Pharrell Williams

Pharrell Williams jest wszechstronnym artystą. Największą sławę przyniosła mu działalność muzyczna i producencka. Dotychczas współpracował z wieloma znanymi osobistościami świata show-biznesu i muzyki. Z czego jest najbardziej znany i co wiadomo o jego życiu prywatnym?

Imię: Pharrell

Nazwisko: Williams

Pseudonim: brak

Wzrost: 175 cm

Data urodzenia: 05.04.1973 r.

Znak zodiaku: baran

Zawód: Pharrell Williams jest człowiekiem wielu talentów i profesji. To przede wszystkim wokalista, raper i producent muzyczny. Oprócz tego artysta założył swoją wytwórnię płytową "Star Trak Entertainment", a także streetwearową firmę odzieżową Billionaire Boys Club (w skład niej wchodzi też marka obuwnicza Ice Cream).

Osoby - związki:12 października 2013 roku artysta poślubił swoją wieloletnią partnerkę. Żona Pharrella Williamsa, Helen Lasichanh, jest modelką i projektantką. Para doczekała się czworga dzieci.

Rodzice: Pharoah Williams i Carolyn Williams

Dzieci: syn Rocket Ayer Williams (ur. 2008 r.) oraz trojaczki (ur. 2017 r.), których imiona nie pojawiają się w mediach

Rodzeństwo: bracia - Cato Williams, Psolomon Williams, Pharoah Williams II i David Williams oraz siostry - Hope R. Williams, Carrie Williams-Parks i Unitra Laville

BIO: Pharrell Williams przyszedł na świat w mieście Virginia Beach w USA. Muzyką zainteresował się już jako nastolatek. Uczęszczając do siódmej klasy, dołączył do zespołu muzycznego, w którym grał na instrumentach klawiszowych. Był także członkiem formacji marszowej (odpowiadał za grę na werblach).W latach 90. Pharrell Williams wraz ze swoim przyjacielem Chadem Hugo założyli zespół The Neptunes, który miał ostatecznie czterech członków. Potencjał grupy został szybko odkryty, co skutkowało podpisaniem profesjonalnego kontraktu płytowego.Oprócz rozwijania się w sferze muzycznej Pharrell Williams zdecydował się na działalność producencką. Przez lata współpracował z wieloma uznanymi artystami. Wypromował utwory i albumy takich osób jak m.in. Kelis, Britney Spears, Nelly, Jay Z, Madonna, Justin Timberlake, Shakira czy Beyonce.Jednocześnie Pharrell Williams dalej działał jako wokalista i raper. Nagrywał utwory z takimi sławami jak chociażby Gwen Stefani, Jay Z, Kanye West czy Snoop Dogg. W 2006 roku wydał swój debiutancki album solowy. Jednocześnie współtworzył zespół N.E.R.D.W 2012 roku Pharrell Williams stworzył soundtrack do filmu "Jak ukraść księżyc". Rok później wystąpił gościnnie w utworach zespołu Daft Punk, co sprawiło, że stał się popularny i rozpoznawalny. Swoją drugą płytę wydał w 2014 roku.Działalność muzyczna i producencka Pharrella Williamsa była wielokrotnie nagradzana. Warto również wiedzieć, że artysta angażuje się w inne projekty. Przykładem jest chociażby jego własna, streetwearowa marka. Nawiązał także współpracę ze znaną firmą obuwniczą. Buty adidas Pharrell Williams cieszą się ogromną popularnością.

Znany z: wielu utworów muzycznych. Najbardziej popularny utwór Pharrella Williamsa to bez wątpienia "Happy" z 2014 roku. Oprócz tego dużą rozpoznawalność przyniósł mu gościnny udział w nagraniach grupy Daft Punk: "Get Lucky" oraz "Lose Yourself to Dance".

Funkcja w filmie:aktor w filmie krótkometrażowym "The Ecology of Love" (2003);kompozytor muzyki do filmu "Jak ukraść księżyc" (2010);kompozytor muzyki do filmu "Minionki rozrabiają" (2013);kompozytor muzyki do filmu "Niesamowity Spider-Man 2" (2014);aktor (wystąpił jako on sam) w filmie "Ekipa" (2015);aktor w filmie "Pitch Perfect 2" (2015);kompozytor muzyki do filmu "Ukryte działania" (2016);kompozytor muzyki do filmu "Gru, Dru i Minionki" (2017);aktor dubbingowy w filmie "Grinch" (2018);aktor (wystąpił jako on sam) w filmie "Black is King" (2020);aktor dubbingowy w filmie "Sing 2" (2021).

Płyty: - "In My Mind" (2006); - "Girl" (2014).Pharrell Williams nagrał też kilka albumów z zespołem N.E.R.D. ("In Search Of...", "Fly Or Die", "Seeing Sounds", "Nothing" i "No One Ever Really Dies") oraz jeden z grupą The Neptunes ("The Neptunes Present... Clones").

Książki:
  • "Happy!" (2015).


  • Nagrody:Pharrell Williams jest laureatem kilkudziesięciu ważnych wyróżnień. Otrzymał m.in. aż 13 nagród Grammy (w tym w kategorii "album roku" w 2014 roku), a także zwyciężał w różnych kategoriach podczas takich wydarzeń jak chociażby Billboard Music Awards, NAACP Image Awards, BET Hip Hop Awards, BET Awards, Soul Train Music Awards czy MTV Video Music Awards.

    Link Instagram: @pharrell


    Link FB: @Pharrell
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index