziale aktorskim, to zyskał ogromną popularność dzięki roli w serialu kryminalnym "W11", gdzie wcielał się w postać starszego aspiranta w parze z nadkomisarz Joanną Czechowską. Aktor na planie spędził 10 długich lat, a co ciekawe, przygoda z produkcją w pierwszym założeniu miała trwać tylko rok. Serial emitowany był w latach 2004-2014 i stał się jednym z najchętniej wówczas oglądanych tasiemców o tematyce kryminalnej w Polsce.Prywatnie Sebastian Wątroba jest szczęśliwym mężem Sabiny Wątroby i ojcem dwojga dzieci. Jego największymi hobby są pływanie, jazda na rowerze i na nartach, a także długie przejażdżki motocyklem. Należy on do motocyklowego klubu Knight Riders Łódź. Sebastian Wątroba jest również wiernym kibicem polskiej piłki nożnej i siatkowej. Pełni funkcję ambasadora w Małopolskim Hospicjum dla Dzieci oraz w Stowarzyszeniu "Dać Szansę", które ma na celu nieść pomoc przede wszystkim dzieciom niepełnosprawnym, poszkodowanym przez los i wykluczonym. Warto również wspomnieć, że aktor chętnie bierze udział w innych przedsięwzięciach charytatywnych. W latach 2010-2013 zagrał w meczach organizowanych przez stację TVN. Zawody sportowe organizowane były, by wspierać chore i potrzebujące dzieci.

Znany z: roli starszego aspiranta w serialu "W11 - Wydział Śledczy". Fabuła serialu dotyczy pracy krakowskich policjantów, pełniących służbę na komendzie policji przy ul. Pomorskiej. W produkcji pojawiają się 3 pary mundurowych: Sebastian Wątroba i Joanna Czechowska, Rafał Kopacz i Anna Palka oraz Maciej Dębosz i Anna Potaczek. Serial zyskał ogromną popularność i choć początkowo widzowie odbierali go dość sceptycznie, po jakimś czasie pokochali naturalność aktorów i ciekawe historie ludzi przedstawiane na ekranie. Sebastian Wątroba występował również w innych popularnych serialach kryminalnych, do jakich należy zwłaszcza "Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny", gdzie wcielił się w postać podinspektora Arkadiusza Zimnego.

Funkcja w filmie:
 • aktor w filmie "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" (2018);
 • aktor w filmie "Deadline" (2019);
 • aktor w filmie "Proceder" (2019);
 • aktor w filmie "Gierek" (2020);
 • aktor w filmie "Dusidło" (2020);
 • aktor w filmie "Krime Story. Love Story" (2022).


 • Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody: brak

  Link Instagram: @seba.watraba

  Link Facebook: @WatrobaSebastian
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index