Nicki Minaj

Jeszcze w 2004 roku pracowała jako kelnerka, a zaledwie sześć lat później miała już na swoim koncie potrójną platynową płytę. Taką karierę w iście amerykańskim stylu zrobiła pochodząca z Trynidadu i Tobago raperka, posługująca się pseudonimem Nicki Minaj. W ciągu kolejnych dziewięciu lat wydała cztery albumy, zagrała w czterech filmach i zrealizowała sześć wielkich tras koncertowych. Poznaj więcej informacji na temat Nicki Minaj.

Imię: Onika Tanya

Nazwisko: Maraj-Petty

Nazwisko panieńskie: Maraj-Petty

Pseudonim: Nicki Minaj

Wzrost: 157 cm

Data urodzenia: 08.12.1982 r.

Znak zodiaku: Strzelec

Zawód: raperka, autorka tekstów piosenek, aktorka i modelka.

Osoby - związki: W latach 2000-2014 partnerem Nicki Minaj był raper Safaree Samuels. Od 2015 roku spotykała się z raperem Meekiem Millem, ale związek zakończył się po dwóch latach.

Rodzice: Matka Carol Maraj jest piosenkarką wykonującą muzykę gospel, a ojciec Robert Maraj to specjalista od finansów.

Dzieci: brak

Rodzeństwo: Nicki Minaj ma trzech braci: Jeaniego (ur. 1978), Brandona (brat przyrodni) i Micaiah (ur. 1998) oraz przyrodnią siostrę Ming (ur. 2006).

BIO: Onika Tanya Maraj-Petty, znana światu jako Nicki Minaj, pochodzi z Trynidadu i Tobago. W dzieciństwie wychowywała ją babcia, później Onika wraz z matką i całą rodziną przeniosła się do Nowego Jorku do dzielnicy Queens. Początki kariery nie był łatwe. Po ukończeniu szkoły średniej próbowała swoich sił jako aktorka, ale bez powodzenia. Aby się utrzymać, dorabiała jako kelnerka. W 2004 roku związała się na krótko z raperską grupą Full Force, ale Nicki skupiała się przede wszystkim na publikowaniu swoich piosenek na profilu na Myspace. W 2007 roku podpisała 180-dniowy kontrakt z wytwórnią Dirty Money Entertainment, przyjmując pseudonim sceniczny Nicki Maraj, który szybko zmienia na Nicki Minaj. Od 2007 roku zaczęła wydawać mixtape'y. Po "Playtime is Over" pojawił się "Sucka Free" i "Beam Me Up Scotty". Ogromny wpływ na rozwój jej kariery miał raper Lil Wayne, z którego wytwórnią Young Money Entertainment podpisała kontrakt w sierpniu 2009 roku. Zaowocowało to czterema albumami, a każdy z nich zyskał w USA status złotej płyty.

Znana z: . Pierwszy raz Nicki Minaj zdobyła rozgłos dzięki wydanemu mixtape'owi "Beam Me Up Scotty". Prawdziwy rozkwit jej kariery zapewnił debiutancki album "Pink Friday", który od razu wskoczył na pierwsze miejsce amerykańskiej listy sprzedaży płyt Billboard 200. Nicki Minaj znana jest również z nagrywania duetów z najsłynniejszymi wykonawcami takimi jak Mariah Carey czy Christina Aguilera.

Funkcja w filmie:aktorka dubbingowa w filmie "Epoka lodowcowa 4" (2012)aktorka w filmie "Inna kobieta" (2014)aktorka dubbingowa w filmie "Steven Universe" (2014)aktorka w filmie "Barbershop 3. Na ostro" (2016)

Płyty:"Pink Friday" (2010) - potrójna platynowa płyta w USA, platynowa płyta w Australii i Wielkiej Brytanii"Pink Friday: Roman Reloaded" (2012) - podwójna platynowa płyta w USA, platynowa płyta w Irlandii i Wielkiej Brytanii, złota płyta w Polsce i Australii"The Pinkprint" (2014) - podwójna platynowa płyta w USA, złota płyta w Polsce i Wielkiej Brytanii"Queen" (2018) - platynowa płyta w USA, złota płyta w Wielkiej Brytanii

Książki: _._
 • "Nicki Minaj" Holloway Lynette (2012)
 • "Nicki Minaj" Jermaine Martin (2014)
 • "Nicki Minaj: The Pink Book. The Unauthorized Biography of Nicki Minaj" Valerie Mitchell, Samuel Redfield (2015)


 • Nagrody: Nicki Minaj jest laureatką wielu nagród przemysłu muzycznego: - siedem razy nagrodzono ją BET Hip Hop Award; - sześć razy zdobyła American Music Award; - sześć razy nagrodzono ją MTV Europe Music Award; - dziesięć razy zdobyła BET Award; - dwa razy zdobyła People's Choice Award; - raz została wyróżniona nagrodą Soul Train Music Award; - cztery razy uzyskała Billboard Music Award; - pięć razy nagrodzono ją MTV Video Music Award; - otrzymała też cztery nagrody Teen Choice Awards.

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/nickiminaj/


  LINK Facebook: https://www.facebook.com/nickiminaj
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index